Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Тріщини на емалі зубів: причини та лікування

Зміст: 

  1. Причини появи тріщин на емалі зубів
  2. Як проявляються та чим небезпечні тріщини емалі зубів?
  3. Лікування тріщин на емалі зубів
  4. Профілактика утворення тріщин

Тріщини на емалі – це поширена проблема, з якою стикається більше половини людей. Спочатку вони проявляються у вигляді малопомітних смужок на зубах, але з часом можуть збільшуватися та змінювати відтінок.

Всупереч поширеній думці, це не лише естетичний недолік – розкол може поширюватися на глибокі тканини та навіть корінь зуба, що призводить до його руйнування.

На ранньому етапі закрити мікротріщини можна за допомогою фотополімерного лаку або реставрації композитним матеріалом, тоді як при глибокому розколі може знадобитися встановлення вініру або коронки.

В “Оксфорд Медікал” працюють досвідчені лікарі-стоматологи, які завдяки наявності у клініці високотехнологічного обладнання проводять лікування тріщин емалі за допомогою найсучасніших методик. Вони дозволяють зберегти зуб і повернути йому естетичність навіть за сильного руйнування.

Причини появи тріщин на емалі зубів

Тріщини на емалі зубів: причини та лікуванняЕмаль – це захисний шар зуба. Вона повністю покриває коронку та оберігає її від дії бактерій та харчових подразників. Але, не зважаючи на високу щільність тканин, вона також може пошкоджуватися.

Причинами появи тріщин на емалі зубів бувають:

  • одночасне вживання сильно гарячих та холодних напоїв чи страв;

  • розкушування горіхів чи інших міцних продуктів;

  • скрегіт зубами ночами (бруксизм);

  • використання зубних паст із великими абразивними частинками;

  • порушення вітамінно-мінерального балансу в організмі;

  • аномалії прикусу тощо.

Як проявляються та чим небезпечні тріщини емалі зубів?

Як правило, спочатку на зубах з'являються тонкі світлі смуги, які більше схожі на подряпини. Вони не відрізняються за кольором від решти зуба і не викликають болю чи іншого дискомфорту. Через це багато хто не надає проблемі великого значення і не звертається до стоматолога.

Стоматологи "Оксфорд Медікал" попереджають, що без лікування розмір тріщин поступово збільшується, вони стають глибшими і доходять до дентину – середнього шару зуба. Під дією харчових барвників їх краї темніють, і дефект стає помітнішим. Крім того, скупчення їжі та мікробного нальоту в розломах може призводити до розвитку карієсу.

Також при глибоких або множинних тріщинах збільшується крихкість зубів, що може призвести до появи відколів, розломів коронки або кореня.Лікування тріщин емалі зубів

Лікування тріщин на емалі зубів

При появі подряпин, тріщин або інших дефектів на емалі зубів слід одразу звернутися до стоматолога. Що менше пошкодження, то легше його усунути.

Під час консультації лікар спочатку проводить огляд та оцінює стан зубів. Іноді для більш точної діагностики використовують мініатюрну внутрішньооральну камеру або дентальний мікроскоп, а також рентген діагностику.

Програму лікування складають індивідуально. Вона залежить від глибини, розміру, розташування та кількості тріщин на емалі зуба. Пацієнту може знадобитися:

  • ремінералізація емалі – нанесення на зуби спеціального препарату, що сприяє його зміцненню;

  • шліфування та покриття зуба фотополімерним лаком;

  • реставрація – відновлення верхнього шару зуба за допомогою композитного матеріалу;

  • встановлення вініру – тонкої керамічної пластини, що покриває передню сторону зуба;

  • встановлення коронки – рекомендується при сильному руйнуванні зуба, коли інші методи є неефективними.

При мікротріщинах, як правило, проводять ремінералізацію зубів та покриття фотополімером. Це дозволяє відновити структуру емалі та зупинити її руйнування.

Реставрацію рекомендують за більш глибоких, пігментованих тріщин, наявності сколів або інших дефектів. Під час процедури лікар видаляє пошкоджені тканини, після чого тонким шаром наносить на зуб композитний матеріал та відновлює анатомічну форму та естетичний зовнішній вигляд.

Вініри виконують схожу з реставрацією функцію – покривають передню сторону зуба, замінюючи собою емаль. Вони виготовляються за індивідуальним зліпком у технічній лабораторії, після чого кріпляться на зуб за допомогою стоматологічного клею.

У поодиноких випадках тріщини, що поєднуються зі сколами зуба або карієсом, є показанням до протезування. Коронка повністю закриває верхню частину зуба і дозволяє уберегти його від подальшої руйнації.

Профілактика утворення тріщин

Профілактика тріщин зубівДля профілактики появи тріщин на емалі зубів рекомендують:

  • ретельно стежити за гігієною ротової порожнини;

  • використовувати для чищення зубів щітки середнього чи малого ступеня жорсткості, зубні пасти без абразивних частинок;

  • уникати одночасного вживання сильно гарячих та холодних продуктів;

  • не розгризати зубами шкірку горіхів та інші тверді продукти;

  • збалансовано харчуватися, щоб в організмі не було дефіциту вітамінів та мінералів;

  • скоротити споживання цукро- та кислотовмісних страв та напоїв, які негативно впливають на емаль;

  • відмовитися від куріння;

  • проходити огляд у стоматолога раз на 6 місяців.

Регулярне відвідування стоматолога – це запорука здоров'я зубів. Спостерігаючи за пацієнтом, лікар може підказати індивідуальні методи профілактики та діагностувати тріщини, карієс або інші захворювання на ранній стадії при мінімальному ураженні зуба.

Пройти огляд стоматолога і вилікувати тріщини зубів у Києві можна у високотехнологічному медичному центрі «Оксфорд Медікал». Клініки розташовані у центральних районах міста.

Для запису на прийом телефонуйте до контакт-центру або залишайте заявку на сайті.

Джерела: 

National Library Of Medicine 

Biomedcentral   

Sagepub   


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up