ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Зміст:
- Переваги керамічних брекетів
- Недоліки керамічних брекетів
- Коли рекомендують ставити керамічні брекети?
- У якому віці можна ставити керамічні брекети?
- Види керамічних брекетів
- Етапи встановлення керамічних брекетів
- Як доглядати за керамічними брекетами?
- Скільки потрібно носити керамічні брекети?
- Переваги встановлення брекетів в «Оксфорд Медікал»
Керамічні брекети – це комфортна та естетична система для корекції прикусу та зубного ряду. Вона складається з мініатюрних замочків та тонкої металевої дуги. Їх колір підбирають відповідно до відтінку емалі, що робить брекети майже непомітними, особливо при використанні безлігатурної системи. Це чудовий варіант для дорослих людей, які бажають зробити свою посмішку бездоганною.
У приватній стоматології «Оксфорд Медікал» працюють досвідчені лікарі-ортодонти та встановлено новітнє обладнання експертного класу. Завдяки цьому перед встановленням брекетів кожному пацієнту проводять комп'ютерну діагностику та складають план лікування, що дозволяє отримати оптимальний результат за мінімальний час.
Переваги керамічних брекетів
Керамічні брекети використовують близько 20 років. Протягом цього часу їх неодноразово вдосконалювали. Нині система стала більш компактною, міцною та ефективною.
Основними перевагами керамічних брекетів вважаються:
естетичність – маленькі замочки, зроблені під колір емалі зубів, не виділяються і залишаються непомітними для оточуючих;
комфорт – за рахунок округлої форми вони не пошкоджують губи та ясна;
висока ефективність – підходять для корекції навіть виражених дефектів;
відсутність впливу на дикцію.
Завдяки цьому, систему з кераміки з кожним роком обирає дедалі більше пацієнтів.
Недоліки керамічних брекетів
Перед початком ортодонтичного лікування пацієнтам рекомендують проконсультуватися з досвідченим ортодонтом та уважно вивчити особливості різних систем. Незважаючи на велику кількість переваг, керамічні брекети також мають деякі недоліки, зокрема:
навколо брекетів накопичується наліт, що вимагає ретельніше стежити за гігієною ротової порожнини і регулярно проходити професійну чистку зубів;
колір замочків може змінюватися при частому курінні, вживанні кави, чорного чаю та інших продуктів із високим вмістом пігментних речовин;
тривалість лікування може бути на кілька місяців довшою, ніж при використанні металевої конструкції;
більш висока ціна, також у порівнянні з металевими брекетами.
Коли рекомендують ставити керамічні брекети?
Стоматологи рекомендують починати ортодонтичне лікування у дитячі чи юнацькі роки, але, якщо момент був упущений, не варто відмовлятися від корекції у дорослому віці.
Неправильний прикус – це не лише естетична, а й медична проблема. Вона може стати причиною сильного головного болю, гаймориту, синуситу, захворювань травного тракту та інших ускладнень.
Показами до встановлення брекет-системи є:
неправильне змикання верхньої та нижньої щелеп;
несиметричний розвиток щелеп;
неправильне розташування зубів;
скупченість зубів;
великі проміжки між зубами тощо.
Керамічні брекети рекомендують ставити пацієнтам, для яких важливий естетичний зовнішній вигляд. Вони відрізняються невеликим розміром і відтінком, що максимально відповідає кольору зубів.
У якому віці можна ставити керамічні брекети?
У стоматології немає обмежень щодо віку для встановлення брекетів. Корекцію прикусу та зубного ряду можна проводити як у дитячому та юнацькому віці, так і у зрілому. При цьому лікарі радять не відкладати лікування на потім.
Дитину вперше показати ортодонту бажано ще до вступу до школи. Якщо все в нормі, профілактичні огляди призначають раз на 1-2 роки.
Кожен випадок індивідуальний, тому лише ортодонт може провести діагностику та визначити, коли краще ставити брекети. Однак вік від 11 до 13 років вважається найбільш підходящим, тому що в цей час щелепи продовжують розвиватися, а більшість корінних зубів вже прорізалися.
Що стосується керамічних брекетів, то їх зазвичай ставлять дорослим та дітям старше 10-12 років. При цьому лікар підбирає ортодонтичну систему з урахуванням її потенційної ефективності при особливостях зубного ряду пацієнта.
Види керамічних брекетів
Керамічні брекети кріпляться на передню частину зубів. При цьому система може бути:
Брекет-системи складаються з кількох елементів: власне, брекетів – невеликих замочків, які кріплять на кожен зуб, та ортодонтичної дуги. Поєднуватися вони можуть по-різному. Лігатурні системи передбачають використання невеликих гумок (лігатур), що фіксують дугу на всіх брекетах. При кожному відвідуванні ортодонта їх замінюють, регулюючи ступінь натягу та положення дуги.
Безлігатурні брекети влаштовані трохи інакше. Вони мають вбудований механізм для кріплення дуги, тому еластичні елементи не потрібні. Такі брекети компактніші і виглядають більш акуратно. Крім того, відвідувати ортодонта для корекції потрібно в 1,5-2 рази рідше.
Етапи встановлення керамічних брекетів
Корекція прикусу – це тривалий процес, який вимагає підготовки. Насамперед ортодонт проводить огляд та призначає діагностику. Зазвичай проводять комп'ютерну томографію або ортопантомограму – панорамний знімок щелеп, що дозволяє візуалізувати кісткові тканини і зуби, які ще не прорізалися. За їх результатами лікар визначає ступінь дефекту та підбирає найефективніший метод корекції.
Наступним етапом є підготовка зубів до встановлення брекетів: проводиться професійна чистка для видалення твердого нальоту та зубного каменю, а також при необхідності лікування карієсу.
Далі ортодонт робить зліпки зубів пацієнта та віддає їх до технічної лабораторії для виготовлення брекетів.
Під час наступного візиту фахівець по черзі встановлює кожен брекет на певний зуб та ставить дугу. При виборі лігатурної системи він закріплює її еластичними резинками.
Після цього починається процес лікування, який в середньому займає до 2 років. Відвідувати лікаря та проводити корекцію треба раз на 2-6 тижнів.
Як доглядати за керамічними брекетами?
При носінні брекетів слід ретельно стежити за гігієною зубів, тому що на них може накопичуватися наліт, що сприяє розвитку карієсу.
Стоматологи рекомендують:
чистити зуби після кожного прийому їжі, використовуючи звичайну щітку з м'якою щетиною та ортодонтичну для очищення простору між брекетами;
регулярно використовувати ополіскувач для рота та при необхідності зубну нитку;
раз на 3-4 місяці проходити професійну чистку зубів.
Крім того, щоб уникнути пошкодження брекетів та потемніння замочків, радять виключити з раціону напої та страви з яскравими барвниками (чай, кава, вино, лимонади тощо), а також відмовитися від міцних горіхів та інших твердих продуктів.
Скільки потрібно носити керамічні брекети?
Тривалість носіння брекетів визначається індивідуально і залежить від складності та обсягу необхідної корекції. Середній термін становить 1,5-2 роки. Після цього слідує ретенційний період, необхідний для закріплення отриманого результату. Зазвичай, у цей час знімають брекети та рекомендують носити ортодонтичні пластини чи інші апарати.
Переваги встановлення брекетів в «Оксфорд Медікал»
У стоматології «Оксфорд Медікал» працюють лікарі стоматологи та ортодонти з багаторічним досвідом. Завдяки новому обладнанню та застосуванню інноваційних технологій вони забезпечують кожному пацієнтові медичну допомогу відповідно до найвищих стандартів якості.
Перевагами ортодонтичного лікування в «Оксфорд Медікал» є:
комплексна діагностика – у клініці встановлено ортопантомограф, цифровий рентген та комп'ютерний томограф преміум класу;
прогнозований результат – завдяки комп'ютерному моделюванню можна наперед оцінити ефективність носіння брекетів;
естетичність ортодонтичної системи – керамічні брекети майже непомітні на зубах, особливо при виборі самолігуючої конструкції;
зручне розташування клінік у центральних районах Києва;
програма лояльності для постійних пацієнтів.
Щоб дізнатися більше про встановлення брекетів та отримати індивідуальні рекомендації, записуйтесь на попередню консультацію до ортодонта – телефонуйте у наш контакт-центр або заповнюйте форму на сайті.