Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

У чому полягає реабілітація після інсульту?

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є керівництвом до самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання слід звернутися до лікаря. 

Інсульт – це порушення кровообігу в головному мозку. Виділяють 2 види інсульту: ішемічний та геморагічний. Перший зустрічається, якщо тромб потрапляє в судину головного мозку та закупорює її. Геморагічний інсульт – це розрив артерії або капіляра на тлі високого тиску.

Інсульт страшний своїми наслідками: повною або частковою відсутністю рухів, порушеннями мови, ковтання та чутливості на окремих ділянках шкіри. У терапії інсульту важливе місце займає правильна реабілітація – з її допомогою втрачені навички повертаються швидше та в більш повному обсязі.

Методи реабілітації

Реабілітація – це комплексне відновлення функцій, які були втрачені в результаті хвороби. При інсультах дотримуються наступних принципів реабілітації:

  • її починають якомога раніше – в перші 2-3 дні хвороби (якщо дозволяє стан пацієнта), разом з проведеним лікуванням або вже відразу після періоду гострого стану; таким чином досягають більш швидкого і повного відновлення функцій;

  • реабілітація повинна починатися в відділенні неврології та тривати в домашніх умовах;

  • рідні та друзі повинні допомагати пацієнтові з відновленням, стежити за тим, як він виконує вправи, та підтримувати його.

Існує безліч напрямків реабілітації: медикаментозна, рухова, мовленнєва, психосоціальна, педагогічна та юридична. Зупинимося докладніше на найважливіших з них.

Медикаментозна реабілітація

Медикаментозна реабілітація спрямована на усунення залишкових явищ хвороби в головному мозку. Для цього використовують препарати, які покращують мозковий кровообіг, зменшують набряки та підтримують когнітивні функції. Якщо у хворого присутній больовий синдром, то його знімають призначенням нестероїдних протизапальних засобів.

Фізична та мовна реабілітація

Один з основних методів реабілітації хворих після інсульту – кінезіотерапія (лікувальна гімнастика). За допомогою спеціальних програм вдається відновити обсяг рухів в суглобах, м'язову силу, рівновагу та повернути навички самообслуговування.

У деяких випадках лікарі призначають стимуляцію нервово-м'язового апарату. Цей метод дозволяє повернути в дію дільниці м'язів, які були «відключені» в результаті інсульту.

Психосоціальна реабілітація

У багатьох хворих порушується психологічна та соціальна адаптація. Цьому сприяють порушення рухової та мовної діяльності, втрата соціального статусу та робочого місця. Психосоціальна адаптація спрямована на створення здорового психологічного фону в сім'ї, серед друзів та на роботі. Цьому сприяють роз'яснювальні бесіди, які проводять психологи та лікарі-реабілітологи.

Відновлення після інсульту – довгий та важкий процес, який охоплює всі звичні сфери діяльності пацієнта. Справитися з таким завданням в домашніх умовах без досвідчених лікарів-реабілітологів та психологів неможливо.

Джерела:

US National Library of Medicine

NCBI 

BMJ Journals 


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up