(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

Перший медичний центр «Оксфорд Медікал» в Ірпені Вже працює!

КТ головного мозку

Комп'ютерна томографія головного мозкуКомп'ютерна томографія головного мозку - швидкий, простий і безболісний спосіб визначити найменші негативні зміни в тканинах головного мозку людини. Під час обстеження КТ-апарат виконує безліч знімків мозку, так званих «зрізів», на основі яких комп'ютером формується тривимірна модель головного мозку.

ПОКАЗАННЯ ДО КТ ГОЛОВНОГО МОЗКУ

Найчастіше комп'ютерна томографія головного мозку призначається в разі підозри на інсульт, наявність пухлини, утворення тромбу, на розсіяний склероз або менінгіт. Комп'ютерна томографія із застосуванням контрасту ефективна у виявленні патологій розвитку судин головного мозку (артеріовенозної мальформації).

 

КТ головного мозку може бути рекомендовано при наступних симптомах:

  • сильні головні болі;
  • помутніння свідомості;
  • невиразна мова;
  • різке погіршення зору;
  • запаморочення;
  • погіршення або втрата координації рухів;
  • епілептичні припадки;
  • підозра на високу внутрішньочерепний тиск;
  • параліч;
  • втрата чутливості частин тіла.

Також КТ може бути призначено у разі черепно-мозкових травм різних ступенів тяжкості.

ПІДГОТОВКА ДО КТ ГОЛОВНОГО МОЗКУ

Комп'ютерна томографія головного мозку проводиться без будь-якої попередньої підготовки пацієнта. Якщо необхідно застосування контрастної речовини, то перед процедурою пацієнтові рекомендують пити більше рідини - це дозволяє прискорити виведення контрасту з організму після проведення обстеження. За 4 години до комп'ютерної томографії з введенням контрастної речовини слід припинити прийом їжі і рідини.

 

Безпосередньо перед проведенням КТ пацієнту необхідно зняти аксесуари, що містять метал: прикраси, шпильки, окуляри, слухові апарати тощо.

ЯК ПРОХОДИТЬ КТ ГОЛОВНОГО МОЗКУ

Комп'ютерна томографія триває не більше декількох хвилин, але слід бути готовим провести в клініці близько півгодини. Більша частина цього часу йде на підготовку і формування висновку за підсумками обстеження.

 

Для проведення комп'ютерної томографії голови пацієнта укладають на стіл томографа, фіксуючи голову в нерухомому положенні. Після цього стіл з пацієнтом заїжджає в тунель сканера і починається обстеження. В цей час лікар знаходиться в суміжному приміщенні, спостерігаючи за пацієнтом через спеціальне вікно. Спілкування між пацієнтом і діагностом ведеться за допомогою переговорного пристрою, вмонтованого в КТ-апарат. Кілька хвилин, протягом яких триває обстеження, пацієнту потрібно лежати нерухомо.

 

Під час проведення КТ пацієнт не відчуває хворобливих або неприємних відчуттів - вплив сканера ніяк не позначається на його самопочутті.

 

Якщо обстеження проводиться із застосуванням контрастної речовини, його введення в організм проводиться через вену за допомогою спеціального автоматичного інжектора. При цьому можливе короткочасне відчуття тепла, що розливається по тілу, або металевого присмаку в роті, який також швидко проходить.

 

КТ з контрастом протипоказано пацієнтам з нирковою або серцевою недостатністю, цукровим діабетом II типу або алергією на йод, молюски та контрастну речовину. Для всіх інших категорій пацієнтів, КТ - безпечний і швидкий спосіб обстеження.

 

Записатися на КТ головного мозку ви можете за телефоном (044) 204 40 40 або написавши оператору чату на сайті.

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом