записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

виклик швидкої допомоги - 1350 грнХІРУРГІЧНИЙ ТА ТЕРАПЕВТИЧНИЙ СТАЦІОНАР

 

Лікування маститу

Мастит - це запалення в молочній залозі, найчастіше з'являється у жінок, хоча не виключено розвиток хвороби і у чоловіків. Найчастіше від хвороби страждають жінки, які годують груддю - мастит розвивається приблизно у 15% з них.

ПРИЧИНИ ТА СИМПТОМИ МАСТИТУ

Мастит часто розвивається через активність мікроорганізмів, найчастіше стрептококів або стафілококів. Воротами інфекції зазвичай є тріщини на сосках, через які бактерії потрапляють в організм. Факторами, що сприяють маститу, можуть бути порушення правил гігієни, ослаблення імунітету, недостатність проток молочної залози, лактостаз, неправильне зціджування молока, тісна білизна, переохолодження, аномалії розвитку сосків та ін.

Лікування маститу Оксфорд МедікалВиявляється мастит наступними симптомами:

  • біль в молочній залозі (іноді дуже виражений);
  • почервоніння однієї або обох грудей;
  • ущільнення грудей;
  • набухання сосків, гнійні або кров'янисті виділення з них;
  • підвищення температури (всього тіла і, особливо, молочної залози);
  • труднощі з відтоком молока;
  • поява в молоці домішок.

На ранніх стадіях маститу симптоми не приносять особливого дискомфорту - біль слабо виражена, а підйом температури незначний. Згодом симптоми наростають, тому до мамолога краще звертатися при появі перших же неприємних відчуттів, не чекаючи яскраво виражених сиптомів.

 

Залежно від причин, що спровокували розвиток маститу, виділяють дві його форми: лактаційну і фіброзно-кістозну. Лактаційний мастит розвивається в період грудного вигодовування, а фіброзно-кістозний у жінок будь-якого віку, а також у чоловіків.

 

За характером перебігу хвороби, мастит може бути серозним, інфільтративним або гнійним. Спочатку розвивається серозний мастит, при відсутності лікування перетікає в інфільтративний, а потім - в гнійний. У важких випадках, при відсутності лікування, не виключено розвиток сепсису або гангренозного розвитку маститу.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ МАСТИТУ

Поява хоча б одного із симптомів маститу, навіть слабо вираженого, - це важливий привід для невідкладного відвідування мамолога в зв'язку з тим, що симптоми захворювань молочної залози можуть бути схожі, а тому точний діагноз «мастит» може поставити тільки фахівець. Крім того, важливо виключити супутні захворювання молочних залоз, які могли спровокувати розвиток маститу.

 

Діагностика включає в себе опитування пацієнтки, огляд і пальпацію молочних залоз, можливе проведення УЗД молочних залоз і лабораторних досліджень для визначення бактерій, що викликали мастит.

Мастит на початкових стадіях лікуватися медикаментозно, із застосуванням антибіотиків для знищення бактерій, які спровокували хворобу. У разі розвитку гнійного маститу часто необхідне хірургічне втручання, при якому нагноєння розкриваються і очищуються. Чи можливо продовжувати грудне вигодовування під час лікування маститу - рішення, яке приймається лікарем індивідуально в кожному конкретному випадку.

 

Якщо вас турбує один з перерахованих симптомів - не відкладайте звернення до лікаря! Записуйтеся на прийом до мамолога клініки «Оксфорд Медікал» за телефоном (044) 204 40 40!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки