записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

ТРАВМПУНКТ * НЕВІДКЛАДНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА * СТАЦІОНАР * ВИКЛИК ШВИДКОЇ

 

Лікування лімфаденопатії

Лікування збільшених лімфовузлівЗбільшення лімфовузлів - симптом, знайомий кожному, хто хворів на ГРВІ чи застуду. Лімфаденопатія (так лікарі називають збільшення лімфатичних вузлів) може бути викликана вірусами, бактеріями, паразитами і системними хворобами. Знайти і усунути причину збільшення лімфовузлів допоможе сімейний лікар клініки «Оксфорд Медікал Київ».

Види та симптоми лімфаденопатії

У людському тілі є близько 600 лімфовузлів, але в нормі всі вони, крім пахвових, підщелепних і пахових - не промацуються. Тому збільшення будь-якого іншого лімфовузла (або декількох) - ознака проблем зі здоров'ям.
Є кілька видів лімфаденопатії, які зустрічаються з різною частотою. На частку локальної лімфаденопатії, коли збільшується тільки один лімфовузол, припадає 75% звернень пацієнтів. Крім неї, виділяють реґіонарну (запалюється кілька вузлів) і генералізовану (запалення лімфовузлів відразу в трьох і більше областях) форму синдрому.
Симптоми можуть з'явитися раптово і наростати різко (гостра форма) або ж бути менш вираженими, але спостерігатися тривалий час (хронічна форма).
Крім збільшення і хворобливості лімфовузлів, при лімфаденопатії можуть турбувати:

 • підвищення температури (часто невелика, до 37,2 - 37,3 градусів);
 • посилене потовиділення;
 • лихоманка;
 • висип;
 • різка втрата ваги.

Які конкретно симптоми виявляться у людини, багато в чому залежить від причини, що викликала синдром збільшення лімфатичних вузлів.

Причини лімфаденопатії

Синдром може бути викликаний безліччю захворювань, серед яких:

 • бактеріальні інфекції (хвороба котячих подряпин, туберкульоз, бруцельоз);
 • вірусні захворювання (гепатити, цитомегаловірус, інфекційний мононуклеоз та ін.);
 • грибкові інфекції (актиномікоз, гістоплазмоз та ін.);
 • паразити (токсоплазма, лямблії, токсокара і т.д.);
 • пухлинні процеси (як доброякісні, так і злоякісні);
 • системні захворювання (ревматоїдний артрит, саркоїдоз);
 • вплив прийнятих медикаментів.

Можливу причину синдрому лікар визначає, проводячи огляд пацієнта, збираючи його скарги, вивчаючи історію хвороби. Остаточний діагноз ставиться на підставі лабораторних обстежень.

Лікування збільшених лімфовузлів

Лімфаденопатія - це не хвороба, а синдром, комплекс характерних симптомів, які з'являються під впливом різних захворювань. Для того, щоб вилікувати лімфаденопатію, необхідно знайти першопричину проблеми - захворювання, що викликало, серед іншого і збільшення лімфовузлів.
Для цього лікар проводить огляд, призначає обстеження, які зазвичай включають: загальний аналіз крові, рентген органів грудної клітини, УЗД органів черевної порожнини. Поставивши точний діагноз, лікар призначає лікування, яке в залежності від першопричини лимфаденопатии може включати:

 • противірусні препарати;
 • антибіотики;
 • протизапальні засоби та ін.

Самолікування лимфаденопатии, без участі лікаря і розуміння причин синдрому, загрожує посиленням симптомів і появою ускладнень через неправильне застосування медикаментів.
Позбутися від лимфаденопатии ви можете у відділенні сімейної медицини клініки «Оксфорд Медікал Київ», записавшись по телефону (044) 204 4040.

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

Всі відгуки про клініку

Текстові відгуки

28.02.2019

Спасибо отделению терапии за успешно и быстро вылеченную пневмонию. Отдельное спасибо доктору Бычку Анатолию Ивановичу за профессионализм, умение и стремление помочь. А так же медсестрам Прохоренко Татьяне Викторовне и Педоре Ирине Валентиновне за комфортное пребывание. Спасибо вам большое!

відділення: Терапія

14.01.2019

После неудачного лечения и неправильных диагнозов, троих травматологов в разных клиниках, в четвертый раз уже в отчаянии, попал по рекомендации к Зафту Виталию Борисовичу. Врач показался очень компетентным в своем деле. Правильный диагноз и рекомендации по лечению, сделали свое дело. Рекомендую!

відділення: Терапія

11.12.2017

Хочу выразить благодарность доктору Ташова Светлана Петровна за ее внимательность и профессионализм. Отдельное спасибо за рекомендации и назначения, назначенный курс терапии дает положительные результаты, что не может не радовать. Спасибо)))

відділення: Терапія

18.12.2014

Обратился  в клинику после длительного бронхита и осложненного ОРВ, перед этим меня лечили антибиотиками в обычной поликлинике, но вылечить окончательно не могли. Я рад, что обратился в клинику и меня поставили на ноги за 1 неделю.Проходил лечение на дневном стационаре.Хочу отметить внимательность обслуживающего персонала, индивидуальный подход и при этом демократичность цен.

відділення: Терапія

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки