(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

Перший медичний центр «Оксфорд Медікал» в Ірпені Вже працює!

КТ легень

Проведення КТ легеньКомп'ютерна томографія легень - швидкий, безболісний і безпечний спосіб оцінки стану легень і діагностики раку легень - одного з найнебезпечніших онкологічних захворювань. Приблизно 80% пацієнтів з раком легень можна успішно вилікувати, якщо діагностувати захворювання на ранній стадії, однак переважна більшість пацієнтів потрапляють на обстеження вже на пізніх етапах захворювання.

 

32-зрізовий томограф Somatom Go.Up виробництва німецької корпорації Siemens, застосовуваний для комп'ютерної томографії в клініці «Оксфорд Медікал Київ», дозволяє виявляти навіть мінімальні відхилення в анатомії легень пацієнта.

ПОКАЗАННЯ ДО КТ ЛЕГЕНЬ

Комп'ютерна томографія легень призначається для діагностики пацієнтів:

  • з пневмонією;
  • підозрою на туберкульоз;
  • з підозрою на рак легень;
  • великим стажем куріння (в тому числі, пасивного);
  • постійним контактом з канцерогенами (наприклад, робота з азбестом).

Пацієнтам з двох останніх категорій, що відносяться до групи підвищеного ризику розвитку раку легень, обстеження потрібно проводити на регулярній основі - кожні 1-2 роки. Такий моніторинг дозволяє виявити захворювання на ранніх стадіях, коли ймовірність успішного лікування дуже висока.

ПІДГОТОВКА ДО КТ ЛЕГЕНЬ

Комп'ютерна томографія легень, що проводиться без контрасту, ніякої особливої ​​попередньої підготовки не вимагає. Все, що необхідно - це зняти всі металеві предмети: годинник, шпильки, сережки, окуляри, ланцюжки, слуховий апарат тощо.

 

 Якщо ж призначено проведення КТ з контрастною речовиною, важливо повідомити лікаря у разі наявності алергії на йод і молюсків (у таких пацієнтів у відповідь на введення препарату може розвинутися алергічна реакція), про проблеми з нирками або серцем (ниркова або серцева недостатність може бути протипоказанням до введенню контрасту) або цукровий діабет.

 

Таким пацієнтам перед проведенням комп'ютерної томографії може знадобитися аналіз крові (для оцінки стану нирок), вимірювання тиску і електрокардіограма або замір рівня цукру в крові.

 

Перед проведенням комп'ютерної томографії з контрастом заборонено пити або є за 4-6 годин до обстеження.

ЯК ПРОХОДИТЬ КОМП'ЮТЕРНА ТОМОГРАФІЯ ЛЕГЕНЬ

Для проведення сканування пацієнт лягає на висувний стіл томографа, зазвичай на спину, з піднятими вгору руками, після чого стіл засувається в тунель сканера і починається дослідження. Під час проведення КТ лікар знаходиться в суміжному кабінеті, спостерігаючи за пацієнтом через спеціальне вікно і, при необхідності, спілкуючись через переговорний пристрій, вмонтований в томограф.

 

Якщо дослідження проводиться із застосуванням контрастної речовини, то в вену пацієнта встановлюється катетер. Контраст подається автоматичним інжектором, що виключає введення недостатньої або надлишкової кількості контрасту в організм пацієнта.

 

Під час комп'ютерної томографії легень пацієнт не відчуває ніяких неприємних або хворобливих відчуттів, все що від нього вимагається - не ворушиться. Будь-який рух може привести до розмиття знімків. Потім в ході дослідження лікар може попросити пацієнта затримати дихання на кілька секунд.

 

Після дослідження пацієнт отримує на руки висновок фахівця і диск з результатами КТ. Період реабілітації після КТ легень відсутній - можна відразу ж повертатися до повсякденної діяльності.

 

Записатися на КТ легень ви можете, зателефонувавши за номером (044) 204 40 40 або написавши оператору чату на нашому сайті.

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом