Ризик розвитку гінекологічних пухлинних захворювань підвищується після 40 років.
Як правило, на ранніх стадіях рак жіночих органів протікає безсимптомно або з неспецифічними проявами. Це може бути дискомфорт і минущі болі внизу живота, білі — вагінальні виділення з домішкою крові, порушення менструального циклу.
Щоб виявити симптоми рака вчасно, клініка «Оксфорд Медікал» пропонує комплексну профілактику, обстеження та лікування всіх видів передракових та ракових захворювань. Для цього лікарі-гінекологи клініки використовують передові діагностичні технології та лікувальні методики відповідно до міжнародних програм та стандартів. Про сучасні методи діагностики та лікування в онкогінекології та онкоурології читайте у статті.
Діагностика онкологічних захворювань у гінекології пропонує ряд сучасних методів, які дають змогу вчасно виявити та ефективно проводити лікування пухлин жіночих органів репродуктивної системи. Ось деякі з найбільш поширених методів діагностики:
Лабораторні тести для визначення рівня пухлинних маркерів, таких як CA-125 (для раку яєчників) або CEA (для раку шийки матки), для підтвердження чи спростування діагнозу та відстеження ефективності лікування.
Ультразвукова діагностика органів малого тазу та молочних залоз. УЗД може виявити наявність пухлин, їх розмір та характеристики.
Цифрова відеокольпоскопія, вульвоскопія, гістероскопія з фотофіксацією результатів. Ці методи дають змогу оглянути шийку матки та вагіну за допомогою спеціальних приладів та виявити патологічні зміни, такі як аномальні клітини або пухлини в жіночих органах.
Усі види біопсій (тонкоголкова, аспіраційна, трепан-біопсія під контролем УЗД і КТ, різних локалізацій). Використовується для відбору зразків тканини з патологічних утворень для подальшого лабораторного дослідження. Це дає змогу точно встановити діагноз та визначити, злоякісна чи доброякісна пухлина.
Магнітно-резонансна томографія та комп’ютерна томографія органів малого тазу та молочних залоз. Ці методи надають більш детальне зображення внутрішніх органів та можуть бути використані для оцінки розміру пухлини та виявлення можливих метастазів.
Радикальна гістеректомія
Видалення матки та прилеглих структур, таких як яєчники та труби, якщо рак уражає ці органи. Ця операція часто використовується для лікування раку шийки матки або раку ендометрію.
Радикальна гістеректомія може бути проведена як відкрита або лапароскопічна операція. У лапароскопічній гістеректомії хірург використовує невеликі розрізи та спеціальний інструментарій, щоб видалити органи через невеликі отвори в черевній стінці, що дає змогу скоротити тривалість госпіталізації та полегшує відновлення пацієнта після операції.
Сальпінгооофоректомія
Видалення яєчників та фалопієвих труб для лікування раку яєчників. Може проводитися як у випадку ракових захворювань репродуктивної системи, так і у випадках важкого запалення яєчників або фаллопієвих труб чи наявності кіст, щоби попередити поширення інфекції, зменшити біль, запобігти ускладненням.
Цистектомія
Видалення кіст та пухлин із яєчників. Для малих кіст або пухлин застосовується лапароскопічна цистектомія. Хірург виконує невеликі розрізи в черевній стінці та використовує лапароскопічні інструменти для видалення кіст або пухлин. Відкрита абдомінальна цистектомія використовується для видалення великих кіст або пухлин. Хірург робить один великий розріз у черевній стінці та видаляє кісту або пухлину разом із яєчником.
Лімфаденектомія
Видалення лімфатичних вузлів для попередження розповсюдження раку.
За допомогою цього метода видаляє лімфатичні вузли, які розташовані найближче до первинного джерела раку або іншої патології. Наприклад, у випадку раку молочної залози, може включати видалення лімфатичних вузлів із під пахвами; у випадках поширення раку, лімфатичні вузли видаляються у великій кількості або в декількох регіонах тіла.
Хіміотерапія. Використання препаратів для знищення ракових клітин.
Таргетна терапія. Використання ліків, спрямованих на конкретні молекулярні аномалії в ракових клітинах.
Гормональна терапія. Використання гормональних препаратів для контролю росту ракових клітин.
Імунотерапія. Включає використання ліків або технологій, що активують імунну систему для боротьби з раком без операції. Вона може включати імуномодулятори або терапію CAR-T клітинами для підвищення імунної відповіді на ракові клітини, а також сприяти розвитку імунної пам’яті, що дає змогу організму пам’ятати та впізнавати ракові клітини в майбутньому для запобігання рецидивів.
Після лікування раку в гінекології важливо проводити реабілітацію для покращення якості життя пацієнток. Вона може включати фізичну реабілітацію, психологічну підтримку та сексуальну реабілітацію з метою відновлення функціональності та самопочуття пацієнток після видалення пухлин.
У гінекології існує кілька методів діагностики, які використовуються для виявлення ракових захворювань та інших патологій репродуктивної системи. Найпоширеніші з них це, звісно, своєчасний гінекологічний огляд зовнішніх геніталій, вагіни та шийку матки; візуальне дослідження шийки матки та вагіни за допомогою кольпоскопа для виявлення аномальних змін, біопсія, УЗД, МРТ, КТ для виявлення наявності пухлини, її розміру, виявлення можливих уражень лімфатичних вузлів або метастазів.
Лапароскопічна та роботизована хірургія дають змогу сьогодні виконувати складні операції з меншою травматичністю для пацієнток. Лапароскопічна хірургія використовує невеликі розрізи та спеціальні інструменти, які вводяться через них, для виконання операцій, тоді як роботизована хірургія дає змогу онкохірургу керувати роботом, що має вищу точність та маневреність. Ці методи забезпечують коротший період відновлення, меншу кількість ускладнень та кращий косметичний ефект порівняно з традиційними відкритими методами.
Імунотерапія - це новаторський підхід до лікування онкологічних захворювань без операції. Вона спрямована на активацію імунної системи для визнання та знищення ракових клітин. Це може бути досягнуто за допомогою імунних модуляторів. Деякі імунотерапевтичні препарати працюють шляхом моделювання різних елементів імунної системи, щоби зробити її більш ефективною в боротьбі з раком. Наприклад, стимуляція активності та проникнення Т-клітин у пухлину або блокування сигнальних шляхів, які пригнічують імунну відповідь. Імунотерапія може також сприяти розвитку імунної пам’яті, що дає змогу організму пам’ятати та впізнавати ракові клітини в майбутньому для запобігання рецидивів.
Опубликовано: 24.04.2024
Обновлено: 30.07.2024
вул. Глибочицька, 40X
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Павлівська, 26/41
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Предславинська, 29
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Березняківська, 30Б
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Срібнокільська, 20
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Василя Липківського, 38
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Івана Крамського, 9
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
Оболонська набережна 1, корпус 2
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
вул. Михайла Гришка, 1
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
вул. Князів Острозьких, 46/2
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
вул. Андрія Верхогляда, 14Б
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
вул.Олександра Олеся, 2, Виноградар
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показать - Viber, Telegram
вул. Євгена Маланюка, 101
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
м. Ірпінь вул. Університетська 2/1 корп.3
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram