Стоматологія
Стоматологія

Лікування карієсуЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ


Зміст:

 1. Причини розвитку карієсу
 2. Види карієсу
 3. Симптоми карієсу
 4. Діагностика карієсу
 5. Лікування карієсу
 6. Як вибрати пломбу для лікування зуба після видалення карієсу?
 7. Ускладнення карієсу
 8. Профілактика карієсу
 9. Чи потрібно лікувати карієс молочних зубів?
 10. Лікування карієсу в "Оксфорд Медікал"

Карієс ⎼ це захворювання, яке супроводжується руйнуванням зуба. Спочатку відбувається демінералізація емалі (оболонки зуба), а після ⎼ поступове розм'якшення дентину (внутрішній шар) та формування каріозних порожнин. Без своєчасного лікування карієс може призвести до втрати зуба, запалення ясен та інших ускладнень.

Причини розвитку карієсу

Карієс є одним з найпоширеніших захворювань. Він зустрічається у 93% людей, причому у 80% ще в шкільному віці.

Причинами розвитку карієсу вважаються:

 • спадкова схильність;

 • анатомічні особливості зубів, великі проміжки;

 • неправильна гігієна порожнини рота;

 • дефіцит мінералів в організмі (фтору, фосфору, кальцію, вітаміну D тощо);

 • гіповітаміноз;

 • ослаблений імунітет;

 • незбалансоване харчування;

 • порушення обмінних процесів в організмі;

 • захворювання шлунково-кишкового тракту.

Карієс з'являється при розвитку бактерій в ротовій порожнині. Але ймовірність захворювання збільшується на тлі дефіциту вітамінів та мінералів, що позначається на стані емалі зубів, а також поганої гігієни та загальних захворювань.

Види карієсу

За ступенем ураження зуба виділяють наступні стадії захворювання:

 • каріозна пляма ⎼ початкова стадія руйнування емалі;

 • поверхневий карієс ⎼ відбувається демінералізації емалі;

 • середній карієс ⎼ супроводжується ураженням дентину;

 • глибокий карієс ⎼ хвороба зачіпає весь шар дентину та доходить до пульпи (шар, в якому розташовані нерви та судини).

Також в залежності від локалізації патологічного процесу виділяють карієс:

 • фіссурний ⎼ зверху зуба в анатомічних поглибленнях;

 • апроксімальний ⎼ між зубами;

 • пришийковий ⎼над яснами, ближче до кореня.

Якщо карієс з'явився на раніше здоровому зубі, кажуть про первинне ураження, а якщо на опломбованому ⎼ про вторинне.

Симптоми карієсу

Стоматолог може діагностувати карієс на самій ранній стадії, тоді як сам пацієнт помічає його, зазвичай, тільки при значному пошкодженні зуба ⎼ появі темних плям та болю. Це найбільш виражені симптоми карієсу, але до їх розвитку з'являються й інші ознаки руйнування зуба.

Симптоми поверхневого карієсу:

 • потемніння емалі;

 • підвищення реакції зубів на холодне/гаряче, солодке/кисле.

Симптоми середнього карієсу:

 • темна пляма на зубі;

 • сильний біль у відповідь на харчові подразники.

Симптоми глибокого карієсу:

 • виникнення каріозної порожнини;

 • тривалий гострий біль;

 • почервоніння та набряк ясен.

У більшості випадків карієс розвивається повільно. Спочатку руйнується емаль, потім патологічний процес поширюється на дентин та з часом доходить до пульпи. Оскільки нервові закінчення знаходяться саме в ній, виражений біль, як правило, з'являється при середньому або глибокому карієсі.

На більш ранніх етапах можна помітити потемніння зубів та появу коричневих плям, а також підвищену чутливість. Зуби можуть реагувати на солодку або дуже кислу їжу, а також на охолоджені або гарячі напої. Такий симптом не варто ігнорувати, навіть якщо зовні зуби виглядають здоровими. Якщо вчасно провести лікування поверхневого карієсу, можна уникнути пошкодження дентину та пульпи.

Діагностика карієсу

Під час консультації стоматолог в першу чергу оглядає всі зуби за допомогою дзеркала та перевіряє їх міцність в місцях потемніння спеціальним інструментом. Пошкоджені карієсом тканини стають більш пухкими. За цими ознаками лікар і діагностує захворювання.

Щоб визначити ступінь карієсу, також може знадобитися рентген зуба. Для діагностики більш складних патологій використовують комп'ютерну томографію та ортопантомографію ⎼ панорамний знімок щелепи.

Лікування карієсу

Після проведення діагностики та визначення стадії каріозного ураження зуба стоматолог підбирає оптимальний метод лікування.

При поверхневому карієсі видаляють уражену ділянку емалі, після чого наносять фторовмісний засіб. В результаті зубна емаль повністю відновлюється, а каріозна пляма зникає.

При карієсі середнього ступеня потрібне вже більш складне лікування. Спочатку лікар проводить анестезію, після чого за допомогою спеціального обладнання дбайливо видаляє пошкоджені тканини зуба. Отвір, що утворився, лікар обробляє антисептичним засобом, ретельно висушує та покриває гелем, що забезпечує краще зчеплення пломбувального матеріалу з зубом. Після цього стоматолог підбирає відтінок пломби, щоб вона відповідала кольору зуба та не виділялася. Далі проводить пломбування ⎼ поетапно наносить пломбувальний матеріал та засвічує його лампою, що забезпечує затвердіння пломби.

Лікування глибокого карієсу, як правило, вимагає видалення нервових закінчень. Під час першого прийому стоматолог очищає зуб від каріозних пошкоджень та видаляє нерв, після чого наносить ліки та закриває зуб тимчасовою пломбою. Цей етап необхідний, щоб виключити розвиток запалення та інших ускладнень. Постійну пломбу ставлять через кілька днів або тиждень.

Як вибрати пломбу для лікування зуба після видалення карієсу?

На сьогодні найбільш якісними вважаються пломби з:

 • фотополімерних матеріалів;

 • склоіномірні;

 • композитні.

При цьому найчастіше використовують саме фотополімерні пломби. Вони найбільш міцні та дозволяють досягти максимального естетичного ефекту завдяки широкій палітрі кольорів. Матеріал виготовляється у вигляді пасти, що дозволяє стоматологу легко сформувати необхідну форму зуба. Фотополімер наносять тонкими шарами, які тверднуть під дією ультрафіолетового випромінювання лампи. Служать фотополімерні пломби від 5 до 15 років та більше.

Склоіномірні пломби також можна підібрати відповідно тону зубів. Їх часто використовують при лікуванні пришиїчного карієсу, як вкладки при використанні інших матеріалів, а також в дитячій стоматології. Перевагою склоіномірних пломб є міцне зчеплення з тканинами зуба та вміст фтору, що захищає зуб від розвитку вторинного карієсу.

Композитні пломби також вважаються високоміцними. Вони складаються з декількох компонентів, які стоматолог змішує безпосередньо перед пломбуванням.

Кожен матеріал має свої особливості та переваги, тому лікар завжди підбирає пломби індивідуально.

В "Оксфорд Медікал" використовують тільки якісні матеріали, що закуповуються в офіційних дистриб'юторів.

Ускладнення карієсу

Якщо вчасно не провести лікування, карієс може призвести до повного руйнування зуба. Також ймовірно поширення інфекційно-запального процесу на м'які тканини, що супроводжується сильним болем та іншими симптомами.

Ускладнення карієсу:

 • пульпіт ⎼ запалення м'яких тканин зуба;

 • періодонтит ⎼ запалення м'яких тканин, що оточують корінь зуба;

 • абсцес, флегмона ⎼ гнійне запалення;

 • тріщина та відлам коронки ⎼ руйнування зуба.

Пульпіт розвивається, коли карієс досягає внутрішньої порожнини зуба ⎼ пульпи, в якій розміщені судини та нервові закінчення. При розвитку запалення потрібно видалити м'які тканини та провести пломбування каналів, які з'єднують пульпу з щелепною кісткою. Якщо цього не зробити, запалення може поширитися нижче та призвести до повного руйнування зуба та подальшого його видалення.

Профілактика карієсу

Схильність до розвитку карієсу залежить переважно від генетичних факторів та анатомічних особливостей будови зубів, але також від харчування, гігієни ротової порожнини та інших факторів, на які можна вплинути.

Для профілактики карієсу рекомендують:

 • чистити зуби після кожного прийому їжі та використовувати спеціальні ополіскувачі для рота;

 • користуватися зубною ниткою до та після чистки зубів;

 • збалансовано харчуватися ⎼ менше вживати швидкі вуглеводи (солодощі тощо) та більше свіжих овочів;

 • не допускати дефіциту вітамінів та мінералів;

 • своєчасно лікувати захворювання шлунково-кишкового тракту;

 • 1 раз на 6 місяців проходити огляд стоматолога;

Чи потрібно лікувати карієс молочних зубів?

У дітей молочні зуби замінюються корінними у віці з 6 до 13 років. Тому батьки сумніваються, чи варто лікувати зуб, якщо він все одно випаде. Думка стоматологів в цьому питанні єдина ⎼ карієс на молочних зубах потрібно лікувати.

З'явившись одного разу, він може поширитися на сусідні зуби, вражаючи, в тому числі, зачатки постійних (корінних) зубів. Важливо врахувати – на молочних зубах хвороба прогресує швидше та може викликати такі ускладнення, як пульпіт та періодонтит.

Не менш небезпечною є й передчасна втрата зуба – це може порушити формування зубного ряду, що в майбутньому вимагатиме носіння брекетів або інших форм ортодонтичної корекції.

Лікуванням карієсу на молочних зубах у стоматології "Оксфорд Медікал" займаються дитячі стоматологи, які не тільки проводять лікування, але й допомагають малюкам адаптуватися за допомогою сучасних ігрових підходів.

Лікування карієсу в "Оксфорд Медікал"

"Оксфорд Медікал" ⎼ це сучасна стоматологія, оснащена новим обладнанням провідних виробників медичної апаратури. У тому числі в клініці встановлено дентальний мікроскоп та ортопантомограф. Завдяки цьому, а також залученню висококваліфікованих стоматологів різних спеціальностей ми надаємо пацієнтам допомогу, відповідну найвищим стандартам якості.

Перевірити, чи потрібно вам лікування карієсу та отримати рекомендації щодо профілактики та правильного догляду за зубами, ви можете на консультації.

Для запису телефонуйте в контакт-центр "Оксфорд Медікал" або пишіть в чат на сайті.

( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-стоматолог<br>ІІ категорії. <br>Досвід з 2007 р. : Берлінець Ірина Валеріївна
Берлінець Ірина Валеріївна Лікар-стоматолог
ІІ категорії.
Досвід з 2007 р.
Лікар-стоматолог<br>ІІ категорії. <br>Досвід з 2007 р. : Берлінець Ірина Валеріївна
Берлінець Ірина ВалеріївнаЛікар-стоматолог
ІІ категорії.
Досвід з 2007 р.
Відео-візитка

вул. Павлівська, 26/41;

інформація про лікаря

 • 2000 р. - закінчила Дубенське медичне училище, спеціалізація - фельдшер.
 • 2005 р. - Українська Медична Стоматологічна Академія. Кваліфікація - лікар-стоматолог .
 • 2007 р. - закінчила інтернатуру по загальній стоматології на базі Української Медичної Стоматологічної Академії (УМСА). Спеціалізація - лікар-стоматолог.
 • 2005 р. - участь у міжнародному лекторії «Сучасні технології лікування та профілактики в практичній стоматології» на базі Науково-практичного центру «Стоматологія» (30 навчальних годин). Участь в лекції «Спосіб реального відображення дійсності. Методика стратифікації Лоренцо Ваніні ». Клуб « ENAMEL PLUS». Участь в лекції з курсу «Використання матеріалу Filtek Supreme XT в клінічній стоматології.
 • 2006 р. - участь у VII Всеукраїнському навчальному семінарі «Шлях у світ майстерності ». Навчання на курсах тематичного удосконалення «Використання фотополімерних технологій відновлення зубів».
 • 2008 - участь у лекції « Переліковування кореневих каналів. Загальносоматичні наслідки неповноцінного лікування кореневих каналів». Майстер-клас, участь у роботі науково-практичного семінару «Відбілювання зубів. Сучасні тенденції та підходи».
 • 2009 р. - учасник розширеного засідання Полтавського обласного осередку Асоціації лікарів-пародонтологів України .
 • 2010 р. - учасник конференції з реставраційних технологій «Досконалість у реставраційній технологіі.Реставрація зубів після ендодонтичного лікування» доктора Андре Рейса, Бразилія.
 • 2011 р. - учасник конференції « Пародонт. Захворювання. Профілактика і лікування». Учасник семінару «Використання відбілюючих зубних паст. Дія абразивності на пародонт і емаль зубів».
 • C 2012 р. - по теперішній час лікар-стоматолог хірургічного відділення клініки «Оксфорд Медікал».
показати повний текст
Лікар-стоматолог, терапевт<br>I категорії.<br>Досвід з 2004 р. : Арнаутова Інна Валеріївна
Арнаутова Інна Валеріївна Лікар-стоматолог, терапевт
I категорії.
Досвід з 2004 р.
Лікар-стоматолог, терапевт<br>I категорії.<br>Досвід з 2004 р. : Арнаутова Інна Валеріївна
Арнаутова Інна ВалеріївнаЛікар-стоматолог, терапевт
I категорії.
Досвід з 2004 р.
Відео-візитка

вул. Павлівська, 26/41;

інформація про лікаря

1999 - 2004рр - Дніпропетровська Державна Медична Академія
2004р - "Фенестра", теоретико-практичний семінар "Сучасний концепції в стоматології"
2005 - 2007рр - стоматологічна клініка "Спектр"
2008р - курс навчання реставраційної терапії з застосуванням обладнання, матеріалів і технік від Dentsply
2009р - ендодонтична конференція "Dentsply"
2012р - конференція Української Ендодонтичної Асоціації "Сучасні досягнення в клінічній ендодонтії"
2013р - українсько-швейцарська стоматологія "Healthy Dent"
2013р - конференція "Помилки в ендодонтичному лікуванні. Чому вони відбуваються, як їх прибрати"
2014р - майстер-клас від Dentsply "Protaper Universal. Wave One. The choice is yours"
2014р - по даний час - клініка "Оксфорд Медікал", стоматолог-терапевт

2019 р - мікрохірургічна ендодонтія 


показати повний текст
Лікар стоматолог-терапевт, <br>ІІ категорії. <br>Досвід з 2010 р. : Азамі Анжеліка Шахівна
Азамі Анжеліка Шахівна Лікар стоматолог-терапевт,
ІІ категорії.
Досвід з 2010 р.
Лікар стоматолог-терапевт, <br>ІІ категорії. <br>Досвід з 2010 р. : Азамі Анжеліка Шахівна
Азамі Анжеліка ШахівнаЛікар стоматолог-терапевт,
ІІ категорії.
Досвід з 2010 р.

вул. Павлівська, 26/41;

інформація про лікаря

 • У 2010 році закінчила донецький національний медичний університет ім. М. Горького
 • Курси і семінари:
 • 2010 р. - «Естетичні реставрації: наука і мистецтво» Київ
 • 2010 р. - «Клінічні аспекти виконання місцевої анестезії в стоматології» Краків
 • 2010 р. - Медична невідкладна допомога в стоматологічній практиці» Краків
 • 2010 р. - Курс реставраційної терапії із застосуванням обладнання, матеріалів і технологій корпорації «Дентсплай Інтернешнл» Полтава
 • 2011 р. - Науково-практична конференція "Сучасні методи профілактики та лікування в стоматології" Донецьк
 • 2011 р. - «Реставрація фронтальних зубів» Донецьк
 • 2011 р. - «Особливості та переваги ротаційніх NITI-інструментів MTWO, обробка кореневих каналів. Трьохвимірне пломбування кореневих каналів термопластичною гутаперчею за допомогою приладів BeeFill та BeeFill. Застосування ультразвуку в ендодонтії
 • 2012 р. - «Основи протезування» Донецьк,
 • 2012 р. - «Еволюція посмішки» Київ,
 • 2012 р. - Науково-практична конференція "Актуальні питання сучасної стоматології" Донецьк
 • 2013 р. - «Перший Східно-Український стоматологічний форум» Донецьк
 • 2015 р. - «Gurantee of the quality of your endo» Київ
 • 2017 р. - Міжнародний стоматологічний конгрес "Унікальне поєднання сучасних наукових досягнень i практики в стоматології", Київ
 • 2017 р. - Теоретико-практичний курс "Ендодонтія 2.0 перехід у третій вимір"
 • 2018 р. - «Оновлена ​​концепція ENDO 2018» Київ
показати повний текст
Стоматолог терапевт,<br> мікроскопіст, ендодонтист.<br>Досвід з 2015 р.: Садовнича Олена Вячеславівна
Садовнича Олена Вячеславівна Стоматолог терапевт,
мікроскопіст, ендодонтист.
Досвід з 2015 р.
Стоматолог терапевт,<br> мікроскопіст, ендодонтист.<br>Досвід з 2015 р.: Садовнича Олена Вячеславівна
Садовнича Олена ВячеславівнаСтоматолог терапевт,
мікроскопіст, ендодонтист.
Досвід з 2015 р.

Оболонська набережна 1, корпус 2;

інформація про лікаря

Досвід з 2015 р.

Освіта:

2017 р. – закінчила Київський медичний університет УАНМ.

Послуги:

- проведення консультацій;

- складання комплексного плану лікування;

- проведення професійної гігієни порожнини рота;

- відбілювання зубів;

- реставрації зубів;

- лікування кореневих каналів під мікроскопом.

показати повний текст
послуги Відділення СтоматологіяЦіна
Первинне ендодонтичне лікування однокореневого зуба (зі знеболенням) 3000.00 грн
Первинне ендодонтичне лікування двокореневого зуба (зі знеболенням) 3960.00 грн
Первинне ендодонтичне лікування трикореневого зуба (зі знеболенням) 5940.00 грн
Первинне ендодонтичне лікування багатокореневого зуба( зі знеболенням) 7900.00 грн
Спроба ендодонтичного лікування каналу 990.00 грн
Підготовка кореневих каналів для виготовлення культьової вкладки 425.00 грн
Продовження ендолікування кореневого каналу 2150.00 грн
Відновлення зуба композитним фотополімером (поверхневий карієс) зі знеболенням. 2300.00 грн
Відновлення зуба композитним фотополімером зі знеболенням (середній карієс). 2950.00 грн
Відновлення зуба композитним фотополімером зі знеболенням, (глибокий карієс) 3900.00 грн
Високохудожня реставрація зуба композитним фотополімером зі знеболенням, І ступінь складності 4450.00 грн
Встановлення постійної пломби під коронку, І ступінь складності 660.00 грн
Встановлення тимчасової пломби (дентин паста/порошок) 150.00 грн
Накладання "Parapasta"/дентин паста/дентин порошок/тимчасова пломба 780.00 грн
Ретроградне пломбування каналу кореня 1400.00 грн
Встановлення постійної пломби під коронку, ІІ ступінь складності 1250.00 грн
Встановлення тимчасової пломби фотополімер зі знеболенням (глибокий карієс). 1500.00 грн
Встановлення тимчасової пломби фотополімер зі знеболенням (середній карієс). 1420.00 грн
Встановлення тимчасової пломби фотополімер зі знеболенням (поверхневий карієс). 1210.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Станіслава 26-06-2024 Робила у Романа Миколайовича видалення зуба мудрості — вражена швидкістю та професіоналізмом лікаря. Операція пройшла абсолютно безболісно, отримала від лікаря всі необхідні поради щодо свого відновлення. Окремо хочу подякувати за якісний діалог — Роман Миколайович відповідав на всі питання, дуже підбадьорював та створив комфортну атмосферу.Дуже раджу звертатися до цього спеціаліста!

відділення: Стоматологія

Пацієнт 20-05-2024 Щиро дякую чудовому лікарю!!Всім рекомендую до Козловського Ігоря

відділення: Стоматологія

Дмитрій 07-05-2024 Огромное спасибо Юлдашеву М.Х. и Дубинину Д.А. за операцию по удалению зубов мудрости под седацией. Всё прошло быстро и безболезненно, ничего не болело, зажило всё быстро, синяков и отеков не было. Спасибо ещё раз, у врачей золотые руки и забота к пациентам

відділення: Стоматологія

Владислав Гончаренко 12-04-2024 Хочу порекомендувати лікаря-хірурга Якименко Р.О.Видаляв 3 зуба мудрості та встановив імплант, я дуже задоволений його роботою, все пройшло якісно і безболісно. Хоча трішки боявся, але все пройшло на ура, навіть не очікував, що після наркозу буде взагалі комфортно і не боляче!Всім рекомендую!!!

відділення: Стоматологія

Єва 19-03-2024 Велика подяка Анжеліці Шахівні за професіоналізм, уважне ставлення і комплексний підхід! Лікар надала вичерпну консультацію, а чистка зубів, реставрація пройшла безболісно і комфортно, на найвищому рівні. Рекомендую клініку кожному, залишилась максимально задоволена якістю послуг!

відділення: Стоматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Отзыв в отделении стоматологии. Киев.

  відділення: Стоматологія

 • Стоматология клиники "Оксфорд Медикал" в Киеве

  відділення: Стоматологія

 • Лечение зубов в стоматологии Клиники Оксфорд Медикал в Киеве

  відділення: Стоматологія

 • Вера Владимировна, г. Киев

  відділення: Стоматологія

 • Пациентка, г. Киев

  відділення: Стоматологія

 • Отзыв в отделении стоматологии. Киев.

  відділення: Стоматологія

 • Стоматология клиники "Оксфорд Медикал" в Киеве

  відділення: Стоматологія

 • Лечение зубов в стоматологии Клиники Оксфорд Медикал в Киеве

  відділення: Стоматологія

 • Вера Владимировна, г. Киев

  відділення: Стоматологія

 • Пациентка, г. Киев

  відділення: Стоматологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up