Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Лікування зовнішнього геморою

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є керівництвом до самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання слід звернутися до лікаря. 

Гемороєм називають патологічне збільшення гемороїдальних вузлів, якому супроводжують кровотечі на тлі запалення анального каналу. Це вкрай неприємне захворювання розвивається через розширення вен прямої кишки, що провокує застійні явища з порушенням кровообігу в судинних стінках каналу, що і викликає запалення.

Найбільш поширеними причинами геморою є «нездорові» чинники способу життя сучасної людини - сидяча робота, зайва вага, незбалансоване харчування, часті запори, зловживання алкоголем. У деяких випадках геморой може проявитися під час вагітності, а також стати результатом надмірних фізичних навантажень.

Залежно від місця локалізації, геморой розділяється на два різновиди:

 1. Внутрішній - підслизовий, коли вузли розташовані під слизовою оболонкою прямої кишки.
 2. Зовнішній - підшкірний, при якому вузли знаходяться нижче ректальної лінії, під шкірою.

Зовнішній геморой характеризується розширенням судинних елементів зовнішнього гемороїдального кільця. Зовнішні гемороїдальні вузли складаються з двох компонентів:

 • судинного (розширюються безпосередньо судини зовнішнього гемороїдального кільця);
 • шкірного (розширення шкіри, розташованої над судинними вузлами).

При зовнішньому геморої кровотеча з вузлів відбувається досить рідко, проте захворювання супроводжується різко вираженим болем при загостренні, що значно знижує якість життя і загрожує серйозними ускладненнями. Тому при перших же ознаках геморою необхідно відкинути недоречну сором'язливість і терміново звернутися до лікаря для своєчасного лікування цієї поширеної хвороби нашого часу.

СИМПТОМИ І УСКЛАДНЕННЯ ПРИ ЗОВНІШНЬОМУ ГЕМОРОЇ

Зовнішній геморой ще на початковій стадії свого розвитку дає про себе знати наступними симптомами:

 • відчуття дискомфорту в промежині (печіння, свербіж);
 • поява незначних кров'яних виділень, зазвичай помітних на туалетному папері;
 • больові відчуття в кінці дефекації;
 • поява невеликих шишок під шкірою навколо анального отвору.

За рахунок прояву цієї симптоматики, проктолога нескладно діагностувати зовнішній геморой на ранній стадії, а лікування в даному випадку буде досить швидким.

Якщо ж відпустити процес «на самоплив», то не змусить себе чекати запалення гемороїдальних вузлів, при якому вони стають більш щільними, з'явиться синюшний відтінок, а пальпація таких вузлів стає різко болючою. Цей стан супроводжується набряком параректальноъ тканини, в залежності від поширення якої виділяють чотири ступені складності запалення.

Ускладнення від вчасно не пролікованого зовнішнього геморою можуть бути самими різними, особливо небезпечним з них є тромбоз гемороїдального вузла, при якому відбуваються:

 • підвищення температури тіла;
 • посилення болей - вони стають нестерпними і супроводжують не тільки фізичне навантаження, але навіть кашель або чхання;
 • подальше поширення запалення і набряку - в деяких випадках воно захоплює всю область промежини і сідниць.

Запущений геморой також може привести до появи тріщин заднього проходу, анемії (при рясних тривалих кровотечах), а у пацієнтів похилого віку - до недостатності анального сфінктера, що супроводжується нетриманням калових мас і газів. 

ЯК ЛІКУЮТЬ ЗОВНІШНІЙ ГЕМОРОЙ В ОКСФОРД МЕДІКАЛ

Клініка Оксфорд Медікал успішно практикує такі ефективні сучасні схеми лікування зовнішнього геморою, як:

 • радіохвильової метод;
 • метод інфрачервоної фотокоагуляції.

При радіохвильовому лікуванні тканину гемороїдальних вузлів січуть радіохвильовим скальпелем (апарат «Сургитрон»), лікування методом інфрачервоної фотокоагуляції полягає в короткочасному дозованому впливі на вузли сфокусованого інфрачервоного випромінювання. Ефективність лікування геморою в клініці Оксфорд Медікал підтверджується тим, що наші методи дозволяють проводити всю необхідну терапію без госпіталізації пацієнта. Під час лікування пацієнт не втрачає працездатності, практично відразу позбавляється від больового синдрому, а повне одужання настає в найкоротші терміни.

Лікування всіх видів геморою в нашій клініці проводиться за допомогою самих передових технологій, безболісно і максимально ефективно. Допомога висококваліфікованих проктологів Оксфорд Медікал доступна за вартістю, а дискомфорт пацієнтів - як фізичний, так і психологічний - зведений до мінімуму, завдяки перевіреним малоінвазивним методикам лікування світового рівня.

Джерела:

US National Library of Medicine

Clinical gastroenterology and hepatology

Sage Journals 


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up