ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Зміст:
- Протези на основі діоксиду цирконію мають ряд перева
- Етапи встановлення цирконієвих коронок у «Оксфорд Медікал»
- Догляд за коронками з діоксиду цирконію
За останні 15 років стався технологічний прорив у вітчизняній стоматології: з'явилися нові матеріали, стали застосовуватися сучасні високоякісні та естетичні зубні протези. Бажання пацієнтів мати естетичні, нешкідливі ортопедичні конструкції з максимально тривалим терміном експлуатації, сприяє розвитку нових технологій в протезуванні
Діоксид цирконію (ZrO2) - це з'єднання елемента цирконію, яке застосовується в ортопедичної стоматології вже протягом 10-15 років.
Коронки з оксиду цирконію створюються не вручну, а за допомогою високоточного комп'ютерного обладнання - це техніка останнього покоління. Зуботехнічна лабораторія мережі клінік "Оксфорд Медікал" має власне обладнання, що дозволяє виготовляти коронки швидко і максимально якісно.
Створення безметалової коронки за технологією CAD/CAM (комп'ютерний дизайн / комп'ютерно-програмоване виготовлення) принципово відрізняється від ручного лиття металокераміки.
Дана технологія дозволяє виточувати каркаси, використовуючи методику лазерного сканування зубного ряду конкретного пацієнта (за зліпком, знятому лікарем, виготовляється модель, яка сканується). На основі отриманих даних за допомогою комп'ютерних програм задаються параметри майбутнього зуба (комп'ютерне моделювання майбутньої коронки). Ця інформація в цифровому вигляді передається на спеціальний фрезерний верстат, де з цирконієвих заготовок виточується каркас.
Допустимі значення зазору між зубом і коронкою складають 90 - 300 мкм. Використання цифрових технологій дозволило знизити цей показник до 30 мкм. Для пацієнта це означає, що з'єднання між зубом і коронкою буде максимально точним.
ПРОТЕЗИ НА ОСНОВІ ДІОКСИДУ ЦИРКОНІЮ МАЮТЬ РЯД ПЕРЕВАГ:
Висока естетичність і природність. Колір основи металокерамічних коронок - металевий, а у коронок з оксиду цирконію - колір підбирається на рівні каркаса (білий), що дозволяє оптимально імітувати природній відтінок зубів і отримувати чудові естетичні результати. При цьому прозорість зуба залишається природньою при будь-якому освітленні. На відміну від металу, оксид цирконію не деформується і не змінює колір з часом.
Відсутність змін ясен навколо коронок. Багато пацієнтів скаржаться на темний ободок біля ясен, або на зміну кольору (синюшність, почервоніння) самих ясен навколо металокерамічних коронок. Причиною є наявність металевого каркаса, який чинить негативну дію на навколишні тканини. Природно, що такі зміни відбуваються не у всіх, але кількість звернень з такими скаргами досить значна. Протезування на основі діоксиду цирконію остаточно вирішило проблеми подібного роду
Біосумісність. Гіпоалергенні властивості діоксиду цирконію широко відомі в медицині, так як протягом багатьох років він використовувався в ендопротезуванні (використовується при виготовленні головок штучних тазостегнових суглобів, що вказує високу міцність матеріалу). Враховуючи частоту прояву самих алергенних реакцій серед населення, лікарі не дивуються наявності алергії навіть на благородні сплави (золото-платинові, золото-паладієві і ін.), Тоді як властивості діоксиду цирконію дають шанс алергікам, які втратили надію.
Теплоізоляція. Для пацієнтів, чиї зуби надто "емоційно" реагують на холодне і гаряче, такі протези є кардинальним вирішенням проблеми протезування на "живих" зубах. Температурна чутливість зубів після протезування знижується, часто навіть нижче середньостатистичних показників, завдяки тому, що оксид цирконію є хорошим теплоізолятором, оберігаючи зуби від перепадів температур. Теплоізоляційні властивості дозволяють використовувати діоксид цирконію для виготовлення культьової вкладки (штифта), таким чином гарантуючи відсутність термічного періапікального подразнення.
Легкість і міцність. Діоксид цирконію частково стабілізується ітрієм і збагачується алюмінієм. Це надає йому вкрай високі позитивні фізичні характеристики; з іншого боку матеріал має унікальну властивість відновлювати свою структуру на молекулярному рівні при виникненні мікротріщин. Висока міцність матеріалу дозволяє виготовляти одиночні коронки, мости і навіть встановлювати коронки на зубні імплантанти в поєднанні з керамічними абатментами. Цирконієві коронки виробляють не тільки для передніх зубів - сучасні технології дозволяють виготовляти коронки і для бічних, жувальних зубів.
Найвища стійкість до тріщин серед керамічних матеріалів
Мінімальна обробка твердих тканин зуба. Товщина каркаса з оксиду цирконію - всього 0.4 мм, що дає можливість мінімально обточувати зуби і навіть дозволяє протезування живих зубів.
Ідеальний матеріал для фіксації висоти прикусу. Діоксиду цирконію не властива пористість, на відміну від кераміки, за рахунок чого стирання антагоністів набагато нижче. Можливість фрезерування анатомічних коронок дозволяє лікарю використовувати їх при протезуванні зустрічними коронками для фіксації висоти прикусу.
На ринку стоматологічних послуг існують два типи конструкцій на основі діоксиду цирконію: стабілізовані оксидом ітрію і оброблені склом, які є більш доступною пропозицією.
Робота лікарів-стоматологів в клініці Оксфорд Медікал на кшталт роботи художника-реставратора: ми прагнемо не тільки відновити уражені тканини, а й прагнемо повернути їм чудовий зовнішній вигляд, щоб ви раділи результатами нашої праці разом з нами.
Етапи встановлення цирконієвих коронок у «Оксфорд Медікал»
Встановлення цирконієвої коронки потребує кількох візитів до стоматолога. Залежно від ступеня пошкодження зуба процес лікування може включати:
- Діагностику - огляд та проведення рентгену зуба, а при необхідності також КТ або ортопантомограми. За результатами дослідження стоматолог складає план лікування.
- Лікування зубних каналів – перед встановленням коронки обов'язково очищають кореневі канали та видаляють нерви, щоб не допустити розвитку ускладнень.
- Зняття зліпків для виготовлення штифта – при сильному руйнуванні зуба додатково може знадобитися встановлення металевого штифта. Він вставляється у корінь зуба та забезпечує надійну фіксацію коронки.
- Установка штифта – проводиться лише за показаннями.
- Обточування зуба під коронку – проводять пацієнтам із середнім або легким ураженням зуба, коли штифт не потрібен.
- Зняття зліпків для індивідуального виготовлення коронки.
- Примірка коронки та її фіксація за допомогою стоматологічного цементу.
У середньому установка коронки займає близько 2 тижнів і потребує 3-4 візитів до клініки. Детальну інформацію лікар надає після проведення діагностики.
Догляд за коронками з діоксиду цирконію
Цирконієві коронки відрізняються високою міцністю та тривалим терміном служби. Вони не вимагають складного догляду та придбання спеціальних гігієнічних засобів.
Для збереження здоров'я зубів та цілісності коронок стоматологи рекомендують дотримуватись загальних правил:
- чистити зуби вранці та ввечері, використовуючи зубну щітку м'якої або середньої жорсткості, а також професійну зубну пасту;
- обробляти ясна за допомогою іригатора;
- після кожного прийому їжі використовувати ополіскувач для рота та зубну нитку;
- раз на 3-4 місяці проводити чистку зубів у стоматолога;
- 1-2 рази на рік проходити огляд у стоматолога та своєчасно лікувати всі захворювання;
- не розгризати горіхи, насіння та інші жорсткі продукти;
- збалансовано харчуватися;
- відмовитися від куріння.
Записуйтеся на консультацію до лікаря-стоматолога прямо зараз!