(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

Перший медичний центр «Оксфорд Медікал» в Ірпені Вже працює!

КТ голови

Комп'ютерна томографія головиКомп'ютерна томографія голови - дослідження, що дозволяє діагностувати захворювання і пошкодження головного мозку, придаткових пазух носа, орбіт, щелепно-лицевої ділянки, зубів і кісток черепа. Застосування контрасту при КТ голови дозволяє оцінити кровопостачання головного мозку, виявити пухлини, запалення і пошкодження нервів.

ПОКАЗАННЯ ДО КТ ГОЛОВИ

Найчастіше пацієнтам призначається не комп'ютерна томографія голови, а обстеження конкретної області: головного мозку, носових пазух, орбіт, скроневих кісток та ін. Основним показанням саме до КТ голови є пошук причин головного болю. Дане дослідження також може призначатися у разі:

 • запаморочення;
 • помутніння або втрата свідомості;
 • паралічу;
 • оніміння частин тіла;
 • підозри на аневризми;
 • кровотеч в голові;
 • діагностики ушкоджень слуховий кісточки і слухового нерва.

Комп'ютерна томографія придаткових пазух носа, орбіт і лицьового черепа зазвичай призначається у випадках:

 • погіршення зору;
 • отоларінгологічних захворювань (гайморити, фронтити та ін.);
 • тріщин і переломів кісток лицевого черепа внаслідок травм;
 • в рамках планування і підготовки до проведення хірургічного втручання.

ПІДГОТОВКА ДО ПРОВЕДЕННЯ КТ ГОЛОВИ

Якщо мова йде просто про КТ голови або однієї з її анатомічних областей, то проведення попередньої підготовки не потрібнe. Пацієнту досить зняти з тіла аксесуари з металу: шпильки, брошки, ланцюжки, окуляри, слухові апарати тощо.

 

Якщо проводиться комп'ютерна томографія з контрастом (необхідна, наприклад, для оцінки кровотоку в головному мозку), то попередньо пацієнту може знадобитися замір тиску, електрокардіограма, вимірювання рівня глюкози. При наявності алергічних реакцій на йод, молюсків або компоненти контрастної речовини, потрібне застосування спеціальних препаратів.

 

Також після КТ з контрастом рекомендується пити більше рідини, щоб прискорити виведення препарату з організму після обстеження.

ЯК ПРОХОДИТЬ КТ ГОЛОВИ

Сама процедура сканування займає менше декількох хвилин, проте з урахуванням часу, необхідного для підготовки та формування висновку за підсумками обстеження, потрібно бути готовим провести в клініці близько півгодини.

 

Пацієнт, з якого зняті всі металеві аксесуари, розташовується на спеціальному столі томографа, а його голова фіксується в нерухомому положенні. Після цього стіл в'їжджає в центр тунелю, в якому по колу рухається сканер - починається безпосередньо обстеження.

 

Під час комп'ютерної томографії пацієнт не відчуває жодних неприємних відчуттів, при необхідності спілкуючись з лікарем через спеціальне переговорний пристрій. Лікар, який проводить дослідження, в цей момент знаходиться в суміжному приміщенні, спостерігаючи за ходом дослідження через спеціальне вікно. Все що потрібно від пацієнта в ході дослідження - знаходиться в нерухомому стані, так як будь-який рух може привезти до розмиття одержуваної картинки.

 

Якщо проводиться КТ з контрастом, то контрастне речовина вводиться в вену під контролем автоматичного інжектора, завдяки чому виключається введення недостатнього або надмірного введення контрастної речовини.

 

Після проведення обстеження, лікарем-діагностом формується висновок, який видається пацієнту на руки разом з диском з результатами КТ.

 

Записатися на КТ в клініці «Оксфорд Медікал» ви можете, зателефонувавши за номером (044) 204 4040 або зв'язавшись з оператором чату на сайті.

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом