записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
МЕДІА-ЦЕНТР

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Хто такий гінеколог?

23.01.2015
image

 

Нестренко Ярослава Анатольевна

 

Нестеренко Ярослава Анатоліївна
Лікар-гінеколог

 

 

 

Гінекологія - частина медицини вивчає захворювання характерні для жіночого організму, в основному жіночої репродуктивної системи. Якщо говорити простими словами: Гінеколог - це «жіночий доктор», доктор, який створений спеціально для прекрасної половини людства.

Кому і навіщо потрібен гінеколог?

Насправді всім нам (жінкам). Від малого до великого. У кожного віку є свої нюанси, стану і проблеми, про які «жіночий доктор» знає так само добре, як і ви самі, і в яких він обов'язково допоможе вам розібратися. Первинним завданням лікаря гінеколога є зовсім не лікування, а все ж профілактика захворювань, збереження крихкого здоров'я жінки.

Якщо вірити статистиці, то близько 5-10% захворювань (в тому числі і онкологічних) вперше були виявлені на профілактичних оглядах у гінеколога.

Перший візит до гінеколога бажано пройти у віці 14-16 років. До і, особливо, після початку статевого життя. Якщо Ви не почали статеве життя, і бережете себе для коханого, то це зовсім не означає, що вам не треба відвідувати гінеколога, адже навіть у дів бувають гінекологічні захворювання.

На початку консультації скажіть лікареві про те, що ви все ще незаймана і не бійтеся що доктор «порушить вашу цілісність» інструментами або руками, в вашому випадку огляд буде полягати у взятті мазка, пальцевому дослідженні та напрямку на УЗД органів малого таза. Так само варто пам'ятати про позапланові візити до свого «жіночого лікаря» при зміні статевого партнера або при появі будь-яких скарг.

Як проходить консультація у гінеколога?

Йтиметься про стандартний візит до гінеколога жінки, яка живе статевим життям. Більшу частину консультації займає ваш діалог з доктором, так званий збір анамнезу. У цій частині вашої зустрічі доктор запитає у Вас про причини візиту: вона профілактична або пов'язана з наявністю скарг; далі поставить низку «стандартних» питань для всіх лікарів, таких як: чи були операції / травми в житті, чи є у вас алергії, цукровий діабет, чи приймаєте ви будь-які препарати, наявність шкідливих звичок.

Після ж будуть питання пов'язані саме з жіночим здоров'ям: в якому віці почалися менструації, по скільки днів, який цикл (тому якщо ви ведете календар критичних днів - обов'язково візьміть його з собою), чи були у вас гінекологічні захворювання будь-якого характеру. Наступним кроком буде огляд молочних залоз. Кроком №3 буде вагінальне дослідження, яке проводиться в горизонтальному положенні пацієнтки на спеціальному гінекологічному кріслі. При вагінальному дослідження доктор оцінить стан зовнішніх і внутрішніх статевих органів, а також зробить забір аналізів:

  • мікроскопія - визначення мікрофлори піхви;
  • цитологія - мазок з шийки матки для діагностики запальних або онкологічних захворювань.

Так само в огляд на кріслі може входити кольпоскопія. Кольпоскопія - це огляд шийки матки за допомогою спеціального апарату кольпоскопа з метою діагностики ерозії шийки матки або будь-яких інших змін шийки матки і цервікального каналу.

Після проведення всіх чотирьох пунктів консультації лікар може скласти попередній висновок про стан вашого жіночого здоров'я, а за результатами аналізів дати потрібні рекомендації.

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки