КТ суглобів

КТ суглобів

Комп'ютерна томографія суглобів - це швидкий, достовірний і неівазівний спосіб діагностики хвороб, що вражають суглоби. У клініці «Оксфорд Медікал» для обстеження пацієнтів використовується 32-зрізовий німецький томограф Somatom Go.Up виробництва компанії Siemens, за допомогою якого обстежують плечові, ліктьові, кистьові, променевозап'ястні, тазостегнові, колінні, гомілковостопні суглоби, а також кістки таза. Крім самого суглоба, вивчається стан прилеглих м'яких тканин і хрящів.

ПОКАЗИ ДО КТ СУГЛОБІВ

За допомогою комп'ютерної томографії суглоба можливо виявити такі його захворювання:

 • артроз;
 • артрит;
 • остеомієліт;
 • остеофіти;
 • скупчення рідини;
 • пухлини;
 • аномалії розвитку суглоба і прилеглих до нього тканин.

Крім того, КТ незамінне при діагностиці травм суглобів і чужорідних тіл в них, активно застосовується в процесі планування лікування і як метод контролю його ефективності.

КТ колінного суглоба

Колінні суглоби є найбільш рухливими у людському організмі. Вони мають складну анатомічну будову та досить часто травмуються як у людей похилого віку, так і молодого. КТ колінного суглоба може знадобитися при травмах, появі хрускоту, обмеженні рухливості, деформації коліна або постійному болю. На комп'ютерну томографію колінного суглоба ціна є загальнодоступною, враховуючи це і високу інформативність обстеження його часто призначають при травмах і патологіях колінного суглоба. На КТ колінного суглоба ціна не дуже висока, тому обстеження може пройти кожний, хто його потребує. 

КТ колінного суглоба: що показує?

Комп'ютерна томографія коліна дозволяє отримати знімки кісток, що формують суглоб, а також прилеглих зв'язок, сухожиль і м'яких тканин. За результатами КТ діагностують артрит, артроз, переломи, розтягнення та розриви зв'язок, кісти, екзостози (кісткові нарости) та інші патології.

КТ кульшового суглоба

Тазостегнові суглоби є найбільшими в організмі. На них припадає максимальне навантаження під час ходьби та інших рухів. Оскільки тканини суглобів не відновлюються, у багатьох людей з віком розвиваються захворювання. КТ тазостегнових суглобів дозволяє оцінити їх ступінь та визначити, яке лікування необхідно.

КТ плечового суглоба

Плечовий суглоб один з найрухливіших в організмі. Він відповідає за рухи руки, підняття важких предметів та іншу активність. Якщо колінні та тазостегнові суглоби частіше страждають у людей похилого віку внаслідок стоншування хрящової тканини та хронічних захворювань, то травми і переломи плечового суглоба, навпаки, частіше відбуваються у молодих. В особливій групі ризику – спортсмени.

Показаннями до проведення комп'ютерної томографії плечового суглоба можуть бути ниючий або гострий біль у плечі, обмеження рухливості або деформація плеча, набряки та інші порушення. Комп'ютерна томографія плеча дозволяє візуалізувати суглоб і тканини, що його оточують, та визначити точний діагноз.

КТ ліктьового суглоба

Комп'ютерна томографія ліктьового суглоба може знадобитися при постійному болю, порушенні рухливості ліктя, зміні його форми, виникненні набряку та інших симптомах. Дослідження дозволяє діагностувати тріщини і переломи, розрив та розтягнення зв'язок, запальні та дистрофічні захворювання, новоутворення та інші патології. Оскільки на КТ ліктьового суглоба ціна выдносно невисока, але воно надає важливу діагностичну інформацію, обстеження призначають багатьом пацієнтам.

КТ суглобів

ПІДГОТОВКА ДО КТ СУГЛОБІВ

Комп'ютерна томографія суглобів може проводитися як із застосуванням спеціальної контрастної речовини, що підсилює різкість зображення, так і без нього. В останньому випадку попередня підготовка не потрібна - безпосередньо перед обстеженням пацієнт просто знімає з себе металеві прикраси, прилади та аксесуари.

Комп'ютерна томографія з контрастом вимагає більш уважного ставлення до підготовки: важливо повідомити лікаря про препарати, наявності алергії на морепродукти та йодовмісні препарати. При існуючих хворобах серця, нирок, щитовидної залози, цукровому діабеті та астмі лікар також повинен бути попереджений перед обстеженням. При цих захворюваннях пацієнту може знадобитися додаткова діагностика, а у важкій формі вони можуть бути протипоказанням для застосування контрастної речовини.

У разі проведення КТ суглоба з контрастом, за 4-6 годин перед обстеженням потрібно припинити прийом їжі і рідини.

ЯК ПРОХОДИТЬ КТ СУГЛОБА

Якщо досліджується стан великих суглобів (плечові, колінні, тазостегнові), то пацієнт укладається на висувний стіл томографа в положенні лежачи на спині. При проведенні КТ інших суглобів, можливі інші способи розміщення пацієнта, дозволяють поміщати в комп'ютерний томограф тільки кінцівку, яку необхідно обстежити. У разі проведення КТ з контрастом в вену пацієнта вводиться катетер, через який за допомогою автоматичного інжектора в кровотік потрапляє контрастна речовина.

Процес сканування управляється лікарем-діагностом, який після розміщення пацієнта знаходиться в суміжній кімнаті, обладнаній вікном для спостереження і переговорним пристроєм для спілкування з пацієнтом.

Під час комп'ютерної томографії суглоба пацієнт не відчуває хворобливих або неприємних відчуттів. При введенні контрастної речовини можлива поява металевого привкусу у роті або відчуття тепла по всьому тілу, однак ці явища дуже швидко зникають без сліду.

Після закінчення обстеження пацієнту видається диск із отриманими результатами і роздрукований висновок лікаря діагноста. Якщо дослідження проводилося з контрастом - пацієнту рекомендують вживати більше рідини для якнайшвидшого його виведення з організму.

Протипоказання до КТ суглобів

Протипоказань до КТ суглобів дуже мало, і вони стосуються лише проведення дослідження з контрастною речовиною. Її не рекомендують застосовувати при:

 • нирковій недостатності;
 • печінковій недостатності;
 • декомпенсованому цукровому діабеті;
 • алергії на йод або інші компоненти контрастної речовини;
 • наявності в організмі металевих імплантів;
 • гострих захворюваннях.

При наявності будь-яких захворювань фахівець в індивідуальному порядку вирішує, чи можна проводити дослідження. 

Переваги КТ суглобів в «Оксфорд Медікал»

Комп'ютерна томографія суглоба в «Оксфорд Медікал» проводиться на апараті експертного класу – Siemens Somatom Go.UP. Апарат забезпечує 64-х зрізове сканування організму з кроком 0,7 мм при мінімальному променевому навантаженні. Опис знімків проводять висококваліфіковані діагности з багаторічним стажем.

Переваги проведення КТ суглобів в клініці «Оксфорд Медікал»:

 • новий КТ-апарат;
 • проведення 64-х зрізового сканування;
 • мінімальне променеве навантаження;
 • розшифровка знімків досвідченим діагностом;
 • можливість консультації у лікарів різних спеціальностей;
 • система лояльності для постійних пацієнтів.

Звертайтеся в "Оксфорд Медікал", щоб зробити комп'ютерну томографію на новому обладнанні та отримати консультацію досвідченого фахівця. 

Поширені запитання:

МРТ чи КТ колінного суглоба: що краще?

КТ та МРТ мають різні показання та діагностичну цінність. Тільки лікар може визначити, яке дослідження буде більш інформативним. КТ ґрунтується на використанні рентгенівського випромінювання, а МРТ – високочастотного електромагнітного поля. КТ краще підходить для візуалізації кісток, суглобів та внутрішніх органів зі щільною структурою тканин, а МРТ – м'яких тканин, судин та головного мозку. Зробити КТ колінного суглоба у Києві можна в медичному центрі "Оксфорд Медікал".

Що показує КТ колінного суглоба?

КТ колінного суглоба забезпечує візуалізацію кісток, що його формують, а також прилеглих зв'язок, сухожиль та м'яких тканин. За знімками лікар може діагностувати артрит, артроз, перелом кісток, розтяг або розрив зв'язок, кісту, екзостози (кісткові нарости) та інші патології.

Як роблять КТ колінного суглоба?

КТ колінного суглоба швидка та безболісна процедура. Пацієнт лягає на спину на висувному столі томографа, після чого він перемішується всередину апарата (він не повністю закривається, має широкий діаметр і освітлення). Там упродовж хвилини робиться багато рентгенівських знімків. Вони передаються комп'ютер, де формуються тривимірні чорно-білі зображення, які демонструють тонкі зрізи тканин.

Скільки коштує КТ колінного суглоба?

На КТ колінного суглоба ціни у клініках можуть відрізнятись. Обирати, де пройти обстеження, краще не за вартістю. Зазвичай вона нижча, де апарат старіший, і, відповідно, якість знімків може бути гіршою. В «Оксфорд Медікал» КТ коліна проводять на томографі Siemens Somatom Go.UP, який забезпечує 64-зрізове сканування тканин з кроком в 0,7 мм. Дізнатись на КТ коліна ціну можна тут.

КТ кульшового суглоба: ціна?

На комп'ютерну томографію кульшового суглоба ціна є відносно невисокою. Вона може відрізнятися у різних клініках, що в першу чергу залежить від вартості, а значить і якості знімків, апарату. В «Оксфорд Медікал» КТ проводять на томографі експертного класу, який дозволяє візуалізувати зміни розміром від 1 мм. Дізнатись ціну на КТ можна тут.

Записатися на КТ суглобів в клініці «Оксфорд Медікал Київ» ви можете за телефоном або написавши оператору чату на сайті.

( Рейтинг: 4.67, голосів: 36 )
послуги Відділення КТ (комп'ютерна томографія)Ціна
КТ одного суглобу 1300.00 грн
КТ двох суглобів 1700.00 грн
КТ одного суглобу (з контрастним посиленням) 2400.00 грн
КТ скронево-нижньочелюсного суглоба (1 знімок) 500.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки




Коломієць Катя 23-02-2024 Дуже задоволена цією клінікою,робила КТ черевної порожнини і гастроскопію дуже вдячна спеціалістам гарне обслуговування . Дякую ще дівчаткам на інформаційній.
Роман 24-10-2022 Дякую за якісне КТ легенів , результати надійшли вже на наступний день. Дуже ввічливий персонал.
Игорь Кириленко 21-02-2021 Был на консультации у Михаила Анатольевича для дополнительного обследования и уточнения лечения в связи с переломом ключицы (лыжная травма).Доктор направил на КТ, после чего предоставил всю необходимую информацию по коррекции лечения (на данный момент рекомендована операция).Ответил на все вопросы, осветил плюсы и минусы, риски. Также, закрыл все вопросы со страховой компанией. Очень корректный, доброжелательный врач. Спасибо!
светлана 27-07-2020 В клинике Оксфорд Медикал делала КТ. Хочу поблагодарить врача -рентгенолога Анну Александровну Баранишину за ее прекрасную работу. Очень внимательная, добросовестная, грамотный врач-рентгенолог. Очень рекомендую. Умничка! У меня были сложности с исследованием по проведению КТ и если бы не Анна Александровна, я просто ушла бы , потеряла бы время, а самое главное пропала бы подготовка ДЛЯ МЕНЯ ОЧЕНЬ СЛОЖНАЯ ! к КТ. Анна Александровна, спасибо большое!. Отослала к Вам 3-х подруг.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up