записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

виклик швидкої допомоги - 1350 грнХІРУРГІЧНИЙ ТА ТЕРАПЕВТИЧНИЙ СТАЦІОНАР

 

Лікування фіброаденоми

Лікування фіброаденоми Оксфорд МедікалФіброаденома - це доброякісна пухлина, що розташовується в молочній залозі. Той факт, що фіброаденома доброякісна, не означає, що вона не потребує спостереження маммологом і лікування - завжди є ризик її переродження (малігнізації) в злоякісне новоутворення.

СИМПТОМИ І ПРИЧИНИ ФІБРОАДЕНОМИ

Найчастіше фіброаденому виявляють у жінок у віці 20-30 і 40-50 років. Без додаткової діагностики складно відрізнити фіброаденому від раку молочної залози. Точний механізм розвитку захворювання, як і причини, що його запускають, ще вивчаються, але достовірно встановлено, що появі фіброаденоми сприяють гінекологічні та ендокринні захворювання, пологи, лактація, травми грудей і стреси.

 

Фіброаденому жінка може виявити під час самостійного огляду і пальпації - це м'яке, еластичне, безболісне і рухливе ущільнення з чіткими кордонами. При розмірах до 1 см фіброаденому легко сплутати з кістою (кіста, зазвичай, є нерухомим і болючим ущільненням, на відміну від фіброаденоми, яка рухлива і безболісна при пальпації).

РІЗНОВИДИ ФІБРОАДЕНОМИ

Існує кілька типів новоутворення:

  • інтраканалікулярна - розростання відбувається зі сполучної тканини в протоку залози;
  • пріканалікулярна - розростається навколо протоки молочної залози;
  • змішана - процес йде по обом типам відразу.

Окремо потрібно вказати філлоїдну (листоподібну) фіброаденому, для якої характерно дуже швидке зростання і схильність до розпаду. Листоподібна фіброаденома здатна швидко виростати до декількох сантиметрів у діаметрі і потребує видалення. Адже саме ця форма хвороби може перетворитися в злоякісне новоутворення - філлоїдну саркому.

 

Важливо не плутати фіброаденому з фіброаденоматозом - незважаючи на подібні назви, це два різних захворювання. Фіброаденома - доброякісне новоутворення, а фіброаденоматоз - захворювання, при якому відбувається розростання сполучної тканини.

ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ФІБРОАДЕНОМИ

Постановка діагнозу починається з первинного прийому у мамолога, під час якого лікар проводить огляд і пальпацію молочних залоз, опитує пацієнтку. Для діагностики фіброаденоми в більшості випадків призначається УЗД молочних залоз, можливе взяття біопсії (зразка тканини для гістологічного аналізу) під контролем УЗД.

 

Для маленьких (до 1 см) фіброаденом, структура яких на УЗД не викликає у лікаря побоювань, можливо консервативне лікування і постійне їх спостереження маммологом. Для фіброаденом, що досягли розміру 1,5 см єдиним ефективним способом лікування є видалення. Також видалення показано, якщо пухлина швидко росте в розмірах і у пацієнток з групи підвищеного ризику розвитку раку.

 

Видалення фіброаденоми проводиться методом енуклеації («вилущування»), при якому видаляється лише пухлина. У деяких випадках показана секторальна резекція, при якій фіброаденома видаляється з частиною молочної залози. При визначенні тактики лікування лікар вибирає максимально ефективний метод, намагаючись при цьому в максимальному обсязі зберегти груди.

 

Після видалення фіброаденоми, вона може з'явитися повторно, тому всім пацієнткам після лікування фіброаденому важливо постійно спостерігатися у маммолога для виключення рецидиву захворювання.

Записатися на прийом до мамолога клініки «Оксфорд Медікал Київ» ви можете за телефоном (044) 204 40 40.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки