(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

Цілодобова МЕДИЧНА ДОПОМОГА на Березняківській, 30Б! Викличте швидку або приїжджайте самостійно 24/7

Лікування фіброаденоми

Лікування фіброаденоми Оксфорд МедікалФіброаденома - це доброякісна пухлина, що розташовується в молочній залозі. Той факт, що фіброаденома доброякісна, не означає, що вона не потребує спостереження маммологом і лікування - завжди є ризик її переродження (малігнізації) в злоякісне новоутворення.

СИМПТОМИ І ПРИЧИНИ ФІБРОАДЕНОМИ

Найчастіше фіброаденому виявляють у жінок у віці 20-30 і 40-50 років. Без додаткової діагностики складно відрізнити фіброаденому від раку молочної залози. Точний механізм розвитку захворювання, як і причини, що його запускають, ще вивчаються, але достовірно встановлено, що появі фіброаденоми сприяють гінекологічні та ендокринні захворювання, пологи, лактація, травми грудей і стреси.

 

Фіброаденому жінка може виявити під час самостійного огляду і пальпації - це м'яке, еластичне, безболісне і рухливе ущільнення з чіткими кордонами. При розмірах до 1 см фіброаденому легко сплутати з кістою (кіста, зазвичай, є нерухомим і болючим ущільненням, на відміну від фіброаденоми, яка рухлива і безболісна при пальпації).

РІЗНОВИДИ ФІБРОАДЕНОМИ

Існує кілька типів новоутворення:

  • інтраканалікулярна - розростання відбувається зі сполучної тканини в протоку залози;
  • пріканалікулярна - розростається навколо протоки молочної залози;
  • змішана - процес йде по обом типам відразу.

Окремо потрібно вказати філлоїдну (листоподібну) фіброаденому, для якої характерно дуже швидке зростання і схильність до розпаду. Листоподібна фіброаденома здатна швидко виростати до декількох сантиметрів у діаметрі і потребує видалення. Адже саме ця форма хвороби може перетворитися в злоякісне новоутворення - філлоїдну саркому.

 

Важливо не плутати фіброаденому з фіброаденоматозом - незважаючи на подібні назви, це два різних захворювання. Фіброаденома - доброякісне новоутворення, а фіброаденоматоз - захворювання, при якому відбувається розростання сполучної тканини.

ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ФІБРОАДЕНОМИ

Постановка діагнозу починається з первинного прийому у мамолога, під час якого лікар проводить огляд і пальпацію молочних залоз, опитує пацієнтку. Для діагностики фіброаденоми в більшості випадків призначається УЗД молочних залоз, можливе взяття біопсії (зразка тканини для гістологічного аналізу) під контролем УЗД.

 

Для маленьких (до 1 см) фіброаденом, структура яких на УЗД не викликає у лікаря побоювань, можливо консервативне лікування і постійне їх спостереження маммологом. Для фіброаденом, що досягли розміру 1,5 см єдиним ефективним способом лікування є видалення. Також видалення показано, якщо пухлина швидко росте в розмірах і у пацієнток з групи підвищеного ризику розвитку раку.

 

Видалення фіброаденоми проводиться методом енуклеації («вилущування»), при якому видаляється лише пухлина. У деяких випадках показана секторальна резекція, при якій фіброаденома видаляється з частиною молочної залози. При визначенні тактики лікування лікар вибирає максимально ефективний метод, намагаючись при цьому в максимальному обсязі зберегти груди.

 

Після видалення фіброаденоми, вона може з'явитися повторно, тому всім пацієнткам після лікування фіброаденому важливо постійно спостерігатися у маммолога для виключення рецидиву захворювання.

Записатися на прийом до мамолога клініки «Оксфорд Медікал Київ» ви можете за телефоном (044) 204 40 40.

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиБобиляк Олег Романович

Лікар-мамолог, онкохірург вищої категорії
Бобиляк Олег РомановичЛікар-мамолог, онкохірург вищої категорії

вул. Срібнокільська, 20;

інформація про лікаря

Пухликов Олексій Олександрович

Лікар мамолог
онкохірург
Пухликов Олексій ОлександровичЛікар мамолог
онкохірург

вул. Глибочицька, 40X;

інформація про лікаря

2006 – 2012 рр. Запорізький державний медичний університет. Медичний факультет, лікувальна справа.

2012-2014 рр. – Кримський медичний університет, Херсонський ООД. Інтернатура: клінічна онкологія.

08. 2012 – 07. 2018 -  Каховська міська лікарня: онколог, мамолог

2014 – 2018 рр. -  Каховська міська лікарня: лікар невідкладної допомоги

09.2018 – 01.2019 – Запорізька медична академія післядипломної освіти. Спеціалізація: онкохірургія.

показати повний текст
послуги Відділення МаммологіяЦіна
Консультація маммолога 390.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (044) 204 40 40

Акції
актуальна інформація

Текстові відгуки

14-12-2018 Александр Владимирович Ищенко - не просто профи своего дела, он врач по призванию, прекрасный психолог, очень чуткий и тонок в обращении с пациентами. Переступая его кабинет я сразу почувствовала что все будет хорошо. Было то прекрасное ощущение спокойствия, когда ощущаешь себя в надежных руках. Спасибо Вам, доктор!

відділення: Маммологія

24-08-2018 Сегодня,24.08.18,была на приёме у врача маммолога.Ним оказался Ищенко Александр Владимирович.Я редко оставляю отзывы,но сегодня просто не могу «пройти мимо»!! Александр Владимирович,очень благодарна Вам за то,что внимательно выслушали,ответили на все вопросы(я очень педантична и их у меня миллион),вселили спокойствие и дали грамотные рекомендации! Вы-врач от Бога,профессионал своего дела и очень приятный человек! Желаю Вам крепкого здоровья !!!

відділення: Маммологія

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом