(044) 204 40 40
+38 (099) 204 41 41 +38 (096) 204 41 41 Замовити зворотній дзвінок

КТ органів грудної клітини

Комп'ютерна томографія органів грудної порожнини - це безболісний і швидкий спосіб отримати вичерпну інформацію про стан досліджуваних органів. Під час дослідження апарат робить безліч знімків з кроком менше міліметра («зрізів»), на підставі яких комп'ютер формує тривимірну модель. Також може проводитися КТ окремих органів грудної порожнини: легенів, середостіння та грудної клітини.

ПОКАЗАННЯ ДО КТ ГРУДНОЇ клітини

Комп'ютерна томографія ОГК найчастіше призначається при підозрі на наявність пухлин, при травмах грудей або метою визначення розмірів, форми і положення органів грудної клітини.

Основними показаннями до призначення обстеження є:

 • пневмонія;
 • лімфаденопатія (збільшення лімфатичних вузлів);
 • бронхоектаз;
 • аномалії будови або розташування кровоносних судин, серця та легень;
 • аневризма аорти;
 • наявність ущільнення або пухлин в грудній порожнині;
 • підозра на рак легенів або стравоходу;
 • скупчення рідини або крові в грудній порожнині.

Які патології органів грудної клітини може виявити КТ

КТ грудної клітини дозволяє візуалізувати серце, легені, органи середостіння, стравохід, лімфатичні вузли та м'які тканини. За його результатами можна діагностувати такі захворювання, як:

 • структурні аномалії органів;
 • аневризма аорти;
 • розшарування стінки аорти;
 • атеросклероз;
 • плеврит;
 • пневмонія;
 • абсцес легенів;
 • туберкульоз легенів;
 • переломи та тріщини ребер;
 • гемо- та пневмоторакс;
 • гемоперикард;
 • новоутворення та метастази;
 • діафрагмальні грижі;
 • ураження лімфатичних вузлів. 

ПІДГОТОВКА ДО КТ ГРУДНОЇ клітини

Якщо обстеження проводиться без контрасту - ніякої спеціальної підготовки від пацієнта не потрібно. Пацієнту досить лише зняти з тіла металеві аксесуари та прикраси: годинник, ланцюжки, хрестики, шпильки, сережки тощо.

 Якщо ж буде проводитися КТ з контрастом, то за 4-6 годин до початку дослідження заборонено приймати їжу або рідини. У цьому випадку також може знадобитися проведення аналізу крові, для перевірки стану нирок, замір тиску або проведення електрокардіограми. Пов'язано це з тим, що одним з показань до проведення КТ з контрастом є наявність у пацієнта ниркової або серцевої недостатності.

ЯК ПРОХОДИТЬ КТ ОРГАНІВ ГРУДНОЇ клітини

КТ ГРУДНОЇ клітиниПід час комп'ютерної томографії пацієнт знаходиться на столі томографа в лежачому положенні. Якщо обстеження проводиться із застосуванням контрасту, то в вену вводиться катетер, через який автоматичний інжектор подає контрастну речовину - таким чином, виключається введення недостатньої або надмірної кількості препарату.

Під час дослідження діагност знаходиться в суміжному з томографом приміщенні, спостерігаючи за станом пацієнта через спеціальне вікно. Для спілкування між лікарем і пацієнтом томограф обладнаний спеціальним переговорним пристроєм. Під час комп'ютерної томографії пацієнт не відчуває ніяких больових відчуттів або дискомфорту. Все, що потрібно під час обстеження - це не ворушитися, оскільки через рухи пацієнта зображення на знімках може бути розмитим.

Після дослідження на руки пацієнту видається висновок діагноста з результатами обстеження. Відразу ж після проведення КТ пацієнт може повертатися до своїх повсякденних справ.

Дослідження проводиться на сучасному томографі Somatom Go.Up, виробництва німецької компанії Siemens. Його застосування дозволяє домогтися мінімального променевого навантаження для пацієнта і відсутності шкоди для його здоров'я.

КТ грудної клітини з контрастом

Якщо КТ буде проводитися з контрастом, то за 4-6 годин до початку дослідження заборонено приймати їжу та пити. У цьому випадку також може знадобитися проведення аналізу крові для перевірки стану нирок, вимірювання тиску або проведення електрокардіограми. Пов'язано це з тим, що одним з протипоказань до проведення КТ з контрастом є наявність у пацієнта ниркової або серцевої недостатності.

Перед проведенням обстеження з контрастом у вену вводять катетер, через який автоматичний інжектор подає контрастну речовину – таким чином, виключається введення недостатньої або надмірної кількості препарату. Після завершення діагностики контраст природним чином виводиться з організму. Щоб прискорити цей процес, рекомендують пити більше води.

Протипоказання до КТ грудної клітини

КТ грудної клітини може бути протипоказане при:

 • нирковій недостатності;
 • печінковій недостатності;
 • декомпенсованому цукровому діабеті;
 • алергії на йод або інші компоненти контрастної речовини;
 • наявності в організмі металевих імплантів;
 • гострих захворюваннях.

Ці протипоказання стосуються переважно застосування контрастної речовини. При наявності будь-яких захворювань фахівець в індивідуальному порядку вирішує, чи можна проводити дослідження. 

Переваги КТ грудної клітини в «Оксфорд Медікал»

В «Оксфорд Медікал» КТ грудної клітини проводять на апараті експертного класу – Siemens Somatom Go.UP. Апарат забезпечує 64-х зрізове сканування організму з кроком 0,7 мм при мінімальному променевому навантаженні. Опис знімків проводять висококваліфіковані діагности з багаторічним стажем.

Переваги проведення КТ грудної клітини у клініці «Оксфорд Медікал»:

 • новий КТ-апарат;
 • проведення 64-х зрізового сканування;
 • мінімальне променеве навантаження;
 • розшифровка знімків досвідченим діагностом;
 • можливість консультації у лікарів різних спеціальностей;
 • система лояльності для постійних пацієнтів.

Ціна КТ грудної клітки «Оксфорд Медікал»

На КТ ОГК ціна може відрізнятися в залежності від:

 • проведення обстеження з контрастним посиленням чи без нього;
 • необхідності термінового опису знімків.

Ознайомитися з цінами на КТ в "Оксфорд Медікал" можна тут

Нетермінове КТ без контрасту коштує дешевше, тоді як на КТ із контрастом грудної клітки ціна дещо вища. Яке обстеження буде більш інформативним, має визначити лікар. КТ з контрастом дозволяє отримати чіткіші знімки м'яких тканин і призначається при діагностиці новоутворень та інших морфологічних захворювань. Але без чітких показань його не проводять, а роблять звичайне КТ грудної клітки.

Поширені запитання:

Що знаходиться у грудній клітці?

У грудній клітці розташовані органи дихальної системи (легені, трахея та бронхи) і середостіння (серце, тимус та верхня частина стравоходу, а також лімфовузли та судини). КТ дозволяє візуалізувати їх, а також грудину, грудино-ключичні суглоби, хребці, ребра та м'які тканини. Однак за необхідності діагностики шийних хребців рекомендують робити КТ шийного відділу хребта

Де зробити комп'ютерну томографію грудної клітки?

У Києві зробити комп'ютерну томографію грудної клітки на новому апараті можна у медичному центрі «Оксфорд Медікал». Використовуваний томограф Siemens Somatom Go.UP забезпечує 64-зрізове сканування тканин з кроком в 0,7 мм. При цьому він надає на організм мінімальне променеве навантаження порівняно зі старішими моделями апаратів.

Скільки коштує КТ органів грудної клітки?

На КТ ОГК ціни у різних клініках можуть відрізнятися. Вони залежать від того, чи проводиться обстеження з контрастом чи без. Також значення має модель апарату, що використовується. Сучасні томографи коштують дорожче, що змушує підвищувати ціну на обстеження, але вони забезпечують більш високу якість знімків і надають менше променеве навантаження. Ціни на КТ в «Оксфорді Медікал» тут.

Записатися на комп'ютерну томографію органів грудної порожнини ви можете, зателефонувавши або залишивши повідомлення оператору чату на нашому сайті.

( Рейтинг: 4.54, голосів: 39 )
послуги Відділення КТ (комп'ютерна томографія)Ціна
КТ органів грудної та черевної порожнини, органів малого тазу 2500.00 грн
КТ пошук метастазів в кістках (шийний, грудний, поперековий відділ, кістки таза) 3000.00 грн
КТ органів грудної порожнини (легені, середостіння, грудна клітка) (з контрастним посиленням) 3500.00 грн
КТ головного мозку, м'яких тканин шиї, органів грудної порожнини (з контрастним посиленням) 4200.00 грн
КТ органів черевної порожнини, органів малого тазу та органів грудної клітини (з контрастним посиленням) 4500.00 грн
КТ м'яких тканин шиї, органів грудної порожнини, черевної порожнини, органів малого тазу (з контрастним посиленням) 5800.00 грн
КТ головного мозку, м'яких тканин шиї, органів грудної порожнини, черевної порожнини, органів малого тазу (з контрастним посиленням) 6000.00 грн
КТ м'яких тканин шиї та органів грудної порожнини з в/в контрастуванням 3700.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Коломієць Катя 23-02-2024 Дуже задоволена цією клінікою,робила КТ черевної порожнини і гастроскопію дуже вдячна спеціалістам гарне обслуговування . Дякую ще дівчаткам на інформаційній.
Роман 24-10-2022 Дякую за якісне КТ легенів , результати надійшли вже на наступний день. Дуже ввічливий персонал.
Игорь Кириленко 21-02-2021 Был на консультации у Михаила Анатольевича для дополнительного обследования и уточнения лечения в связи с переломом ключицы (лыжная травма).Доктор направил на КТ, после чего предоставил всю необходимую информацию по коррекции лечения (на данный момент рекомендована операция).Ответил на все вопросы, осветил плюсы и минусы, риски. Также, закрыл все вопросы со страховой компанией. Очень корректный, доброжелательный врач. Спасибо!
светлана 27-07-2020 В клинике Оксфорд Медикал делала КТ. Хочу поблагодарить врача -рентгенолога Анну Александровну Баранишину за ее прекрасную работу. Очень внимательная, добросовестная, грамотный врач-рентгенолог. Очень рекомендую. Умничка! У меня были сложности с исследованием по проведению КТ и если бы не Анна Александровна, я просто ушла бы , потеряла бы время, а самое главное пропала бы подготовка ДЛЯ МЕНЯ ОЧЕНЬ СЛОЖНАЯ ! к КТ. Анна Александровна, спасибо большое!. Отослала к Вам 3-х подруг.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up