(044) 204 40 40
+38 (099) 204 41 41 +38 (096) 204 41 41 Замовити зворотній дзвінок

КТ легень

Комп'ютерна томографія (КТ) легень – це швидкий, безболісний та безпечний метод діагностики, який дозволяє виявити такі захворювання, як пневмонія, рак тощо. Завдяки пошаровому скануванню організму за допомогою КТ можна точно поставити діагноз на ранній стадії, коли лікування найефективніше.

В «Оксфорд Медікал» КТ легень у Києві (Лівий берег) проводять на новому томографі Siemens Somatom Go.UP, який забезпечує 64-х зрізове сканування з кроком 0,7 мм при мінімальному променевому навантаженні. Це дозволяє діагностувати навіть мінімальні відхилення в анатомії легень пацієнтів.

Пройти комп'ютерну томографію легень (КТ) в м. Київ, лівий берег можна в медичному центрі за адресою вул. Березняківська, 30б.

ПОКАЗАННЯ ДО КТ ЛЕГЕНЬ

Комп'ютерна томографія легень призначається для діагностики пацієнтів:

 • з пневмонією;
 • підозрою на туберкульоз;
 • з підозрою на рак легень;
 • великим стажем куріння (в тому числі, пасивного);
 • постійним контактом з канцерогенами (наприклад, робота з азбестом).

Пацієнтам з двох останніх категорій, що відносяться до групи підвищеного ризику розвитку раку легень, обстеження потрібно проводити на регулярній основі - кожні 1-2 роки. Такий моніторинг дозволяє виявити захворювання на ранніх стадіях, коли ймовірність успішного лікування дуже висока.

ПІДГОТОВКА ДО КТ ЛЕГЕНЬ

Комп'ютерна томографія легень, що проводиться без контрасту, ніякої особливої ​​попередньої підготовки не вимагає. Все, що необхідно - це зняти всі металеві предмети: годинник, шпильки, сережки, окуляри, ланцюжки, слуховий апарат тощо.

Якщо ж призначено проведення КТ легень з контрастом, важливо повідомити лікаря у разі наявності алергії на йод і молюсків (у таких пацієнтів у відповідь на введення препарату може розвинутися алергічна реакція), про проблеми з нирками або серцем (ниркова або серцева недостатність може бути протипоказанням до введенню контрасту) або цукровий діабет.

Таким пацієнтам перед проведенням комп'ютерної томографії може знадобитися аналіз крові (для оцінки стану нирок), вимірювання тиску і електрокардіограма або замір рівня цукру в крові.

Перед проведенням КТ легенів з контрастом заборонено пити або є за 4-6 годин до обстеження.


ЯК ПРОХОДИТЬ КОМП'ЮТЕРНА ТОМОГРАФІЯ ЛЕГЕНЬ

Для проведення томографії легень пацієнт лягає на висувний стіл томографа, зазвичай на спину, з піднятими вгору руками, після чого стіл засувається в тунель сканера і починається дослідження. Під час проведення КТ лікар знаходиться в суміжному кабінеті, спостерігаючи за пацієнтом через спеціальне вікно і, при необхідності, спілкуючись через переговорний пристрій, вмонтований в томограф.

Якщо дослідження проводиться із застосуванням контрастної речовини, то в вену пацієнта встановлюється катетер. Контраст подається автоматичним інжектором, що виключає введення недостатньої або надлишкової кількості контрасту в організм пацієнта.

Під час комп'ютерної томографії легень пацієнт не відчуває ніяких неприємних або хворобливих відчуттів, все що від нього вимагається - не ворушиться. Будь-який рух може привести до розмиття знімків. Потім в ході дослідження лікар може попросити пацієнта затримати дихання на кілька секунд.

Після дослідження пацієнт отримує на руки висновок фахівця і диск з результатами КТ. Період реабілітації після КТ легень відсутній - можна відразу ж повертатися до повсякденної діяльності.

КТ легень з внутрішньовенним контрастуванням

Нерідко для точної діагностики призначають КТ легень з контрастом. Препарат, який містить молекули йоду, вводиться в організм внутрішньовенно, після чого поширюється по ньому разом із кров'ю. Молекули йоду активно поглинають рентгенівські промені, завдяки чому зображення стає чіткішим. Що стосується легень, то застосування контрасту особливо актуальне, оскільки цей орган має менш щільну структуру тканин у порівнянні з іншими (наприклад, кістками), які добре візуалізуються.

Застосування контрасту при КТ легень дозволяє:

 • краще оцінити структуру середостіння, стан судин легень, їхнє кровопостачання;

 • візуалізувати патологічні зміни в легенях та бронхах, точно визначити їх локалізацію та масштаб ураження.

Протипоказання та обмеження

Протипоказань до проведення КТ небагато. Обстеження не рекомендують робити пацієнтам у важкому стані, за наявності металевих імплантів у тілі, деяких неврологічних захворюваннях та вираженому ожирінні.

Протипоказаннями до КТ з контрастом є:

 • алергія на йод та інші компоненти препарату;

 • ниркова недостатність;

 • тяжка форма цукрового діабету;

 • деякі захворювання щитовидної залози.

За наявності хронічних захворювань потрібно повідомити лікаря перед застосуванням контрастної речовини.

В «Оксфорді Медікал» використовують тільки якісні сертифіковані препарати для виконання КТ з контрастом. Вони добре переносяться пацієнтами та швидко виводяться з організму природним шляхом.

Результати КТ легенів

Під час комп'ютерної томографії проводиться пошарове сканування легенів. Усі знімки завантажуються на комп'ютер, де обробляються спеціальною програмою.

Аналіз результатів проводить лікар-радіолог. Він перевіряє відповідність нормі форми та розміру легень, стан тканин та судин органу, а також інших параметрів. При виявленні патологічних змін фахівець максимально точно описує їх у висновку.

Пацієнт може отримати результат КТ на цифровому носії або плівці. Це дозволяє зберегти знімки для контролю динаміки лікування та за необхідності показати їх іншим фахівцям.

В «Оксфорд Медікал» КТ легень проводять на новому томографі Siemens Somatom, який забезпечує 64-зрізне сканування. Таким чином, за допомогою обстеження можна провести діагностику захворювань навіть на ранній стадії, коли зміни незначні. Апарат дозволяє виявити пухлини та інші структурні патології розміром від 1 мм.

У чому різниця між КТ та МРТ?

Основна відмінність між КТ та МРТ полягає у використанні різних видів енергії. Комп'ютерна томографія заснована на застосуванні рентгенівських променів, тоді як магнітно-резонансна – радіочастотного випромінювання та електромагнітного поля. Вони по-різному відбиваються тканинами організму, що відповідно відрізняє сферу застосування та точність результатів.

КТ дозволяє оцінити анатомію органів, тоді як МРТ ще й їхню молекулярну структуру. КТ забезпечує кращу візуалізацію кісткових тканин та внутрішніх органів, що мають щільну структуру тканин, тоді як МРТ більше підходить для діагностики м'яких тканин, судин та головного мозку.

Коли яке дослідження буде більш інформативним при захворюванні легень, визначає лікар.

Комп’ютерна томографія легень: ціна у Києві в клініці «Оксфорд Медікал»

На комп'ютерную томографію легень ціна може відрізнятися залежно від того, проводиться воно без контрастного посилення або з ним. Дізнатися на КТ легень ціну можна тут.

В «Оксфорд Медікал» КТ легень проводять на новому томографі Siemens Somatom, який забезпечує 64-зрізове сканування за мінімального променевого навантаження на організм. Він дозволяє робити чіткі та детальні знімки, за рахунок чого фахівці можуть діагностувати новоутворення та інші патологічні процеси розміром від 1 мм.

Поширені запитання про комп'ютерну томографію легень:

Чим відрізняється КТ від МРТ легень?

КТ ґрунтується на використанні рентгенівського випромінювання, а МРТ – високочастотного електромагнітного поля. КТ забезпечує кращу візуалізацію кісткових тканин та внутрішніх органів зі щільною структурою тканин, а МРТ більше підходить для діагностики м'яких тканин, судин та головного мозку. КТ або МРТ мають різні показання та діагностичну цінність. Що краще зробити, лікар визначає індивідуально.

Де можна зробити КТ легень?

КТ легень можна зробити у діагностичному центрі, де встановлено спеціальне обладнання – комп'ютерний томограф. Це дорога апаратура, тому вона є далеко не у всіх клініках. У Києві зробити КТ легень можна у медичному центрі «Оксфорд Медікал».

Де зробити КТ легень у Києві?

Зробити КТ легень у Києві можна у сучасному медичному центрі «Оксфорд Медікал». У ньому встановлено новий томограф Siemens Somatom, який забезпечує 64-зрізове сканування за мінімального променевого навантаження на організм. За його допомогою можна діагностувати новоутворення та інші патологічні зміни розміром від 1 мм.

Записатися на КТ легень ви можете, зателефонувавши або написавши оператору чату на нашому сайті.

( Рейтинг: 4.49, голосів: 47 )
послуги Відділення КТ (комп'ютерна томографія)Ціна
КТ легень (низькодозове) 1200.00 грн
КТ органів грудної порожнини (легені, середостіння, грудна клітка) (з контрастним посиленням) 3500.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Коломієць Катя 23-02-2024 Дуже задоволена цією клінікою,робила КТ черевної порожнини і гастроскопію дуже вдячна спеціалістам гарне обслуговування . Дякую ще дівчаткам на інформаційній.
Роман 24-10-2022 Дякую за якісне КТ легенів , результати надійшли вже на наступний день. Дуже ввічливий персонал.
Игорь Кириленко 21-02-2021 Был на консультации у Михаила Анатольевича для дополнительного обследования и уточнения лечения в связи с переломом ключицы (лыжная травма).Доктор направил на КТ, после чего предоставил всю необходимую информацию по коррекции лечения (на данный момент рекомендована операция).Ответил на все вопросы, осветил плюсы и минусы, риски. Также, закрыл все вопросы со страховой компанией. Очень корректный, доброжелательный врач. Спасибо!
светлана 27-07-2020 В клинике Оксфорд Медикал делала КТ. Хочу поблагодарить врача -рентгенолога Анну Александровну Баранишину за ее прекрасную работу. Очень внимательная, добросовестная, грамотный врач-рентгенолог. Очень рекомендую. Умничка! У меня были сложности с исследованием по проведению КТ и если бы не Анна Александровна, я просто ушла бы , потеряла бы время, а самое главное пропала бы подготовка ДЛЯ МЕНЯ ОЧЕНЬ СЛОЖНАЯ ! к КТ. Анна Александровна, спасибо большое!. Отослала к Вам 3-х подруг.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up