Лімфаденіт - це запалення лімфовузлів, від якого найчастіше страждають вузли в області паху та пахвових западин. Викликати хворобу можуть як вірусні інфекції, так й бактерії, паразити, грибки або пухлини.
СИМПТОМИ ТА ПРИЧИНИ ЛІМФАДЕНІТУ
Хворобу нескладно розпізнати по ряду характерних симптомів:
- збільшення лімфовузлів;
- почервоніння;
- місце запалення тепліше, ніж навколишня шкіра.
Надалі можлива поява набряку, озноб і підвищення температури всього тіла. Через сильний біль, рука (при запаленні пахвового лімфовузла) або нога (при запаленні пахового) приймає вимушене положення, щоб кінцівка не здавлювала запалений вузол.
Безліч причин, що провокують розвиток лімфаденіту, умовно ділять на дві групи: інфекційні та неінфекційні. Інфекційні - вищевказані бактерії, віруси, паразити і грибки. Інфекції, проникаючи в організм, з течією крові та лімфи досягають лімфовузлів, провокуючи лімфаденіт. Деякі з них відносно нешкідливі, як звичайне ГРВІ, інші ж (туберкульоз) - небезпечні захворювання.
Найчастіше лімфаденіт спостерігається при наступних хворобах:
Неінфекційних причин лімфаденіту небагато: запальний процес, як реакція на потрапляння стороннього тіла або ж розвиток пухлини.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЛІМФАДЕНІТУ
Запідозрити, що у вас лімфаденіт, можна самостійно, тому що його симптоми важко сплутати з проявами інших хвороб. Але зрозуміти, яка причина викликала лімфаденіт, самостійно не вийде - треба звернутися до сімейного лікаря для огляду та обстеження.
Крім того, лімфаденіт може ускладнюватися періаденітом та аденофлегмоною, для діагностики яких також потрібно втручання лікаря.
Чому важливо звернутися до лікаря при перших же симптомах лімфаденіту? Справа в тому, що на ранніх стадіях хворобу можна вилікувати без операції, за допомогою медикаментів, режиму спокою для ураженого органу і процедур. Для лікування можуть призначатися:
- антибіотики;
- знеболюючі препарати;
- протизапальні засоби та інші препарати.
Якщо ж хвороба запущена, лікування тільки одне - хірургічний розтин запаленого лімфовузла та усунення гною.
ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ЛІМФАДЕНІТ?
Одна з функцій лімфатичної системи в організмі - захисна. Лімфовузли одночасно є бар'єром для поширення інфекції та ракових клітин, і «фабриками» з виробництва лімфоцитів. Тому їх ураження - удар по імунній системі організму. Крім того, запалення лімфовузлів - ознака можливих проблем в зоні, в якій знаходиться вузол.
Навіть в тому випадку, якщо уражений лімфовузол вже був розкритий хірургом, все одно необхідно пройти обстеження у сімейного лікаря або терапевта, щоб знайти причину, яка спровокувала розвиток лімфаденіту та усунути її, щоб уникнути рецидиву в майбутньому.
Записуйтеся на прийом до лікарів відділення сімейної медицини за телефонуом або через форму на сайті.