записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

ТРАВМПУНКТ * НЕВІДКЛАДНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА * СТАЦІОНАР * ВИКЛИК ШВИДКОЇ

 

КТ головного мозку

КТ головного мозку Оксфорд МедікалКомп'ютерна томографія головного мозку - швидкий, простий і безболісний спосіб визначити найменші негативні зміни в тканинах головного мозку людини. Під час обстеження КТ-апарат виконує безліч знімків мозку, так званих «зрізів», на основі яких комп'ютером формується тривимірна модель головного мозку.

Показання до КТ головного мозку

Найчастіше комп'ютерна томографія головного мозку призначається в разі підозри на інсульт, наявність пухлини, утворення тромбу, на розсіяний склероз або менінгіт. Комп'ютерна томографія із застосуванням контрасту ефективна у виявленні патологій розвитку судин головного мозку (артеріовенозної мальформації).

 

КТ головного мозку може бути рекомендовано при наступних симптомах:

  • сильні головні болі;
  • помутніння свідомості;
  • невиразна мова;
  • різке погіршення зору;
  • запаморочення;
  • погіршення або втрата координації рухів;
  • епілептичні припадки;
  • підозра на високу внутрішньочерепний тиск;
  • параліч;
  • втрата чутливості частин тіла.

Також КТ може бути призначено у разі черепно-мозкових травм різних ступенів тяжкості.

Підготовка до КТ головного мозку

Комп'ютерна томографія головного мозку проводиться без будь-якої попередньої підготовки пацієнта. Якщо необхідно застосування контрастної речовини, то перед процедурою пацієнтові рекомендують пити більше рідини - це дозволяє прискорити виведення контрасту з організму після проведення обстеження. За 4 години до комп'ютерної томографії з введенням контрастної речовини слід припинити прийом їжі і рідини.

 

Безпосередньо перед проведенням КТ пацієнту необхідно зняти аксесуари, що містять метал: прикраси, шпильки, окуляри, слухові апарати тощо.

Як проходить КТ головного мозку

Комп'ютерна томографія триває не більше декількох хвилин, але слід бути готовим провести в клініці близько півгодини. Більша частина цього часу йде на підготовку і формування висновку за підсумками обстеження.

 

Для проведення комп'ютерної томографії голови пацієнта укладають на стіл томографа, фіксуючи голову в нерухомому положенні. Після цього стіл з пацієнтом заїжджає в тунель сканера і починається обстеження. В цей час лікар знаходиться в суміжному приміщенні, спостерігаючи за пацієнтом через спеціальне вікно. Спілкування між пацієнтом і діагностом ведеться за допомогою переговорного пристрою, вмонтованого в КТ-апарат. Кілька хвилин, протягом яких триває обстеження, пацієнту потрібно лежати нерухомо.

 

Під час проведення КТ пацієнт не відчуває хворобливих або неприємних відчуттів - вплив сканера ніяк не позначається на його самопочутті.

 

Якщо обстеження проводиться із застосуванням контрастної речовини, його введення в організм проводиться через вену за допомогою спеціального автоматичного інжектора. При цьому можливе короткочасне відчуття тепла, що розливається по тілу, або металевого присмаку в роті, який також швидко проходить.

 

КТ з контрастом протипоказано пацієнтам з нирковою або серцевою недостатністю, цукровим діабетом II типу або алергією на йод, молюски та контрастну речовину. Для всіх інших категорій пацієнтів, КТ - безпечний і швидкий спосіб обстеження.

 

Записатися на КТ головного мозку ви можете за телефоном (044) 204 40 40 або написавши оператору чату на сайті.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки