(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

Перший медичний центр «Оксфорд Медікал» в Ірпені Вже працює!

КТ органів грудної порожнини

Комп'ютерна томографія органів грудної порожнини - це безболісний і швидкий спосіб отримати вичерпну інформацію про стан досліджуваних органів. Під час дослідження апарат робить безліч знімків з кроком менше міліметра («зрізів»), на підставі яких комп'ютер формує тривимірну модель. Також може проводитися КТ окремих органів грудної порожнини: легенів, середостіння та грудної клітини.

ПОКАЗАННЯ ДО КТ ГРУДНОЇ ПОРОЖНИНИ

Комп'ютерна томографія органів грудної клітки найчастіше призначається при підозрі на наявність пухлин, при травмах грудей або метою визначення розмірів, форми і положення органів грудної клітини.

Основними показаннями до призначення обстеження є:

  • пневмонія;
  • лімфаденопатія (збільшення лімфатичних вузлів);
  • бронхоектаз;
  • аномалії будови або розташування кровоносних судин, серця та легень;
  • аневризма аорти;
  • наявність ущільнення або пухлин в грудній порожнині;
  • підозра на рак легенів або стравоходу;
  • скупчення рідини або крові в грудній порожнині.

ПІДГОТОВКА ДО КТ ГРУДНОЇ ПОРОЖНИНИ

Якщо обстеження проводиться без контрасту - ніякої спеціальної підготовки від пацієнта не потрібно. Пацієнту досить лише зняти з тіла металеві аксесуари та прикраси: годинник, ланцюжки, хрестики, шпильки, сережки тощо.

 

Якщо ж буде проводитися КТ з контрастом, то за 4-6 годин до початку дослідження заборонено приймати їжу або рідини. У цьому випадку також може знадобитися проведення аналізу крові, для перевірки стану нирок, замір тиску або проведення електрокардіограми. Пов'язано це з тим, що одним з показань до проведення КТ з контрастом є наявність у пацієнта ниркової або серцевої недостатності.

ЯК ПРОХОДИТЬ КТ ОРГАНІВ ГРУДНОЇ ПОРОЖНИНИ


Під час комп'ютерної томографії пацієнт знаходиться на столі томографа в лежачому положенні. Якщо обстеження проводиться із застосуванням контрасту, то в вену вводиться катетер, через який автоматичний інжектор подає контрастну речовину - таким чином, виключається введення недостатньої або надмірної кількості препарату.

 

Під час дослідження діагност знаходиться в суміжному з томографом приміщенні, спостерігаючи за станом пацієнта через спеціальне вікно. Для спілкування між лікарем і пацієнтом томограф обладнаний спеціальним переговорним пристроєм. Під час комп'ютерної томографії пацієнт не відчуває ніяких больових відчуттів або дискомфорту. Все, що потрібно під час обстеження - це не ворушитися, так як через рухи пацієнта зображення на знімках може бути розмитим.

 

Після дослідження на руки пацієнту видається висновок діагноста з результатами обстеження. Відразу ж після проведення КТ пацієнт може повертатися до своїх повсякденних справ.

 

Дослідження проводиться на сучасному томографі Somatom Go.Up, виробництва німецької компанії Siemens. Його застосування дозволяє домогтися мінімального променевого навантаження для пацієнта і відсутності шкоди для його здоров'я.

 

Записатися на комп'ютерну томографію органів грудної порожнини ви можете, зателефонувавши (044) 204 40 40 або залишивши повідомлення оператору чату на нашому сайті.

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом