записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

ТРАВМПУНКТ * НЕВІДКЛАДНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА * СТАЦІОНАР * ВИКЛИК ШВИДКОЇ

 

Допомога при лактостазі

Допомога при лактостазі Оксфорд МедікалЛактостазом називається застій молока в молочній залозі. Це неприємний стан, що супроводжується хворобливими відчуттями в грудях і, за відсутності адекватної допомоги, загрожує розвинутися в мастит.

СИМПТОМИ ЛАКТОСТАЗу

Молочна залоза ділитися на дольки, від кожної з яких йдуть протоки до соску. При закупорці протоки молоко застоюється, тканина молочної залози набрякає і стає болючою, всередині прощупується ущільнення. В області залози, в якій утворився застій, груди можуть почервоніти.

 

Температура при лактостазі підвищується рідко, але якщо це сталося - відтягувати консультацію з лікарем не варто. Підвищення температури може бути викликане тим, що молоко, тривалий час знаходившись в залозі, піддається зворотному всмоктуванню, провокуючи підвищення температури.

 

Неприємні відчуття стають сильнішими при пальпації і можуть не проходити навіть після спорожнення грудей. Більш того, вони можуть посилюватись під час або після закінчення годування.

ПРИЧИНИ ЛАКТОСТАЗУ

Застій молока виникає при порушенні відтоку молока з молочної залози або окремих її частин, який виникає через закупорку, стискання або ж вузькості молочних проток. Всередині часточок залози підвищується тиск, що може викликати набряк, ще більше перетискання проток і гальмування лактації.

Застій молока в молочних залозах може провокувати ряд факторів:

  • переохолодження;
  • здавлювання молочних залоз (бюстгальтером, пальцями при годуванні, під час сну на животі);
  • нечасті і короткі годування;
  • тріщини на сосках, що ускладнюють годування дитини;
  • фізичні та емоційні перевантаження;
  • травми грудей;
  • помилки при зціджуванні (неправильне або надмірне зціджування);
  • підвищена в'язкість молока через зневоднення годуючої мами;
  • невірне прикладання дитини до грудей;
  • постійне годування в одній і тій же позі.

Сприяти лактостазу також може підвищене вироблення молока, що спостерігається спочатку лактації. При перших пологах протоки молочної залози більш звиті і вузькі, що ускладнює проходження молока. Протягом лактації протоки «розширюються» і цей фактор лактостазу зникає.

ЛАКТОСТАЗ: ПРОФІЛАКТИКА І ЛІКУВАННЯ

Боротися з лактостазом потрібно обов'язково і не тільки через те, що цей стан болісний і неприємний для жінки. Наслідком застою молока може стати розвиток запального процесу в молочній залозі - маститу.

 

Основним засобом профілактики лактостазу є прикладання дитини до грудей, головне - робити це правильно. Якщо проблема спостерігається на початку лактації і при перших пологах - краще попросити акушерок, щоб показали, як правильно прикладати дитину до грудей. Там же фахівці можуть розповісти вам, як правильно зціджувати. Якщо ж застій молока почався вже після виписки з пологового будинку, то при наростанні симптомів краще звернутися до фахівця для отримання кваліфікованої допомоги і поліпшення стану грудей.

 

Записатися на прийом до мамолога клініки «Оксфсорд Медікал Київ» ви можете, зателефонувавши за номером (044) 204 40 40 або написавши оператору чату на сайті.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки