(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

Цілодобова МЕДИЧНА ДОПОМОГА на Березняківській, 30Б! Викличте швидку або приїжджайте самостійно 24/7

Лікування фiброаденоматоза

Доброякісні новоутворення в молочних залозах - це досить поширена проблема жіночого здоров'я, всього існує понад 50 їх форм. Фіброаденоматоз - одна з них, що є аномальним розростанням (проліферацією) сполучної тканини молочної залози.

ПРИЧИНИ ФІБРОАДЕНОМАТОЗА

Лікування фiброаденоматоза КиївЖіночі груди часто уражаються доброякісними новоутвореннями в силу того, що тканини молочних залоз піддаються регулярним циклічним змінам (синхронно з циклом місячних, під час лактації та ін.) Порушення цього процесу змін, що відбувається під контролем гормонів, веде до розвитку пухлин. Зміни, що призводять до розвитку фіброаденоматоза, можуть виникнути:

  • в стресових ситуаціях;
  • при гінекологічних захворюваннях (ендометріоз, синдром полікістозних яєчників, міома та ін.);
  • в разі ендокринних патологій (гіпотиреозу, цукрового діабету, метаболічного синдрому, синдрому Іценко-Кушинга, ураження гіпофіза або гіпоталамуса);
  • при хворобах гепатобіліарної системи (жовчного міхура, жовчовивідних шляхів і печінки);
  • під впливом генетичних факторів.

СИМПТОМИ І ФОРМИ ФІБРОАДЕНОМАТОЗА

Існує кілька класифікацій, в основі яких лежать результати гінекологічних або рентгенологічних досліджень та можливі клінічні прояви, але єдиного погляду на цю проблему не вироблено досі. Узагальнивши, фіброаденоматозом можна розділити на дві форми: дифузну і вузлову.

 

Дифузний фіброаденоматоз характеризується рівномірним розростанням сполучної тканини, при якому жінку турбують:

  • підвищення чутливості, болючість, відчуття тяжкості в грудях;
  • поява ущільнень і нагрубання молочної залози, що проходить після закінчення місячних;
  • виділення із сосків (прозорі, світлі, молочні, темно-зелені і навіть коричневі).

У деяких випадках неприємні відчуття турбують жінку перед початком менструації і в її перші дні, іноді - постійно, а в деяких випадках фіброаденоматоз розвивається без явно виражених симптомів. Тому, навіть в разі відсутності зазначених симптомів, важливо проходити профілактичне обстеження у мамолога.

 

Якщо на цьому етапі жінка не звертається до мамолога за допомогою, можливий перехід дифузійної форми захворювання в вузлову. У грудях починають з'являтися нерухомі ущільнення без чітких меж (на відміну від кіст і фіброаденом, що мають чітко окреслені межі). Вузловий фіброаденоматоз може розглядатися, як передраковий стан.

 

Новоутворення при вузловому фіброаденоматозі розташовуються групами, зазвичай вражаючи сегмент або квадрант молочної залози. При дифузній формі захворювання частіше уражається права груди. Крім того, фіброаденоматоз може супроводжуватися розвитком кіст молочної залози.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ФІБРОАДЕНОМАТОЗА

Обстеження пацієнтки, яка звернулася до мамолога клініки «Оксфорд Медікал Київ», починається з аналізу її скарг, огляду та пальпації молочних залоз. Пальпація найінформативніша в першій половині місячного циклу і проводиться в вертикальному і горизонтальному положенні пацієнтки. Наявність новоутворень підтверджується за допомогою УЗД молочних залоз, а їх біопсія, також проводиться під контролем УЗД, є додатковим інструментом діагностики.

 

Дифузна форма фіброаденоматоза зазвичай лікується консервативними методами - шляхом застосування препаратів, що стабілізують гормональний фон, протизапальних засобів і вітамінів. Для усунення першопричин проблеми може знадобитися консультація і лікування у суміжних спеціалістів - ендокринолога та гінеколога.

 

Вузлова форма вимагає хірургічного лікування і тут може застосовуватися кілька методів, в залежності від вираженості процесу і наявності супутніх новоутворень (кіст і фіброаденом). Великі кісти вилущуються (енуклеація), може проводитися секторальна резекція або квадрантектомія, при яких видаляється уражена частина залози. Вилучені тканини відправляються в лабораторію для виключення розвитку злоякісних процесів.

 

Лікування фіброаденоматоза в мамології клініки «Оксфорд Меідкал Київ» завжди спрямоване не тільки на усунення захворювання, а й на збереження молочних залоз в максимальному обсязі. Записатися до мамолога клініки можна за телефоном (044) 204 40 40.

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиБобиляк Олег Романович

Лікар-мамолог, онкохірург вищої категорії
Бобиляк Олег РомановичЛікар-мамолог, онкохірург вищої категорії

вул. Срібнокільська, 20;

інформація про лікаря

Пухликов Олексій Олександрович

Лікар мамолог
онкохірург
Пухликов Олексій ОлександровичЛікар мамолог
онкохірург

вул. Глибочицька, 40X;

інформація про лікаря

2006 – 2012 рр. Запорізький державний медичний університет. Медичний факультет, лікувальна справа.

2012-2014 рр. – Кримський медичний університет, Херсонський ООД. Інтернатура: клінічна онкологія.

08. 2012 – 07. 2018 -  Каховська міська лікарня: онколог, мамолог

2014 – 2018 рр. -  Каховська міська лікарня: лікар невідкладної допомоги

09.2018 – 01.2019 – Запорізька медична академія післядипломної освіти. Спеціалізація: онкохірургія.

показати повний текст
послуги Відділення МаммологіяЦіна
Консультація маммолога 390.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (044) 204 40 40

Акції
актуальна інформація

Текстові відгуки

14-12-2018 Александр Владимирович Ищенко - не просто профи своего дела, он врач по призванию, прекрасный психолог, очень чуткий и тонок в обращении с пациентами. Переступая его кабинет я сразу почувствовала что все будет хорошо. Было то прекрасное ощущение спокойствия, когда ощущаешь себя в надежных руках. Спасибо Вам, доктор!

відділення: Маммологія

24-08-2018 Сегодня,24.08.18,была на приёме у врача маммолога.Ним оказался Ищенко Александр Владимирович.Я редко оставляю отзывы,но сегодня просто не могу «пройти мимо»!! Александр Владимирович,очень благодарна Вам за то,что внимательно выслушали,ответили на все вопросы(я очень педантична и их у меня миллион),вселили спокойствие и дали грамотные рекомендации! Вы-врач от Бога,профессионал своего дела и очень приятный человек! Желаю Вам крепкого здоровья !!!

відділення: Маммологія

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом