ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Зміст:
- Види металевих брекетів
- Переваги металевих брекетів
- Недоліки металевих брекетів
- Підготовка до встановлення металевих брекетів
- Етапи встановлення металевих брекетів
- Скільки потрібно носити металеві брекети?
- Особливості догляду за металевими брекетами
- Переваги встановлення металевих брекетів в “Оксфорд Медікал”
Металеві брекети – це класична ортодонтична система, яка використовується для корекції прикусу понад 130 років. Незважаючи на появу більш сучасних моделей з кераміки та штучного сапфіру, вони залишаються найпопулярнішими. Металеві брекети відрізняються високою ефективністю, міцністю та доступною ціною.
В "Оксфорд Медікал" установку брекетів проводять досвідчені лікарі-ортодонти. Завдяки високотехнологічному оснащенню клінік вони виконують ретельну діагностику та для кожного пацієнта складають оптимальний план лікування.
Види металевих брекетів
Брекети у багатьох асоціюються з об'ємними конструкціями, які при спілкуванні відразу впадають у вічі співрозмовнику. Але системи, які використовуються зараз, набагато акуратніші та можуть бути майже непомітними. У тому числі це стосується металевих брекетів.
Вони бувають кількох видів:
Вестибулярні – це класичні брекети, які кріпляться із зовнішнього боку зубів.
Лінгвальні – це брекети, які встановлюються на зуби з внутрішньої сторони. Вони залишаються невидимими для оточуючих і дозволяють вільно спілкуватися, сміятися і не переживати про зовнішній вигляд. Такі системи відмінно підходять соціально активним людям, які виступають перед великою аудиторією чи камерою.
Крім того, системи можуть відрізнятися методом кріплення дуги, яка поєднує всі брекети і за рахунок тиску на зуби забезпечує корекцію їх положення. Зараз використовують:
Лігатурні брекети – передбачають фіксацію дуги за допомогою невеликих резинок (лігатур), що одягаються на кожен брекет. Їх змінюють при кожному відвідуванні стоматолога.
Безлігатурні, або самолігуючі брекеты – мають мініатюрні замочки для кріплення дуги на кожному брекеті, що дозволяє обходитися без лігатур. Завдяки цьому вони виглядають компактніше та більш акуратно, а також вимагають менш частих візитів до лікаря для проведення корекції.
Переваги металевих брекетів
Головними перевагами металевих брекетів вважаються:
висока ефективність – підходять для корекції навіть сильних порушень прикусу та зубного ряду;
мінімальний термін носіння – дозволяють вирівняти зуби швидше за інші ортодонтичні системи;
міцність елементів – відрізняються надійною фіксацією та стійкістю до великих навантажень при відкушуванні та пережовуванні їжі;
легкість догляду – легко очищаються та не вимагають зміни харчових звичок;
доступна вартість – є бюджетним варіантом корекції прикусу.
Металеві брекети по праву вважаються найефективнішими, найпростішими в установці та використанні, а також доступними за ціною. З огляду на це багато пацієнтів обирають саме їх. При цьому жертвувати естетичністю теж не доводиться. На брекети можна регулярно ставити кольорові лігатури, надаючи своїй посмішці неповторну індивідуальність.
Недоліки металевих брекетів
Виділити недоліки металевих брекетів можна тільки в порівнянні з дорожчими керамічними та сапфіровими системами. Останні виглядають привабливіше і менш помітно. Вони можуть практично зливатися з кольором зубів або надавати їм додатковий блиску.
Металеві брекети помітніші. За рахунок сріблястого кольору вони виділяються на фоні зубів. Крім того, вони можуть викликати дискомфорт та подразнення шкіри губ, які у більшості пацієнтів проходять протягом кількох днів.
Підготовка до встановлення металевих брекетів
Щоб ортодонтичне лікування було максимально ефективним, до нього потрібно правильно підготуватися. Насамперед проводять комп'ютерну діагностику – найчастіше роблять ортопантомограму. Це рентген однієї чи двох щелеп, що дозволяє оцінити будову кісток, а також розташування та стан усіх зубів, у тому числі які ще не прорізалися. За результатами дослідження ортодонт визначає, які брекети краще поставити.
Після цього проводять професійну чистку зубів для видалення твердого нальоту та зубного каменю, а також при необхідності лікування карієсу та пломбування. Важливо, щоб брекети ставилися на повністю здорові зуби, оскільки вони ускладнюють гігієну, що за наявності інфекції в ротовій порожнині може призвести до більшого ураження зубів.
Етапи встановлення металевих брекетів
Процес встановлення брекетів передбачає:
Зняття зліпків обох щелеп – пацієнта просять закусити пластичний матеріал, який набуває необхідної форми і твердне протягом кількох хвилин.
Виготовлення брекетів у технічній лабораторії – спеціалісти розробляють систему за індивідуальними параметрами пацієнта.
Кріплення брекетів – ортодонт почергово прикріплює кожен брекет до зуба за допомогою стоматологічного цементу.
Установка дуги, що об'єднує брекети – вона фіксується за допомогою вбудованих замочків або еластичних лігатур.
Скільки потрібно носити металеві брекети?
Тривалість лікування визначається індивідуально та залежить від складності та обсягу необхідної корекції. Середній термін становить 1,5-2 роки. Після цього йде ретенційний період, коли закріплюють отриманий результат за допомогою ортодонтичних пластин або кап (найчастіше їх носять лише вночі). Він може тривати від року до трьох років.
Особливості догляду за металевими брекетами
Металеві брекети найпростіші у догляді. На відміну від керамічних та сапфірових вони не піддаються пігментації, що дозволяє не відмовлятися від кави, чаю та інших улюблених страв.
При цьому щоб лікування проходило ефективно, а зуби залишалися здоровими, стоматологи рекомендують:
чистити зуби після кожного прийому їжі, використовуючи щітку середньої жорсткості, йоршик для очищення брекетів і при необхідності зубну нитку;
тверді та в'язкі продукти розрізати на невеликі шматочки, щоб не пошкодити брекети;
своєчасно відвідувати стоматолога для проведення корекції;
раз на кілька місяців робити професійну чистку зубів.
Переваги встановлення металевих брекетів в “Оксфорд Медікал”
"Оксфорд Медікал" – це мережа приватних стоматологій, розташованих у центральних районах Києва. Усі клініки оснащені широким спектром діагностичного та лікувального обладнання експертного рівня. Це дозволяє на місці проводити всі необхідні обстеження та застосовувати інноваційні методи лікування зубів та естетичної корекції.
Перевагами ортодонтичного лікування в “Оксфорд Медікал” є:
комплексна діагностика – у клініці встановлено ортопантомограф, цифровий рентген та комп'ютерний томограф преміум класу;
прогнозований результат – завдяки комп'ютерному моделюванню можна наперед оцінити ефект носіння брекетів;
зручне розташування клінік у центральних районах Києва;
програма лояльності для постійних пацієнтів.
Для запису на попередню консультацію до ортодонта телефонуйте до нашого контакт-центру або заповнюйте форму на сайті.