ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Зміст:
- Показання до встановлення коронки на зуб
- Які бувають види коронок
- Переваги і недоліки різних видів коронок
- Процес встановлення коронок в «Оксфорд Медікал»
- Протипоказання до установки коронки на зуб
- Гарантія якості установки коронок
Коронка – це протез, який надягають на верхню частину напівзруйнованого зуба. Вона повертає йому естетичний вигляд та повну функціональність. Сучасні коронки виготовляють з високоміцних матеріалів, які підбирають під колір емалі інших зубів. Завдяки цьому конструкція зовні ніяк не виділяється. Крім того, коронки дозволяють провести протезування втраченого зуба – для цього використовують мостовидні протези.
Показання до встановлення коронки на зуб
Показаннями до установки коронки на зуб є:
руйнування верхньої частини зуба більш ніж на 50%;
швидке стирання емалі зуба;
неестетичний розмір, форма або колір зуба;
відсутність одного або кількох зубів в ряду (мостовидний протез кріплять на двох сусідніх);
легка або середня рухливість зуба (коронка дозволяє закріпити зуб та зменшити його рухливість);
зубощелепні аномалії (коронки часто ставлять при проведенні ортодонтичного лікування).
ЯКІ БУВАЮТЬ ВИДИ КОРОНОК
Коронки поділяються на кілька видів:
- металеві;
- металокерамічні;
- металокомпозитні;
- металопластмасові;
- безметалеві.
Металеві коронки зараз практично не використовують, оскільки вони виглядають неестетично та сильно виділяються на тлі здорових зубів. Найбільш популярні зараз металокерамічні та металокомпозитні коронки. Вони мають високу міцність за рахунок металевої основи та зовні імітують форму й колір зуба завдяки керамічному або композитного покриттю. Металопластмасові коронки роблять за таким же принципом, але за рахунок низької зносостійкості пластмаси вони мають короткий термін служби.
Найбільш естетично виглядають безметалеві коронки. Вони бувають:
ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ РІЗНИХ ВИДІВ КОРОНОК
До вибору коронки варто підійти максимально відповідально. Від вибору матеріалу залежить її зовнішній вигляд та термін служби.
Металокерамічні коронки
Переваги:
Недоліки:
необхідність більшого обточування зубів;
відсутність прозорості зуба за рахунок металевої основи;
потемніння ясен біля основи коронки;
необхідність заміни коронки в разі пошкодження покриття.
Металокомпозитні коронки
Переваги:
більш тонка основа;
природний колір матеріалу;
можливість установки на бічні та центральні зуби;
можливість реставрації верхнього шару без заміни коронки.
Недоліки:
Керамічні коронки
Переваги:
Недоліки:
Коронки з оксиду цирконію
Переваги:
максимально естетичний вигляд – імітують природну прозорість зуба;
підведення коронки під ясна (така можливість відсутня при використанні конструкцій на металевій основі);
мінімальне обточування зуба під коронку;
установка на центральні та жувальні зуби;
гіпоалергенність;
термін служби понад 20 років.
Недоліки:
Під час попередньої консультації стоматолог розповість про всі особливості різних коронок і допоможе підібрати оптимальний варіант.
ПРОЦЕС ВСТАНОВЛЕННЯ КОРОНОК В ОКСФОРД МЕДІКАЛ
Установка коронки вимагає декількох відвідин стоматолога. Спочатку проводять підготовку зуба та при необхідності лікування, потім роблять зліпок, виготовляють коронку та під час наступного візиту встановлюють.
- Підготовка. Спочатку стоматолог перевіряє стан зуба, при необхідності проводить рентген. Якщо є карієс, його видаляють та ставлять пломбу. При великому ушкодженні зуба також проводять депульпацію – видалення нервів, очищення та пломбування каналів. Після цього обточують зуб, щоб коронка прилягала максимально щільно. Як правило, знімають не більше 1-2 мм емалі. У деяких випадках при сильному руйнуванні коронкової частини зуба, в корінь імплантують штифт, на який пізніше і надягають коронку.
Зняття зліпків. Після того, як зуб повністю вилікуваний та обточений, стоматолог робить зліпок зубів. Останній передається в лабораторію для виготовлення коронки точно за формою зуба.
Виготовлення індивідуальної коронки. В середньому цей процес займає 1-2 тижні. Пацієнту на цей час, при необхідності, встановлюють тимчасову коронку.
Установка коронки на зуб. Якщо використовувалася тимчасова коронка, її знімають, після чого проводять примірку постійної. Лікар надягає її на зуб, щоб оцінити ступінь прилягання, відповідність кольору та розміру інших зубів та інші особливості. Якщо пацієнта все влаштовує, коронку кріплять за допомогою цементного матеріалу. Після його застигання перевіряють надійність фіксації.
В результаті пацієнт отримує зуб, який зовні майже неможливо відрізнити від здорових.
Протипоказання до установки коронки на зуб
Протипоказань до установки коронок мало та в більшості випадків вони переборні. Зокрема, процедуру не можна проводити під час гострих простудних або інфекційних захворювань, загострення хронічних патологій. При наявності запалення в ротовій порожнині, його спочатку потрібно вилікувати.
Ставити коронки не рекомендують при анатомічно низькій коронковій частині зуба, бруксизмі, сильній рухливості зубів та важких патологіях прикусу.
У складних випадках лікар приймає рішення індивідуально, з огляду на співвідношення користі та ризиків.
ГАРАНТІЯ ЯКОСТІ УСТАНОВКИ КОРОНОК
Медичний центр «Оксфорд Медікал» дає 12-місячну гарантію на всі встановлені коронки. Термін служби коронок залежить від:
- прикусу;
- індивідуальних особливостей;
- експлуатації.
Але це не означає, що від пацієнта не потрібно дотримання умов елементарної гігієни і профілактичні відвідування стоматолога 1 раз в півроку.
За допомогою коронок також виправляється негарна форма зубів, незначні викривлення зубного ряду, патологічна стертість зубів, також можливість фіксації мостовидних і знімних протезів, ортодонтичних апаратів. Весь спектр послуг з протезування зубів ви можете отримати в клініці «Оксфорд Медікал».
Ми володіємо найбільшою мережею медичних центрів в Україні (19 філій) вже більше 10 років. Маємо в своєму розпорядженні найбільшим високотехнологічним відділенням стоматології, надаємо послуги європейського стандарту. Запишіться на консультацію до стоматолога - зробіть перший крок назустріч здоров'ю зубів!
Записуйтеся на прийом до стоматологів клініки «Оксфорд Медікал»
по телефону або за допомогою форми на сайті.