(044) 204 40 40
+38 (099) 204 41 41 +38 (096) 204 41 41 Замовити зворотній дзвінок

КТ головного мозку

Комп'ютерна томографія головного мозку

Комп'ютерна томографія головного мозку - швидкий, простий і безболісний спосіб визначити найменші негативні зміни в тканинах головного мозку людини. Під час обстеження КТ-апарат виконує безліч знімків мозку, так званих «зрізів», на основі яких комп'ютером формується тривимірна модель головного мозку.

ПОКАЗАННЯ ДО КТ ГОЛОВНОГО МОЗКУ

Найчастіше комп'ютерна томографія головного мозку призначається в разі підозри на інсульт, наявність пухлини, утворення тромбу, на розсіяний склероз або менінгіт. Комп'ютерна томографія із застосуванням контрасту ефективна у виявленні патологій розвитку судин головного мозку (артеріовенозної мальформації).

КТ головного мозку може бути рекомендовано при наступних симптомах:

 • сильні головні болі;
 • помутніння свідомості;
 • невиразна мова;
 • різке погіршення зору;
 • запаморочення;
 • погіршення або втрата координації рухів;
 • епілептичні припадки;
 • підозра на високу внутрішньочерепний тиск;
 • параліч;
 • втрата чутливості частин тіла.

Також КТ може бути призначено у разі черепно-мозкових травм різних ступенів тяжкості.

ПІДГОТОВКА ДО КТ ГОЛОВНОГО МОЗКУ

Комп'ютерна томографія головного мозку проводиться без будь-якої попередньої підготовки пацієнта. Якщо необхідно КТ з контрастом, то перед процедурою пацієнтові рекомендують пити більше рідини - це дозволяє прискорити виведення контрасту з організму після проведення обстеження. За 4 години до комп'ютерної томографії з введенням контрастної речовини слід припинити прийом їжі і рідини.

Безпосередньо перед проведенням КТ мозку пацієнту необхідно зняти аксесуари, що містять метал: прикраси, шпильки, окуляри, слухові апарати тощо.

ЯК ПРОХОДИТЬ КТ ГОЛОВНОГО МОЗКУ

Для проведення комп'ютерної томографії голови пацієнта укладають на стіл томографа, фіксуючи голову в нерухомому положенні. Після цього стіл з пацієнтом заїжджає в тунель сканера і починається обстеження. В цей час лікар знаходиться в суміжному приміщенні, спостерігаючи за пацієнтом через спеціальне вікно. Спілкування між пацієнтом і діагностом ведеться за допомогою переговорного пристрою, вмонтованого в КТ-апарат. Кілька хвилин, протягом яких триває обстеження, пацієнту потрібно лежати нерухомо.

Під час проведення КТ пацієнт не відчуває хворобливих або неприємних відчуттів - вплив сканера ніяк не позначається на його самопочутті.

Якщо проводиться КТ головного мозку із застосуванням контрасту, його введення в організм проводиться через вену за допомогою спеціального автоматичного інжектора. При цьому можливе короткочасне відчуття тепла, що розливається по тілу, або металевого присмаку в роті, який також швидко проходить.

Протипоказання до КТ головного мозку

КТ головного мозку не рекомендують проводити при:

 • нирковій недостатності;
 • печінковій недостатності;
 • декомпенсованому цукровому діабеті;
 • алергії на йод або інші компоненти контрастної речовини;
 • наявності в організмі металевих імплантів;
 • гострих захворюваннях.

Ці протипоказання стосуються переважно КТ головного мозку з контрастом. При наявності будь-яких захворювань фахівець в індивідуальному порядку вирішує, чи можна проводити дослідження.

Переваги КТ головного мозку в клініці «Оксфорд Медікал»

В «Оксфорд Медікал» для проведення КТ встановлено нове обладнання одного з кращих виробників – Siemens Somatom Go.UP. Апарат забезпечує 64-х зрізове сканування організму з кроком 0,7 мм при мінімальному променевому навантаженні. Опис знімків проводять висококваліфіковані діагности з багаторічним стажем.

Переваги проведення КТ головного мозку в клініці «Оксфорд Медікал»:

 • новий КТ-апарат;
 • проведення 64-х зрізового сканування;
 • мінімальне променеве навантаження;
 • розшифровка знімків досвідченим діагностом;
 • можливість консультації у лікарів різних спеціальностей;
 • система лояльності для постійних пацієнтів.

Комп'ютерна томографія головного мозку: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

На КТ мозку ціна може відрізнятися залежно від того, чи використовують контрастне посилення. КТ мозку з контрастом коштує дорожче, оскільки вимагає застосування спеціального препарату і є складнішою процедурою.

Дізнатися на КТ головного мозку ціну в «Оксфорд Медікал» можна тут.

Обстеження проводиться на томографі експертного класу Siemens Somatom Go.UP., який забезпечує 64-зрізове сканування мозку з кроком у 0,7 мм за мінімального променевого навантаження.

Поширені запитання:

Що показує КТ головного мозку без контрасту?

КТ головного мозку без контрасту є скринінговим обстеженням. Воно показує стан кісткових структур голови та м'яких тканин. Дозволяє діагностувати посттравматичні зміни та деформації, кровотечі та гематоми. Для діагностики новоутворень та оцінки стану судин головного мозку проводять КТ із контрастним посиленням.

Навіщо роблять КТ голови?

КТ голови проводять після травм, за наявності симптомів захворювання та з метою онкоскринінгу. Обстеження дозволяє діагностувати аномалії розвитку, інсульт, гематоми, кісти та новоутворення, абсцеси, енцефаліт та інші патології головного мозку. Також КТ може бути призначено пацієнтам як альтернатива МРТ за наявності протипоказань до останнього.

МРТ та КТ головного мозку: у чому різниця?

КТ ґрунтується на використанні рентгенівського випромінювання, а МРТ – високочастотного електромагнітного поля. КТ забезпечує кращу візуалізацію кісток та внутрішніх органів зы щільною структурою тканин, а МРТ більше підходить для діагностики м'яких тканин, судин та головного мозку. КТ та МРТ мають різні показання та діагностичну цінність. Що краще зробити лікар визначає індивідуально.

КТ головного мозку із контрастом: як роблять?

Перед процедурою пацієнту внутрішньовенно вводять препарат із контрастною речовиною. Після цього він лягає на висувну кушетку томографа, і спеціаліст фіксує голову в нерухомому положенні. Потім кушетка заїжджає в тунель сканера (він просторий і має підсвічування), де протягом 1-2 хвилин робиться ряд знімків. Обстеження безболісне. Після нього пацієнт може одразу залишити клініку.

Скільки коштує КТ голови?

На КТ головного мозку вартість може відрізнятись залежно від необхідності застосування контрастної речовини. КТ з контрастом коштує дорожче, оскільки потребує внутрішньовенного введення препарату і є більш складною процедурою. Проте за низки захворювань лише таке обстеження є інформативним. Ознайомитись з цінами на КТ в «Оксфорд Медікал» можна тут.

Записатися на КТ головного мозку ви можете за телефоном або написавши оператору чату на сайті.

( Рейтинг: 4.90, голосів: 41 )
послуги Відділення КТ (комп'ютерна томографія)Ціна
КТ головного мозку 1500.00 грн
КТ головного мозку (з контрастним посиленням) 3400.00 грн
КТ головного мозку, м'яких тканин шиї, органів грудної порожнини (з контрастним посиленням) 4200.00 грн
КТ головного мозку, м'яких тканин шиї, органів грудної порожнини, черевної порожнини, органів малого тазу (з контрастним посиленням) 6000.00 грн
КТ ангіографія судин головного мозку 3400.00 грн
КТ ангіографія судин шиї та голови 3900.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Коломієць Катя 23-02-2024 Дуже задоволена цією клінікою,робила КТ черевної порожнини і гастроскопію дуже вдячна спеціалістам гарне обслуговування . Дякую ще дівчаткам на інформаційній.
Роман 24-10-2022 Дякую за якісне КТ легенів , результати надійшли вже на наступний день. Дуже ввічливий персонал.
Игорь Кириленко 21-02-2021 Был на консультации у Михаила Анатольевича для дополнительного обследования и уточнения лечения в связи с переломом ключицы (лыжная травма).Доктор направил на КТ, после чего предоставил всю необходимую информацию по коррекции лечения (на данный момент рекомендована операция).Ответил на все вопросы, осветил плюсы и минусы, риски. Также, закрыл все вопросы со страховой компанией. Очень корректный, доброжелательный врач. Спасибо!
светлана 27-07-2020 В клинике Оксфорд Медикал делала КТ. Хочу поблагодарить врача -рентгенолога Анну Александровну Баранишину за ее прекрасную работу. Очень внимательная, добросовестная, грамотный врач-рентгенолог. Очень рекомендую. Умничка! У меня были сложности с исследованием по проведению КТ и если бы не Анна Александровна, я просто ушла бы , потеряла бы время, а самое главное пропала бы подготовка ДЛЯ МЕНЯ ОЧЕНЬ СЛОЖНАЯ ! к КТ. Анна Александровна, спасибо большое!. Отослала к Вам 3-х подруг.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up