записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

виклик швидкої допомоги - 1350 грнХІРУРГІЧНИЙ ТА ТЕРАПЕВТИЧНИЙ СТАЦІОНАР

 

Лікування кісти молочної залози

Лікування кісти молочної залози Оксфорд МедікалКістою молочної залози називається капсула, заповнена рідиною, яка знаходиться в м'яких тканинах грудей. Кісти можуть бути одиничними або ж множинними утвореннями різного розміру (від декількох міліметрів до декількох сантиметрів у діаметрі).

ПРИЧИНИ ПОЯВИ КІСТ В МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗАХ

Появy кіст в грудях можуть спровокувати гінекологічні захворювання, невірний прийом гормональних препаратів і захворювання ендокринної системи.

 

Важливу роль в хворобах молочної залози, включно з кістою, відіграє підвищений рівень пролактину і естрогенів, який часто спостерігається при захворюваннях яєчників або запальних процесах в них. Під впливом цих факторів можливе збільшення розмірів однієї або декількох проток молочної залози, скупчення в них секрету внаслідок закупорки, і утворення кісти. Закупорка протоки, поміж іншим, може бути спровокована зростаючою всередині папіломою.

СИМПТОМИ КІСТИ

Виразність симптомів кісти пропорційна її розмірам - чим більше кіста, тим більше дискомфорту доставляє вона пацієнтці. Невеликі кісти не турбують жінку, а виявляються, практично завжди, під час профілактичних досліджень. Великі кісти можуть викликати тягучі відчуття, біль і печіння.

Якщо кіста запалюється, можлива поява таких симптомів:

  • біль в області грудей;
  • тягучі відчуття, печіння;
  • почервоніння шкіри;
  • збільшення пахвових лімфовузлів;
  • підвищення температури.

При дуже великих кістах змінюється форма молочної залози, а шкіра може набувати синюшного відтінку.

Розпізнати наявність кіст жінка може сама - при профілактичному самостійному огляді та пальпації грудей. Відчувається кіста, як нерухоме ущільнення, з чітко окресленими кордонами, хворобливе при натисканні.

ДІАГНОСТИКА КІСТИ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ

Незважаючи на те, що деякі кісти можуть не доставляти дискомфорту, обстежити їх потрібно, тому що стінки кісти, як і її вміст, може бути злоякісної природи. Але в переважній більшості випадків, кісти є доброякісними утвореннями.

 

Як вже було сказано, запідозрити кісту можна під час самостійного огляду, пальпація ж дозволяє мамолога припустити наявність кісти під час первинного огляду і призначити додаткове обстеження - УЗД молочних залоз.

УЗД дозволяє уточнити не тільки факт розростання кіст в молочних залозах, але і відрізнити кісту від фіброаденоми. Ці новоутворення розрізняються лікарем під час пальпації (кіста є нерухомим, а фіброаденома, зазвичай, рухомим ущільненням), але остаточний висновок можливо зробити тільки за результатами УЗД молочних залоз.

 

Якщо розміри кісти більше півтора сантиметрів або її поява спровокована розростанням папіломи всередині протоки молочної залози - призначається біопсія. Це взяття частинки кісти для проведення дослідження, що виключає її злоякісний характер. Забір зразка проводиться під контролем апарату УЗД.

ЛІКУВАННЯ КІСТ

Методи лікування залежать від локалізації кіст, їх кількості, розмірів і динаміки розвитку. Як саме буде проходити лікування і наскільки воно необхідне, лікар визначає після огляду і проведення досліджень.

 

Невеликі (не виявляються при пальпації, помітні тільки на УЗД) поодинокі кісти молочної залози можливо лікувати консервативним методом. В курс зазвичай входять препарати, що знімають запалення, які надають розсмоктуючу дію і коригують рівень гормонів. При більших кістах може бути показана пункція для відкачування вмісту кісти або хірургічна операція.

 

Перевірити здоров'я своїх грудей ви можете, записавшись на прийом до маммолога клініки «Оксфорд Медікал» за телефоном (044) 204 40 40.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки