Хвороби суглобів, зв'язок і м'язів - дуже поширене явище, яке значно обмежує рухливість і ускладнює повсякденне життя. Хоча на хвороби суглобів частіше скаржаться люди похилого віку, від них не застрахована й молодь. Найчастіше зустрічаються проблеми з плечовими, колінними і тазостегновими суглобами. При проблемах з суглобами важливо своєчасно звернутися до лікаря, оскільки запущені хвороби викликають ускладнення та можуть стати причиною інвалідності.
СИМПТОМИ І ПРИЧИНИ ХВОРОБ СУГЛОБІВ
Хвороби суглобів діляться на дві основні групи: артрити (запалення суглобів) та артрози (зношування, деформація суглобів). Також люди часто скаржаться на бурсит (накопичення рідини в суглобах) і подагру (хвороба суглобів, викликана порушенням обміну речовин).
Причиною хвороб суглобів можуть стати:
- інфекції;
- травми;
- надмірне фізичне навантаження;
- спадкова схильність;
- переохолодження;
- ускладнення після інших хвороб опорно-рухового апарату.
Симптоми хвороб суглобів:
- біль під час фізичного навантаження, після нього або у стані спокою;
- деформація дрібних суглобів;
- утруднення рухливості;
- почервоніння, припухлість;
- підвищення температури;
- хрускіт під час рухів.
Діагностика захворювань суглобів
Для діагностики хвороб суглобів пацієнту можуть бути призначені:
- рентгенографія – рентгенівський знімок в одному статичному положенні;
- ультразвукове дослідження (УЗД) – обстеження м'яких тканин навколо суглобу;
- комп'ютерна томографія (КТ) – пошарове сканування досліджуваної ділянки, що забезпечує якіснішу візуалізацію і дозволяє визначити точну локалізацію патологічного процесу;
- магніторезонансна томографія (МРТ) – дослідження, яке проводять для оцінки стану кісткових та м'яких тканин, а також судин;
- артроскопія – ендоскопічна процедура, яка передбачає введення до суглоба мікрохірургічних інструментів для діагностики та за необхідності проведення хірургічних маніпуляцій;
- пункція суглоба – взяття зразка внутрішньосуглобової рідини для аналізу;
- плантоскопія – метод обстеження стопи, який дозволяє діагностувати плоскостопість та інші ортопедичні захворювання, а також сформувати модель виготовлення супінаторів.
Які дослідження будуть найбільш інформативним у конкретному випадку, лікар визначає після огляду пацієнта та вивчення скарг.
МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ХВОРОБ СУГЛОБІВ
Лікування суглобів починається з огляду у лікаря, який вислуховує скарги та відповідає на питання пацієнта, після чого за необхідності направляє на обстеження: здати аналіз крові, ревмапроби, зробити УЗД суглобів або КТ. Виходячи з результатів проведених обстежень, лікар визначає спосіб лікування і необхідні для цього медикаменти. Також в клініці використовується передовий метод лікування хронічних проблем з суглобами - ударно-хвильова терапія. Займатися самолікуванням хвороб суглобів дуже ризиковано.
За статистикою, до проблем з суглобами схильно близько 40% людства. Щоб мінімізувати ризик захворювань суглобів, важливо уникати надмірного фізичного навантаження, але при цьому багато рухатися і робити зарядку. Також, важливо вчасно звертатися до лікаря з травмами зв'язок і суглобів, оскільки недоліковані пошкодження також часто викликають ускладнення.
Профілактика захворювань суглобів
Щоб знизити розвиток хвороб суглобів, рекомендують:
вести активний спосіб життя;
уникати надмірних навантажень на суглоби;
збалансовано харчуватися;
підтримувати у нормі масу тіла;
уникати переохолодження суглобів;
своєчасно лікувати усі інфекційні захворювання.
Для запису на консультацію лікарі в "Оксфорд Медікал" телефонуйте до нашого контакт-центру або заповнюйте форму на сайті.