Навіть зі звичайною застудою складно впоратися під час вагітності, адже більшість ліків протипоказані під час виношування дитини. Як же лікуватися під час вагітності? Які ліки можна приймати, не зашкодивши дитині? Відповіді на ці питання знає лікар терапевт, який займається лікуванням вагітних.
НАВІЩО ВАГІТНИМ ВІДВІДУВАТИ ТЕРАПЕВТА?
Чим більше уваги приділяється майбутній мамі та її дитині - тим вище ймовірність успішних пологів і появи здорового малюка, без шкоди для здоров'я його матері. Якщо завдання лікаря-гінеколога - забезпечити успішне виношування вагітності, то терапевт зосереджений на збереженні здоров'я вагітної жінки.
Навіть при відсутності скарг, вагітним наполегливо рекомендують консультуватися з терапевтом при оформленні на облік у зв'язку з вагітністю та на терміні у 30 тижнів. Пов'язано це з тим, що навантаження на організм жінки під час вагітності зростає у кілька разів, провокуючи розвиток всіх прихованих хвороб та появу нових проблем.
За яких захворювань спостереження у терапевта є обов'язковим?
Вагітність є великим навантаженням для організму, тому багато прихованих та маловиражених захворювань у цей період можуть загострюватися. Найбільш важливо стежити за своїм самопочуттям жінкам з хронічними хворобами. Регулярно відвідувати терапевта рекомендують, якщо є:
- хвороби серця та судин;
- ендокринні порушення;
- захворювання органів травної системи;
- хвороби нирок;
- бронхіальна астма та інші хронічні патології.
За яких симптомів вагітній потрібна консультація терапевта?
Якнайшвидше звернутися до терапевта потрібно при появі симптомів гострого захворювання або загострення хронічного, а саме якщо турбують:
- кашель;
- задишка;
- нежить;
- підвищення температури;
- підвищений або знижений артеріальний тиск;
- запаморочення;
- втрата свідомості;
- головні болі;
- нудота, блювота;
- запор чи діарея;
- висипання на шкірі;
- постійна слабкість тощо.
Під час вагітності визначити, чи є легке нездужання результатом фізіологічних змін або захворювання, може лише лікар – так само як й за необхідності призначити ефективне лікування.
ЯК ПРОХОДИТЬ ПРИЙОМ У ТЕРАПЕВТА?
Лікар оглядає вагітну жінку, детально розпитує про перенесені хвороби, призначає аналізи крові, сечі та кардіограму (ЕКГ). Це необхідно для виявлення хронічних хвороб, які не пов'язані з вагітністю, але здатні вплинути на її хід.
Крім лікування, терапевт допомагає розробити правильний режим відпочинку, розрахувати оптимальну кількість фізичних навантажень і підібрати відповідну дієту. Якщо протягом вагітності жінка змушена приймати лікарські препарати, то терапевт буде бачитися з пацієнткою не менше, а то й частіше гінеколога, що слідкує за вагітністю.
При лікуванні вагітних, терапевт найчастіше стикається з такими проблемами:
- підвищений тиск;
- анемії;
- хвороби нирок та сечового міхура.
Пік загострення цих хвороб припадає на другий триместр вагітності, ось чому потрібна обов'язкова повторна консультація терапевта на 30-му тижні вагітності.