записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

виклик швидкої допомоги - 1350 грнХІРУРГІЧНИЙ ТА ТЕРАПЕВТИЧНИЙ СТАЦІОНАР

 

Лікування фiброаденоматоза

Доброякісні новоутворення в молочних залозах - це досить поширена проблема жіночого здоров'я, всього існує понад 50 їх форм. Фіброаденоматоз - одна з них, що є аномальним розростанням (проліферацією) сполучної тканини молочної залози.

ПРИЧИНИ ФІБРОАДЕНОМАТОЗА

Лікування фіброаденоматоза Оксфорд МедікалЖіночі груди часто уражаються доброякісними новоутвореннями в силу того, що тканини молочних залоз піддаються регулярним циклічним змінам (синхронно з циклом місячних, під час лактації та ін.) Порушення цього процесу змін, що відбувається під контролем гормонів, веде до розвитку пухлин. Зміни, що призводять до розвитку фіброаденоматоза, можуть виникнути:

  • в стресових ситуаціях;
  • при гінекологічних захворюваннях (ендометріоз, синдром полікістозних яєчників, міома та ін.);
  • в разі ендокринних патологій (гіпотиреозу, цукрового діабету, метаболічного синдрому, синдрому Іценко-Кушинга, ураження гіпофіза або гіпоталамуса);
  • при хворобах гепатобіліарної системи (жовчного міхура, жовчовивідних шляхів і печінки);
  • під впливом генетичних факторів.

СИМПТОМИ І ФОРМИ ФІБРОАДЕНОМАТОЗА

Існує кілька класифікацій, в основі яких лежать результати гінекологічних або рентгенологічних досліджень та можливі клінічні прояви, але єдиного погляду на цю проблему не вироблено досі. Узагальнивши, фіброаденоматозом можна розділити на дві форми: дифузну і вузлову.

 

Дифузний фіброаденоматоз характеризується рівномірним розростанням сполучної тканини, при якому жінку турбують:

  • підвищення чутливості, болючість, відчуття тяжкості в грудях;
  • поява ущільнень і нагрубання молочної залози, що проходить після закінчення місячних;
  • виділення із сосків (прозорі, світлі, молочні, темно-зелені і навіть коричневі).

У деяких випадках неприємні відчуття турбують жінку перед початком менструації і в її перші дні, іноді - постійно, а в деяких випадках фіброаденоматоз розвивається без явно виражених симптомів. Тому, навіть в разі відсутності зазначених симптомів, важливо проходити профілактичне обстеження у мамолога.

 

Якщо на цьому етапі жінка не звертається до мамолога за допомогою, можливий перехід дифузійної форми захворювання в вузлову. У грудях починають з'являтися нерухомі ущільнення без чітких меж (на відміну від кіст і фіброаденом, що мають чітко окреслені межі). Вузловий фіброаденоматоз може розглядатися, як передраковий стан.

 

Новоутворення при вузловому фіброаденоматозі розташовуються групами, зазвичай вражаючи сегмент або квадрант молочної залози. При дифузній формі захворювання частіше уражається права груди. Крім того, фіброаденоматоз може супроводжуватися розвитком кіст молочної залози.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ФіБРОАДЕНОМАТОЗА

Обстеження пацієнтки, яка звернулася до мамолога клініки «Оксфорд Медікал Київ», починається з аналізу її скарг, огляду та пальпації молочних залоз. Пальпація найінформативніша в першій половині місячного циклу і проводиться в вертикальному і горизонтальному положенні пацієнтки. Наявність новоутворень підтверджується за допомогою УЗД молочних залоз, а їх біопсія, також проводиться під контролем УЗД, є додатковим інструментом діагностики.

 

Дифузна форма фіброаденоматоза зазвичай лікується консервативними методами - шляхом застосування препаратів, що стабілізують гормональний фон, протизапальних засобів і вітамінів. Для усунення першопричин проблеми може знадобитися консультація і лікування у суміжних спеціалістів - ендокринолога та гінеколога.

 

Вузлова форма вимагає хірургічного лікування і тут може застосовуватися кілька методів, в залежності від вираженості процесу і наявності супутніх новоутворень (кіст і фіброаденом). Великі кісти вилущуються (енуклеація), може проводитися секторальна резекція або квадрантектомія, при яких видаляється уражена частина залози. Вилучені тканини відправляються в лабораторію для виключення розвитку злоякісних процесів.

 

Лікування фіброаденоматоза в мамології клініки «Оксфорд Меідкал Київ» завжди спрямоване не тільки на усунення захворювання, а й на збереження молочних залоз в максимальному обсязі. Записатися до мамолога клініки можна за телефоном (044) 204 40 40.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки