(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

Працюємо у звичному режимі: консультації лікарів, невідкладна допомога, хірургічний стаціонар

Стоматологія
Стоматологія

ЛІКУВАННЯ ЗУБІВ ПІД МІКРОСКОПОМ

Лікування зубів під мікроскопом Використання дентального мікроскопа – це інновація, яка вивела стоматологію на новий рівень. Апарат забезпечує багаторазове збільшення та дозволяє лікарю бачити те, що не помітно неозброєним оком. В результаті лікування стає ще більш точним та якісним.

Коли використовують дентальний мікроскоп?

Дентальний мікроскоп застосовують в декількох областях стоматології, зокрема в терапії, ендодонтії, ортопедії та естетичній стоматології. Збільшення в 30-40 разів дозволяє помітити ранній карієс та невеликі тріщини на зубі, ретельно опрацювати зубні канали, дбайливо обточити зуб під коронку або вінір та забезпечити максимально щільне прилягання до зуба під час установки.

Мікроскоп використовують для:

 • діагностики зубів – виявлення раннього карієсу, відколів та мікротріщин, непомітних навіть на рентгені;

 • лікування та пломбування каналів зуба;

 • лікування коренів зуба;

 • герметизації фісур;

 • реставрації зубів;

 • обробки зуба під коронку та керамічний вінір;

 • установки вінірів;

 • установки імплантів;

 • видалення старих пломб, штифтів;

 • видалення гранульом, кіст зуба.

Діагностика зубів під мікроскопом

Дентальний мікроскоп забезпечує збільшення зони огляду, завдяки чому стоматолог може детально вивчити кожен зуб та виявити навіть найдрібніші пошкодження. Часто так виявляють карієс на стадії плями, коли відбувається первинне руйнування емалі, а також прихований карієс, розташований між зубами та в інших важкодоступних місцях. Також в мікроскоп видно дефекти пломб, мікротріщини, перфорації та переломи кореня зуба.

Все це дозволяє не тільки своєчасно провести лікування та підібрати оптимальну методику, а й виділити випадки, коли подальша терапія недоцільна та зуб слід видалити. Але частіше, навпаки, робота під мікроскопом дозволяє врятувати зуб навіть при сильному пошкодженні.

Лікування зубних каналів під мікроскопом

Канали зуба, або кореневі канали – це дуже тонкі відгалуження, які з'єднують м'які тканини зуба (пульпу) з періодонтом (м'якими тканинами, що оточують зуб). По них проходять дрібні судини та нервові закінчення. Саме тому при глибокому карієсі, з'являється виражений біль. У таких випадків для лікування проводять видалення нервів, очищення та пломбування каналів.

Раніше для діагностики каналів використовували тільки рентген. Як правило, його робили до та після лікування. Другий знімок був потрібен для контролю, що весь канал закритий пломбувальним матеріалом. Зараз в деяких випадках при роботі з мікроскопом від повторного рентгену можна відмовитися.

За допомогою дентального мікроскопа лікар може побачити канали зуба та провести максимально якісну очистку та пломбування. Але потрібно враховувати, що кореневі канали бувають сильно викривленими, що перекриває огляд.

Визначення розташування зубних каналів за допомогою мікроскопа

У передніх зубах зазвичай тільки один канал, тоді як в бічних – від 2 до 4. Вони мають звивисту траєкторію та дуже маленький діаметр – не більше 1 мм. Тому розглянути їх неозброєним оком неможливо.

Дентальний мікроскоп збільшує зображення до 40 разів, що дозволяє лікарю побачити точну кількість та розташування каналів зуба. У більшості випадків, якщо канал досить рівний, фахівець також може оцінити його глибину.

При роботі з кореневими каналами важливо, щоб були очищені всі відгалуження. Якщо цього не зробити, згодом можуть розвинутися ускладнення та зуб доведеться перелічувати. Також важливо, щоб пломбувальний матеріал заповнив канал по всій довжині, але не вийшов в апікальний отвір. Мікроскоп дозволяє зробити ці маніпуляції максимально точними та виключити можливість помилки.Лікування зубних каналів під мікроскопом в Оксфорд Медікал

Перелікування зубних каналів під мікроскопом

У деяких випадках, якщо лікування каналів було проведено недостатньо якісно, ​​може знадобитися розгерметизація та повторне пломбування. В «Оксфорд Медікал» періодично звертаються пацієнти інших клінік з болем у пролікованих зубах, запаленням ясен та іншими ускладненнями. У таких випадках виявляється, що очистили не всі канали зуба або його частина залишилася незапломбованою. У деяких випадках наші стоматологи витягували з зубного каналу уламок медичного інструменту.

Працюючи через мікроскоп, стоматолог може чітко побачити всі проблеми, усунути їх та провести повторне пломбування. Іноді одного сеансу недостатньо. При наявності запалення в канал зуба закладають спеціальні препарати і закривають тимчасовою пломбою, яку через кілька днів замінюють постійною.

Пломбування каналів зуба під мікроскопом

Для очищення та пломбування зубних каналів використовують дуже тонкі інструменти. Діаметр голки може становити 0,6 та навіть 0,1 мм. Працюючи ними, стоматолог виконує всі маніпуляції практично наосліп, але дентальний мікроскоп повністю змінює ситуацію. Завдяки багаторазовому збільшенню лікар отримує повний огляд та може якісно поетапно запломбувати весь канал.

Як проходить лікування зубів під мікроскопом?

Використання мікроскопа практично не змінює послідовність процедури. Єдина відмінність складається в тому, що між пацієнтом та лікарем з'являється невеликий апарат. Він встановлюється над головою пацієнта на відстані близько 10 см. Дивлячись через окуляр стоматолог бачить багаторазово збільшене зображення, що полегшує йому роботу та дозволяє максимально підвищити її точність та ефективність.

Переваги лікування зубів під мікроскопом в «Оксфорд Медікал»

В стоматології «Оксфорд Медікал» встановлено сучасний мікроскоп PicoDent від світового лідера виробництва дентальних мікроскопів Carl Zeiss (Німеччина). Це високоточний апарат, що забезпечує збільшення в 30-40 разів.

Переваги лікування зубів під мікроскопом:

 • висока якість лікування – збільшення дозволяє стоматологу підвищити точність всіх маніпуляцій;

 • безпека – мінімізується пошкодження здорових тканин зуба та ясен;

 • точність – забезпечується максимально щільне кріплення вінірів та коронок;

 • надійність – зменшується ризик ускладнень та прогресування карієсу за рахунок ранньої діагностики та якісного лікування.

Використання дентального мікроскопа підвищує якість більшості стоматологічних процедур. Дізнатися більше про його застосування, а також отримати первинну консультацію стоматолога ви можете, записавшись на консультацію.

Телефонуйте до нашого контакт-центр або пишіть в чат на сайті.

( Рейтинг: 4.23, голосів: 30 )

відгуки
Жанна Васильева 20-12-2021 Якщо Ви, під час чищення зубів, все частіше помічаєте кров, це привід звернутися до лікаря. Ось так було й зі мною, але трішки запізно. Це вже був пародонтоз. Мені дуже пощастило потрапити на прийом в клініку "Oxford medical" до фахівця своєї справи, лікаря-пародонтолога, Харчик Антоніни Юріївни. Вона ретельно провела обстеження, встановила остаточний діагноз та провела якісне лікування. Зараз ми періодично з нею зустрічаємося для перевірки стану ясен та для якісного, професіного чищення зубів. Лікарка, навіть в телефонному режимі, цікавиться станом здоров'я пацієнтів! І, до речі, якщо Ви раніше боялися стоматологів, як і я, тоді Вам саме до Антоніни Юріївни. Вона не тільки гарний, досвідчений, сучасний спеціаліст, а ще й щира, світла, чуйна з красивою усмішкою дівчина. Антоніна проводить лікування безболісно! Я щиро вдячна знайомству з нею!

відділення: Стоматологія

Светлана 28-10-2021 Театр начинается с вешалки, а клиника начинается с ресепции. Результат обеспечивают доктора, а подготовку к его достижению проводят менеджеры. Отмечу большой профессионализм и тонкое внимание к взволнованному пациенту, переступающему порог стоматологической клиники. Наталья Бондаревская своими уникальными качествами снимает любые сомнения в правильности выбора клиники, которой можно довериться. Большое спасибо Наталье Васильевне и всей команде в белых халатах на Павловской 26/41

відділення: Стоматологія

Лидия 18-10-2021 Лікарю, дуже вдячна за вашу чудову роботу з моїми зубками! Тепер тільки до ВАС !!! 24/7 на зв‘язку!! Дякую Страх до стоматології зник

відділення: Стоматологія

Тамара Кудрявых 16-10-2021 Огромную благодарность хочу оставить Якименко Руслану Олеговичу. Провел резекцию корня зуба, а также удалил два зуба мудрости за одну седацию. Такой лёгкой реабилитации у меня ещё не было. Без боли, крови и дискомфорта, к тому же результатом я очень довольна. Руслан Олегович настоящий профессионал!

відділення: Стоматологія

Валерія Жданова 26-09-2021 Калач Анатолий Андреевич, Очень вежливый и квалифицированный доктор . Чистку зубов провёл на высшем уровне. Спасибо

відділення: Стоматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Отзыв в отделении стоматологии. Киев.

  відділення: Стоматологія

 • Стоматология клиники "Оксфорд Медикал" в Киеве

  відділення: Стоматологія

 • Лечение зубов в стоматологии Клиники Оксфорд Медикал в Киеве

  відділення: Стоматологія

 • Вера Владимировна, г. Киев

  відділення: Стоматологія

 • Пациентка, г. Киев

  відділення: Стоматологія

 • Отзыв в отделении стоматологии. Киев.

  відділення: Стоматологія

 • Стоматология клиники "Оксфорд Медикал" в Киеве

  відділення: Стоматологія

 • Лечение зубов в стоматологии Клиники Оксфорд Медикал в Киеве

  відділення: Стоматологія

 • Вера Владимировна, г. Киев

  відділення: Стоматологія

 • Пациентка, г. Киев

  відділення: Стоматологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом