(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
Стоматологія
Стоматологія

Лікування кісти зуба


ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Зміст:

 1. Причини виникнення кісти зуба
 2. Симптоми кісти зуба
 3. Діагностика кісти зуба
 4. Методи лікування кісти зуба в «Оксфорд Медікал»
 5. Профілактика кісти зуба
 6. Переваги лікування кісти зуба в «Оксфорд Медікал»

Кіста зуба являє собою патологічну порожнину в періапікальних тканинах зуба - щільний пухирець з чіткими контурами, розташований на кінчику зубного кореня і заповнений рідким вмістом. Збільшуючись в обсязі, цей вміст (загиблі клітини, живі бактерії, продукти розпаду) «роздуває» кісту зсередини, що призводить до її постійного збільшення.

Не виявлена ​​вчасно кіста активно зростає, вражаючи здорові тканини і довгий час ніяк не проявляючи себе - особливо це стосується кіст, що утворилися на депульпованих зубах. Відчутні симптоми (біль, набряки, температура та ін.) виявляються лише на пізній стадії процесу.

Якщо ж процес переходить в нагноєння, то за цим можуть послідувати такі серйозні проблеми, як:

 • хронічний гайморит;
 • запалення лімфовузлів;
 • флегмона («розлите» нагноєння прилеглих тканин);
 • періостит (запалення ясен і окістя).

Кісти зубів нижньої щелепи загрожують витонченням кістки, що робить щелепу більш крихкою і схильною до переломів. Тому, щоб вираз «впустити щелепу на підлогу» залишався для вас лише фігурою мови - обов'язково регулярно відвідуйте стоматолога і проходите рентгенологічне обстеження, що дозволяє помітити зубні кісти, гранульоми та інші внутрішні стоматологічні патології на ранніх стадіях.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ КІСТИ ЗУБА

Чому ж виникає кіста зуба? Причин для її появи існує декілька:

 • пошкодження зуба всередині ясна;
 • пульпіт;
 • пародонтит;
 • періодонтит;
 • ЛОР-захворювання з ризиком потрапляння інфекції в зубний канал (наприклад, гайморит).

Діагноз «кіста зуба» зазвичай ставиться за результатами рентгена або КТ. Особливо уважно слід ставитися до зубів, захованих під коронками, а також до запломбованих понад десять років тому.

Симптоми кісти зуба

Кіста зуба починає розвиватися безсимптомно. Біль та інші прояви з'являються при збільшенні її розміру або розвитку гострого запалення.

Симптомами кісти зуба можуть бути:

 • дискомфорт, біль в яснах при відкушуванні та пережовуванні їжі;
 • набряк, почервоніння ясен біля ураженого зуба;
 • біль в яснах та зубі;
 • утворення флюсу, свища;
 • збільшення шийних лімфовузлів;
 • головний біль;
 • підвищення температури.

Ці симптоми можуть з'являтися й при інших захворюваннях, наприклад, періодонтиті або пульпіті. Щоб поставити діагноз, стоматолог повинен оглянути зуб та провести діагностику.

Діагностика кісти зуба

Діагностувати кісту можна за допомогою рентгенівського знімка зуба. У більшості випадків він дозволяє точно визначити діагноз та оцінити ступінь захворювання. Рентген проводять під час прийому за допомогою портативного рентген-апарату. Результат проявляється на плівці протягом 5-10 хвилин.

Зрідка, щоб оцінити масштаб захворювання, потрібне проведення панорамного знімка щелепи – ортопантомограми. Вона проводиться за допомогою спеціального апарату, який також встановлений в «Оксфорд Медікал».

Завдяки високотехнологічному обладнанню та залученню досвідчених стоматологів різних спеціальностей пацієнт може отримати весь спектр стоматологічних послуг в одному місці.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ КІСТИ ЗУБА В "ОКСФОРД МЕДІКАЛ"

До відносно недавніх пір стоматологи використовували найпростіший і нещадний метод позбавлення пацієнта від кісти - видалення потерпілого зуба і чистку ясен. Однак у наш час існують більш прогресивні і раціональні способи лікування кісти зі збереженням зуба, які успішно практикуються в клініці Оксфорд Медікал. До таких способів відносяться: 

 1. Терапевтичний (при кістах незначних розмірів - гранулемах). Він полягає в розсвердлюванні зуба і прочищенны кореневого каналу - при цьому вміст кісти виходить назовні через утворений «хід». Потім вводяться активні речовини, які руйнують оболонку кісти, а кістозна порожнина заповнюється спеціальною пастою, після чого зуб пломбують. Після цього пацієнт регулярно приходить на огляди, і якщо протягом півроку зростання кісти не буде виявлено на рентгенограмі - значить, лікування увінчалося успіхом.
 2. Хірургічний (найбільш ефективний і часто використовуваний). Стоматолог-хірург проводить цистектомію - видалення кісти і пошкодженої нею верхівки зубного кореня. Новоутворена «порожнеча» по можливості заповнюється кістковим матеріалом для мінімізації ризику деформації альвеолярного відростка. Даний метод гарантує 100-відсоткову надійність.

Крім того, в деяких випадках може бути проведена гемісекція - видалення кісти, одного з коренів і деякої частини зуба над ним. Цей спосіб застосовується, якщо корінь «безнадійний» і немає сенсу намагатися зберегти його. Дефект, що утворився в результаті гемісекція, виправляється коронкою.

Існує всього два випадки, коли хірургічний метод лікування кісти не здатний допомогти зберегти зуб: якщо цей зуб вже зруйнований практично вщент або ж цілком занурений в кістозну порожнину і дуже сильно хитається. Але, зрозуміло, до такого фатального стану зуб краще не доводити.

Діагностика та лікування кісти зуба в Києві

Профілактика кісти зуба

Кіста розвивається, як правило, після запальних та інфекційних захворювань. Спочатку в яснах утворюється гній, який без своєчасного лікування переходить в стадію гранульоми, а пізніше кісти. Остання може призвести до розвитку абсцесу та інших ускладнень.

Щоб попередити розвиток кісти, рекомендується:

 • ретельно стежити за гігієною ротової порожнини;
 • своєчасно лікувати карієс;
 • своєчасно лікувати всі захворювання ясен;
 • раз на півроку проводити професійну чистку зубів;
 • 1 раз на 6 місяців проходити профілактичний огляд стоматолога.

Дуже важливо відразу звернутися до лікаря при появі навіть легкого дискомфорту або болю в яснах. Це дозволить виявити хворобу на ранній стадії та відразу провести лікування, не допустивши розвитку ускладнень.

Переваги лікування кісти зуба в "Оксфорд Медікал"

«Оксфорд Медікал» – це сучасна стоматологічна клініка, оснащена всім необхідним обладнанням для ретельної діагностики та лікування будь-яких захворювань зубів та ясен. Для діагностики кісти зуба в клініці використовується рентген та комп’ютерна томографія. При необхідності можливе проведення ортопантомограми – панорамного знімка щелепи. Завдяки цьому, а також залученню лікарів-стоматологів різних спеціальностей з багаторічним стажем роботи наші пацієнти отримують допомогу, відповідну найвищим стандартам якості.

Переваги стоматології «Оксфорд Медікал»:

 • нове обладнання провідних брендів;
 • оснащення клініки рентгеном, КТ-апаратом, ортопантомографом та дентальним мікроскопом;
 • можливість лікування із застосуванням седації (медикаментозного сну);
 • лояльна цінова політика та система знижок;
 • зручне розташування в центральних районах Києва.

Для запису на прийом телефонуйте у наш контакт-центр або пишіть в чат на сайті. 

( Рейтинг: 4.50, голосів: 4 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-стоматолог<br>ІІ категорії. <br>Досвід з 2007 р. : Берлінець Ірина Валеріївна
Берлінець Ірина Валеріївна Лікар-стоматолог
ІІ категорії.
Досвід з 2007 р.
Лікар-стоматолог<br>ІІ категорії. <br>Досвід з 2007 р. : Берлінець Ірина Валеріївна
Берлінець Ірина ВалеріївнаЛікар-стоматолог
ІІ категорії.
Досвід з 2007 р.
Відео-візитка

вул. Павлівська, 26/41;

інформація про лікаря

 • 2000 р. - закінчила Дубенське медичне училище, спеціалізація - фельдшер.
 • 2005 р. - Українська Медична Стоматологічна Академія. Кваліфікація - лікар-стоматолог .
 • 2007 р. - закінчила інтернатуру по загальній стоматології на базі Української Медичної Стоматологічної Академії (УМСА). Спеціалізація - лікар-стоматолог.
 • 2005 р. - участь у міжнародному лекторії «Сучасні технології лікування та профілактики в практичній стоматології» на базі Науково-практичного центру «Стоматологія» (30 навчальних годин). Участь в лекції «Спосіб реального відображення дійсності. Методика стратифікації Лоренцо Ваніні ». Клуб « ENAMEL PLUS». Участь в лекції з курсу «Використання матеріалу Filtek Supreme XT в клінічній стоматології.
 • 2006 р. - участь у VII Всеукраїнському навчальному семінарі «Шлях у світ майстерності ». Навчання на курсах тематичного удосконалення «Використання фотополімерних технологій відновлення зубів».
 • 2008 - участь у лекції « Переліковування кореневих каналів. Загальносоматичні наслідки неповноцінного лікування кореневих каналів». Майстер-клас, участь у роботі науково-практичного семінару «Відбілювання зубів. Сучасні тенденції та підходи».
 • 2009 р. - учасник розширеного засідання Полтавського обласного осередку Асоціації лікарів-пародонтологів України .
 • 2010 р. - учасник конференції з реставраційних технологій «Досконалість у реставраційній технологіі.Реставрація зубів після ендодонтичного лікування» доктора Андре Рейса, Бразилія.
 • 2011 р. - учасник конференції « Пародонт. Захворювання. Профілактика і лікування». Учасник семінару «Використання відбілюючих зубних паст. Дія абразивності на пародонт і емаль зубів».
 • C 2012 р. - по теперішній час лікар-стоматолог хірургічного відділення клініки «Оксфорд Медікал».
показати повний текст
Лікар-стоматолог, терапевт<br>I категорії.<br>Досвід з 2004 р. : Арнаутова Інна Валеріївна
Арнаутова Інна Валеріївна Лікар-стоматолог, терапевт
I категорії.
Досвід з 2004 р.
Лікар-стоматолог, терапевт<br>I категорії.<br>Досвід з 2004 р. : Арнаутова Інна Валеріївна
Арнаутова Інна ВалеріївнаЛікар-стоматолог, терапевт
I категорії.
Досвід з 2004 р.
Відео-візитка

вул. Павлівська, 26/41;

інформація про лікаря

1999 - 2004рр - Дніпропетровська Державна Медична Академія
2004р - "Фенестра", теоретико-практичний семінар "Сучасний концепції в стоматології"
2005 - 2007рр - стоматологічна клініка "Спектр"
2008р - курс навчання реставраційної терапії з застосуванням обладнання, матеріалів і технік від Dentsply
2009р - ендодонтична конференція "Dentsply"
2012р - конференція Української Ендодонтичної Асоціації "Сучасні досягнення в клінічній ендодонтії"
2013р - українсько-швейцарська стоматологія "Healthy Dent"
2013р - конференція "Помилки в ендодонтичному лікуванні. Чому вони відбуваються, як їх прибрати"
2014р - майстер-клас від Dentsply "Protaper Universal. Wave One. The choice is yours"
2014р - по даний час - клініка "Оксфорд Медікал", стоматолог-терапевт

2019 р - мікрохірургічна ендодонтія 


показати повний текст
Лікар стоматолог-терапевт, <br>ІІ категорії. <br>Досвід з 2010 р. : Азамі Анжеліка Шахівна
Азамі Анжеліка Шахівна Лікар стоматолог-терапевт,
ІІ категорії.
Досвід з 2010 р.
Лікар стоматолог-терапевт, <br>ІІ категорії. <br>Досвід з 2010 р. : Азамі Анжеліка Шахівна
Азамі Анжеліка ШахівнаЛікар стоматолог-терапевт,
ІІ категорії.
Досвід з 2010 р.

вул. Павлівська, 26/41;

інформація про лікаря

 • У 2010 році закінчила донецький національний медичний університет ім. М. Горького
 • Курси і семінари:
 • 2010 р. - «Естетичні реставрації: наука і мистецтво» Київ
 • 2010 р. - «Клінічні аспекти виконання місцевої анестезії в стоматології» Краків
 • 2010 р. - Медична невідкладна допомога в стоматологічній практиці» Краків
 • 2010 р. - Курс реставраційної терапії із застосуванням обладнання, матеріалів і технологій корпорації «Дентсплай Інтернешнл» Полтава
 • 2011 р. - Науково-практична конференція "Сучасні методи профілактики та лікування в стоматології" Донецьк
 • 2011 р. - «Реставрація фронтальних зубів» Донецьк
 • 2011 р. - «Особливості та переваги ротаційніх NITI-інструментів MTWO, обробка кореневих каналів. Трьохвимірне пломбування кореневих каналів термопластичною гутаперчею за допомогою приладів BeeFill та BeeFill. Застосування ультразвуку в ендодонтії
 • 2012 р. - «Основи протезування» Донецьк,
 • 2012 р. - «Еволюція посмішки» Київ,
 • 2012 р. - Науково-практична конференція "Актуальні питання сучасної стоматології" Донецьк
 • 2013 р. - «Перший Східно-Український стоматологічний форум» Донецьк
 • 2015 р. - «Gurantee of the quality of your endo» Київ
 • 2017 р. - Міжнародний стоматологічний конгрес "Унікальне поєднання сучасних наукових досягнень i практики в стоматології", Київ
 • 2017 р. - Теоретико-практичний курс "Ендодонтія 2.0 перехід у третій вимір"
 • 2018 р. - «Оновлена ​​концепція ENDO 2018» Київ
показати повний текст
Стоматолог терапевт,<br> мікроскопіст, ендодонтист.<br>Досвід з 2015 р.: Садовнича Олена Вячеславівна
Садовнича Олена Вячеславівна Стоматолог терапевт,
мікроскопіст, ендодонтист.
Досвід з 2015 р.
Стоматолог терапевт,<br> мікроскопіст, ендодонтист.<br>Досвід з 2015 р.: Садовнича Олена Вячеславівна
Садовнича Олена ВячеславівнаСтоматолог терапевт,
мікроскопіст, ендодонтист.
Досвід з 2015 р.

Оболонська набережна 1, корпус 2;

інформація про лікаря

Досвід з 2015 р.

Освіта:

2017 р. – закінчила Київський медичний університет УАНМ.

Послуги:

- проведення консультацій;

- складання комплексного плану лікування;

- проведення професійної гігієни порожнини рота;

- відбілювання зубів;

- реставрації зубів;

- лікування кореневих каналів під мікроскопом.

показати повний текст
послуги Відділення СтоматологіяЦіна
Консультація щелепно -лицьового хірурга 790.00 грн
Консультація стоматолога - терапевта 790.00 грн
Кістектомія з резекцією верхівки кореня (зі знеболенням) 3600.00 грн
Кістектомія 2500.00 грн
Кістектомія з резекцією верхівки кореня (зі знеболенням). Провідний спеціаліст 18000.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Дмитрій 07-05-2024 Огромное спасибо Юлдашеву М.Х. и Дубинину Д.А. за операцию по удалению зубов мудрости под седацией. Всё прошло быстро и безболезненно, ничего не болело, зажило всё быстро, синяков и отеков не было. Спасибо ещё раз, у врачей золотые руки и забота к пациентам

відділення: Стоматологія

Владислав Гончаренко 12-04-2024 Хочу порекомендувати лікаря-хірурга Якименко Р.О.Видаляв 3 зуба мудрості та встановив імплант, я дуже задоволений його роботою, все пройшло якісно і безболісно. Хоча трішки боявся, але все пройшло на ура, навіть не очікував, що після наркозу буде взагалі комфортно і не боляче!Всім рекомендую!!!

відділення: Стоматологія

Єва 19-03-2024 Велика подяка Анжеліці Шахівні за професіоналізм, уважне ставлення і комплексний підхід! Лікар надала вичерпну консультацію, а чистка зубів, реставрація пройшла безболісно і комфортно, на найвищому рівні. Рекомендую клініку кожному, залишилась максимально задоволена якістю послуг!

відділення: Стоматологія

Анатолий 14-03-2024 Хочу висловити подяку лікарю пародонтологу Лєсковій Олександрі. Професіонал своєї справи, все зробила дуже якісно, дала дієві поради за доглядом ротової порожнини. Задоволен тим, що звернувся саме до неї. Велике дякую!

відділення: Стоматологія

Олена 17-02-2024 Велика подяка спеціалістам клініки(відділення Оболонь)!❤️Хірургу Маляренко Марині Євгенійовні: красива,молода,чуйна,ПРОФЕСІОНАЛ своєї справи.Я дуже задоволена:і підхід,і виконана робота,і результат❤️Асистент Тарас-Молодець:виконує свою роботу на"5"!! Менеджер Леся- робить перебування в клініці ще комфортнішим:Дякую!Адміністратор сьогодні була Марина: Дякую!!Рекомендую❤️Подяка кліниці за чудову КОМАНДУ!! Успіхів вам всім!!

відділення: Стоматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Отзыв в отделении стоматологии. Киев.

  відділення: Стоматологія

 • Стоматология клиники "Оксфорд Медикал" в Киеве

  відділення: Стоматологія

 • Лечение зубов в стоматологии Клиники Оксфорд Медикал в Киеве

  відділення: Стоматологія

 • Вера Владимировна, г. Киев

  відділення: Стоматологія

 • Пациентка, г. Киев

  відділення: Стоматологія

 • Отзыв в отделении стоматологии. Киев.

  відділення: Стоматологія

 • Стоматология клиники "Оксфорд Медикал" в Киеве

  відділення: Стоматологія

 • Лечение зубов в стоматологии Клиники Оксфорд Медикал в Киеве

  відділення: Стоматологія

 • Вера Владимировна, г. Киев

  відділення: Стоматологія

 • Пациентка, г. Киев

  відділення: Стоматологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up