(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

Перший медичний центр «Оксфорд Медікал» в Ірпені Вже працює!

КТ суглобів

Комп'ютерна томографія суглобів - це швидкий, достовірний і неівазівний спосіб діагностики хвороб, що вражають суглоби. У клініці «Оксфорд Медікал» для обстеження пацієнтів використовується 32-зрізовий німецький томограф Somatom Go.Up виробництва компанії Siemens, за допомогою якого обстежують плечові, ліктьові, кистьові, променевозап'ястні, тазостегнові, колінні, гомілковостопні суглоби, а також кістки таза. Крім самого суглоба, вивчається стан прилеглих м'яких тканин і хрящів.

ПОКАЗИ ДО КТ СУГЛОБІВ

За допомогою комп'ютерної томографії суглоба можливо виявити такі його захворювання:

  • артроз;
  • артрит;
  • остеомієліт;
  • остеофіти;
  • скупчення рідини;
  • пухлини;
  • аномалії розвитку суглоба і прилеглих до нього тканин.

Крім того, КТ незамінне при діагностиці травм суглобів і чужорідних тіл в них, активно застосовується в процесі планування лікування і як метод контролю його ефективності.

ПІДГОТОВКА ДО КТ СУГЛОБІВ

Комп'ютерна томографія суглобів може проводитися як із застосуванням спеціальної контрастної речовини, що підсилює різкість зображення, так і без нього. В останньому випадку попередня підготовка не потрібна - безпосередньо перед обстеженням пацієнт просто знімає з себе металеві прикраси, прилади та аксесуари.

 

КТ з контрастом вимагає більш уважного ставлення: важливо повідомити лікаря про препарати, наявності алергії на морепродукти та йодовмісні препарати. При існуючих хворобах серця, нирок, щитовидної залози, цукровому діабеті та астмі лікар також повинен бути попереджений перед обстеженням. При цих захворюваннях пацієнту може знадобитися додаткова діагностика, а у важкій формі вони можуть бути протипоказанням для застосування контрастної речовини.

 

У разі проведення КТ суглоба з контрастом, за 4-6 годин перед обстеженням потрібно припинити прийом їжі і рідини.

ЯК ПРОХОДИТЬ КТ СУГЛОБА

Якщо досліджується стан великих суглобів (плечові, колінні, тазостегнові), то пацієнт укладається на висувний стіл томографа в положенні лежачи на спині. При проведенні КТ інших суглобів, можливі інші способи розміщення пацієнта, дозволяють поміщати в комп'ютерний томограф тільки кінцівку, яку необхідно обстежити. У разі проведення КТ з контрастом в вену пацієнта вводиться катетер, через який за допомогою автоматичного інжектора в кровотік потрапляє контрастна речовина.

 

Процес сканування управляється лікарем-діагностом, який після розміщення пацієнта знаходиться в суміжній кімнаті, обладнаній вікном для спостереження і переговорним пристроєм для спілкування з пацієнтом.

 

Під час комп'ютерної томографії суглоба пацієнт не відчуває хворобливих або неприємних відчуттів. При введенні контрастної речовини можлива поява металевого привкусу у роті або відчуття тепла по всьому тілу, однак ці явища дуже швидко зникають без сліду.

 

Після закінчення обстеження пацієнту видається диск із отриманими результатами і роздрукований висновок лікаря діагноста. Якщо дослідження проводилося з контрастом - пацієнту рекомендують вживати більше рідини для якнайшвидшого його виведення з організму.

 

Записатися на КТ суглобів в клініці «Оксфорд Медікал Київ» ви можете за телефоном (044) 204 40 40 або написавши оператору чату на сайті.

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом