записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

ТРАВМПУНКТ * НЕВІДКЛАДНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА * СТАЦІОНАР * ВИКЛИК ШВИДКОЇ

 

Лікування агалактії

Агалактія - це повна відсутність молока після пологів - рідкісний розлад, який не варто плутати з недостатньою кількістю молока - гіпогалактією. Остання зустрічається в період лактації набагато частіше.

ПРИЧИНИ ВІДСУТНОСТІ МОЛОКА

Агалактія викликається рядом причин, серед яких:

  • Лікування агалактії Оксфорд Медікалендокринні порушення, що ведуть до зниження секреції пролактину (лактотропного гормону), що відповідає за лактацію;
  • недорозвиненість молочних залоз, при якій в грудях немає тканин молочних залоз (при цьому груди можуть бути, формуючись за рахунок жирових відкладень);
  • атрофія тканин молочних залоз (при сильній крововтраті під час пологів, розладах харчування (тривале голодування), а також у тих, хто народив першу дитину в старшому віці);
  • ураження гіпофіза (можливо внаслідок травм, інфекцій, запалень, синдрому Шихана);
  • сильний стрес;
  • відсутність рецепторів лактоцитів (клітин, що виробляють молоко) до пролактину;
  • інтоксикація (внаслідок, наприклад, отруєння або інфекційного захворювання у важкій формі);
  • розлади вироблення ферментів, що беруть участь в секреції молока.

Не виключено вплив на розвиток агалактії спадковості, але цей фактор вивчений недостатньо.

СИМПТОМИ АГАЛАКТІЇ

Прояви агалактії розпізнати нескладно - після народження дитини у жінки не виділяється молозиво і молоко. Таке можливо в разі відсутності самих лактоцитів або їх рецепторів пролактину. У тому випадку, якщо збереглися зачатки або острівці молочної залози, можливо незначне виділення молозива, але молоко так і не з'являється.

ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ АГАЛАКТІЇ

Обстеження пацієнтки починається на первинній консультації мамолога, під час якої лікар проводить огляд і пальпацію молочних залоз. Також збирається анамнез - історія хвороби, в якій фіксується інформація про стан здоров'я пацієнтки (перенесених гострих і хронічних захворювань) і її спосіб життя. За результатами огляду та збору анамнезу призначаються додаткові дослідження, необхідні для з'ясування причин агалактії.

 

У комплекс досліджень може включатися апаратне (УЗД молочних залоз або рентгенологічне дослідження) та лабораторна діагностика (гормональна панель). При необхідності призначається консультація суміжних спеціалістів: ендокринолога, гінеколога, терапевта та інших.

 

З'ясувавши причину відсутності молока, призначають лікування, яке, однак, можливо не у всіх випадках - воно буде недоцільним при абсолютній агалактії. Якщо ж причиною відсутності молока є інфекція, інтоксикація, недоїдання або стрес - терапія націлюється на усунення першопричини агалактії.

 

Лікування причин відсутності молока не завжди успішне, проте усунути їх все ж необхідно, навіть якщо не вдасться вилікувати агалактію, тому що остання є лише проявом серйозних проблем зі здоров'ям.

Запис на прийом до мамолога клініки «Оксфорд Медікал» ведеться по телефону (044) 204 40 40. Також ви можете записатися, звернувшись до оператора чату на сайті.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки