записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
МЕДІА-ЦЕНТР

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Онкомаркери в сучасній гінекології

26.03.2014
image

Нестеренко Я. А., гінеколог клініки "Оксфорд Медікал"

 

 

Нестеренко Ярослава Анатоліївна
Лікар-гінеколог
клініки "Оксфорд Медікал - Київ"

 

Чим раніше виявити захворювання, його ускладнення або рецидив, тим більше можливостей досягти одужання, поліпшити прогноз для життя (органозберігаючі операції, своєчасне медикаментозне лікування). Це особливо актуально при онкологічних захворюваннях. Одним з напрямків є пошук діагностичних і прогностичних маркерів злоякісного процесу.
Онкомаркери - це з'єднання в біологічному матеріалі онкологічних хворих, які синтезуються клітинами пухлин або нормальних тканин у відповідь на інвазію пухлини. Пухлинні клітини виділяють онкомаркери в кров з моменту виникнення новоутворення, завдяки чому, її можна діагностувати на самих ранніх стадіях розвитку.
Відомо близько 200 сполук, які відносяться до пухлинних маркерів, і залежать від локалізації раку, але діагностичну значимість мають лише близько двох десятків білків. На жаль, пухлинні маркери не можуть бути використані в якості самостійних діагностичних тестів, так як можуть підвищуватися при доброякісних пухлинах, запальних процесах, правда в менших концентраціях. Онкомаркери використовуються

  • в комплексній діагностиці;
  • для оцінки ефективності лікування;
  • для доклінічного виявлення рецидиву хвороби.

Можливості лабораторної діагностики нового покоління дозволяє виявити патологічний процес ще за кілька місяців до того як пухлина буде діагностована традиційними методами.
Відсутність зниження концентрації пухлинних маркерів в процесі лікування або після операції свідчить про те, що метод лікування виявився неефективний.
Використання онкомаркерів в гінекології підвищило якість діфферінціальной діагностики доброякісних і злоякісних пухлин.
РАК ШИЙКИ МАТКИ :
Антиген плоскоклітинної карциноми (SCCA) є одним з найбільш інформативних маркерів. Використовується для моніторингу перебігу захворювання, оцінки ефективності проведеного лікування, прогнозу, доклінічного виявлення рецидивів. Визначення рівня SCCA рекомендовано проводити не тільки на етапах моніторингу пацієнток з уже встановленим діагнозом, але і при виконанні скринінгових програм по ранній діагностиці захворювання і формуванні груп онкологічного ризику по даній патології. Дослідження проводиться не раніше 2 - 3 діб після гінекологічного огляду, взяття мазків, біопсії шийки матки та інших діагностичних інвазивних процедур.
РАК ЯЄЧНИКІВ:
Пухлини - асоційований маркер СА125 рекомендований Міжнародним протиракову союзом в якості основного маркера раку яєчників. Можливо фізіологічне підвищення маркера в I триместрі вагітності; також може підвищуватися при запальних захворюваннях органів малого таза  міомі матки, ендометріозі; так як ці ситуації не характерні для жінок в постменопаузі, рівень СА125 доцільно щорічно контролювати у жінок після 50 років - саме на цей період життя припадає пік захворюваності на рак яєчників.
Людський епідермальний протеїн НЕ4. підвищення продукції НЕ4 виявлено вже на доклінічній стадії раку яєчників. У теж час при доброякісних гінекологічних захворювання підвищення рівня цього маркера не спостерігалося. Але такі гістологічні типи раку яєчників як герміногенние і мукоїдні рідко експрессіруютНЕ4.

Цінним для виявлення раку яєчників є комплексний тест , що поєднує аналіз на СА125 і НЕ4. специфічність при цьому досягає 96%  чуствітельность80%; при цьому розраховується прогностичний індекс, роздільно жінок в пременопаузі та постменопаузі.

РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ:
Пухлинний маркер СА15 - 3 використовується для оцінки терапії карциноми молочної залози та моніторингу перебігу захворювання; при проведенні діфферінціальной діагностики раку молочної залози і доброякісної мастопатії.
Визначення онкомаркерів особливо актуально у осіб з підвищеним онкологічним ризиком ще в досімптоматіческая періоді для проведення адекватної терапії.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки