Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Сучасні технології в стоматології: огляд і застосування

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є керівництвом до самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання слід звернутися до лікаря. 

Зміст: 

  1. Важливість використання сучасних технологій у стоматології

  2. Новітні методи, що використовуються у лікуванні зубів

  3. Цифрова стоматологія: переваги використання цифрових технологій у протезуванні

  4. Переваги використання та вплив сучасних технологій у стоматології

  5. Поширені запитання

Сучасна стоматологія більше не асоціюється зі звуком бормашини. Цифрові технології та їхній стрімкий розвиток дають змогу дбати про вашу здорову та сяючу посмішку без болю та стресу. Завдяки новітнім методам лікування та сучасному обладнанню світового класу в клініці “Оксфорд Медікал”, діагностика та лікування зубів відбувається не лише якісно, а й швидко, з повним комфортом для пацієнтів.

Сучасні технології в стоматології: огляд

Важливість використання сучасних технологій у стоматології

Фахівці "Оксфорд Медікал" розповідають, що іІнноваційні технології в стоматології поєднують унікальне обладнання та актуальні розробки, які виводять медицину на новий рівень. Вони не лише пришвидшують та спрощують лікування, роблять його якісним та безболісним, але й підвищують естетику виконаного лікування. 

Інноваційні методи у стоматологічній діагностиці:

  1. Технологія 3D моделювання посмішки. Завдяки інтраоральному сканеру лікар-стоматолог робить абсолютно точні цифрові відбитки ваших зубів, навіть не торкаючись їх (на відстані 5-10 мм від зубів), зображення передаються на комп'ютер та формуються в точну копію вашої ротової порожнини. Процедура займає до 10 хв для обох щелеп.
    Така цифрова модель щелепи не лише дає змогу уникнути неприємної процедури створення гіпсових відбитків, але й покращує якість безлічі стоматологічних процедур. Завдяки віртуальній моделі ваших зубів, виведеній на екран, лікар-стоматолог показує пацієнту каріозну порожнину та наочно пояснює план лікування. Також сканер є незамінним помічником в таких процедурах, як встановлення вінірів, коронок, накладок, імплантамплантації зубів. До того ж, цифрова модель ваших зубів зберігається в комп'ютері, і за необхідності, до неї можна повертатися, щоби порівняти зміни, або відновлювати точну форми зубів у разі їх втрати чи стирання.

  2. Технологія CAD/CAM. Це система тривимірного моделювання зубів, що дозволяє створювати індивідуальні конструкції для кожного пацієнта, враховуючи анатомію його зубощелепної системи, та розглянути майбутню конструкцію під різними кутами. Таким чином, результат прозетування можна побачити ще на етапі проєктування. Кількість робочих етапів скорочується, а якість протезування підвищується в рази!

  3. Комп'ютерна анестезія STA, або анастезія одного зуба. Оптимальне знеболювання без шприців з використанням сучасного приладу, схваленого Американською асоціацією стоматологів. Це невеликий прилад з панеллю керування та ін'єкційним пристроєм, з якого надходить анестетик. Прилад сам обирає ділянки для вводу антисептика з найменшим опором. Тиск та швидкість подачі препарату регулюються автоматично. Завдяки цьому анестетика потрібно набагато менше, тому ймовірність пошкодження судин та зв'язок, чи оніміння губ, щік, язика сильно знижуються.

Новітні методи, що використовуються у лікуванні зубів

Новітні методи, що використовуються у лікуванні

Седація. Це неглибокий сон, спровокований безпечними для нашого організму медичними препаратами. Вони не викликають втрату свідомості, проте знижують чутливість до маніпуляцій під час процедури та підвищують больовий поріг. Седативна терапія дає змогу відмовлятися від загальної анестезії, яка через негативні наслідки, як біль у м'язах, рвота тощо, потребує після себе відновлення організму.

Плазмоліфтінг. Ця процедура дає змогу нормалізувати обмін речовин, усунути кровоточивість ясен та запальні процеси, зменшити рухливість зубів. Практикують її після хірургічних втручань, видалення зубів, встановлення імплантів.  Як це працює? Лікар робить забір крові з вени пацієнта (від 10 до 30 мл), а з отриманого матеріалу отримують плазму, збагачену тромбоцитами. Її використовують для ін'єкцій на ділянках, де потрібне лікування. Ін'єкції абсолютно безпечні. Курс лікування:  2-3 процедури з інтервалом 7-10 днів.

Ортодонтичне лікування Invisalign. Це альтернативне ортодонтичне лікування з використанням прозорих елайнерів (капи). На відміну від брекетів, капи виготовляються на всю щелепу. Кожний етап лікування та остаточний результат лікування можна змоделювати у спеціальній програмі. Для закріплення результатів використовуються ретейнери протягом 1-1.5 року.

Ін'єкції гіалуронової кислоти в ясна. Ця природна кислота, що присутня в організмі кожної людини, – ефективний спосіб корекції і відновлення м’яких і твердих тканин зубного ряду. Таке нововведення в стоматології застосовується в лікуванні пародонтозу та карієсу, в хірургії, при імплантації. Гіалуронова кислота регенерує навколозубні та кісткові тканини, а правильна гігієна в комплексі забезпечує швидке утворення здорових судин. Процедура не викликає болю чи дискомфорту.

Озонотерапія. Це нова безпечна технологія, яка полягає в стерилізації щелепи озоном, знищує бактерії без шкоди для організму та забезпечує профілактику карієсу, продовжує термін служби протезів, має імуномодулюючі та протизапальні властивості.

Цифрова стоматологія: переваги використання цифрових технологій у протезуванні

Цифрова стоматологія: переваги використання цифрових технологій

У клініці “Оксфорд Медікал” використовують всі методи цифрової стоматології, які дозволяють виготовляти будь-які види зубних протезів або імплантів найкращої якості.

Для протезування точні розміри зуба знімаються внутрішньоротовою камерою, на їхній основі автоматичні фрезерні верстати та стоматологічні 3D-принтери роблять той самий ідеальний протез. Завдяки цьому ризики при хірургічному втручанні зводяться до мінімуму, а процес загоєння та приживлення імплантату пришвидшується.

Як відбувається процес імплантації?
На основі вашого цифрового відбитка і комп’ютерної томографії коронки зуба лікарі можуть визначити навіть кут нахилу, під яким лікарю потрібно поставити імплант. Зняті розмірі використовують для точної установки імпланта під час цифрової імплантації зубів.

Переваги використання та вплив сучасних технологій у стоматології

Унікальне обладнання, штучний інтелект, комп'ютерне проєктування, 3д друк та багато іншого революціонізують стоматологію та змінюють наше ставлення до лікування зубів. Цифрова медицина з використанням найсучасніших приладів персоналізує медичні послуги, де кожна процедура надається з урахуванням найтонших особливостей вашої ротової порожнини. Завдяки цьому результат лікування більш якісний, швидкий та естетичний.

Поширені запитання

Які матеріали використовуються в сучасній стоматології?

  1. Пломби. Лідирують фотополімерні та склоіономерні пломби. Склоіономірні пломби краще ставити на молочні зуби, пришиїчні ділянки, в місця важкого доступу. Фотополімерні пломби використовують для інших випадків.
  2. Імланти. Титан є високоміцним, довговічним, відносно недорогим, біосумісним з людськими тканинами матеріалом. Керамічні імпланти – це замінювачі натурального кореня зубів, вони схожі за кольором з натуральними відтінками емалі та встановлюються в зоні усмішки. Через велике навантаження на виріб у жувальній зоні такі імпланти не встановлюють.
  3. Цирконієві зубні імпланти з діоксиду цирконію максимально підходять за естетичними характеристиками до натуральних зубів. Служать максимально довго після приживлення і не потребують особливого ставлення до себе. Вартість цирконієвих штифтів трохи більша, проте вона себе виправдовує.
    Брекет-системи. Сьогодні пропонуються металеві, керамічні, сапфірові, пластикові брекети.
    Вініри. Композитні (швидко встановлюють, термін дії 5 років),  цирконієві (міцні, довговічні, не змінюють кольору), керамічні (естетичні, функціональні, довговічні).

Для чого використовується лазер у стоматології?

Для чого використовується лазер у стоматології

Стоматологічний лазер використовується практично у всіх напрямах лікування зубів: 

  • пломбування зубів, лікування некаріозних ушкоджень, обробка та лікування каналів;

  • лікування пародонтиту;

  • лазерна фізіотерапія для відновлення тканин, коли є запалення, покращення мікроциркуляції кровоносних та лімфатичних судин для закріплення терапевтичного чи хірургічного лікування;

  • лазерне відбілювання – високоефективна, безболісна, безконтактна, щадна та швидка процедура, яка не пересушує зубну емаль, водночас освітлює зуби до 8 тонів. Попередньо на поверхню зубів наноситься спеціальний склад, компоненти якого активуються під впливом лазерного променя, та наліт видаляється. Після такої процедури зубна емаль не лише не пошкоджується, а навпаки зміцнюється

  • протезування та імплантологія. Лазерний розріз при імплантації мінімізує травму тканин, запобігає рясній кровотечі, забезпечує швидке загоєння.

Яке обладнання використовується у стоматологічній діагностиці?

Клініка “Оксфорд Медікал” повністю оснащена новітнім цифровим стоматологічним обладнанням останнього покоління. Ми зібрали краще інноваційне обладнання та використовуємо сучасні стоматологічні установки від світових брендів.

  • Дентальний мікроскоп для складних операцій, що вимагають високої точності. Його застосування в стоматологічній практиці стає золотим стандартом лікування. Це потужний та високоточний інструмент в руках лікаря, за допомогою якого можна розглянути найдрібніші деталі зуба та кореня, правильно обробити необхідні зони, не торкнувшись неушкоджених тканин, надійно запломбувати, забезпечити якісне лікування каналів зі складною анатомією та розташуванням.

  • Інтраоральний цифровий сканер для створення цифрових зображень натуральних та штучних зубів.

  • Комп'ютерний томограф останнього покоління, який забезпечує повну 3D-діагностику стану м'яких та твердих тканин порожнини рота.

    Джерела:

    EMS-dental  

    Science Direct

    National Library Of Medicine 

    Biomedcentral   


    ( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


    Дякуємо!

    Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

    Залишити повідомлення для адміністрації клініки
    Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
    up