(044) 204 40 40
+38 (099) 204 41 41 +38 (096) 204 41 41 Замовити зворотній дзвінок

КТ голови

Комп'ютерна томографія голови в Києві

Що таке комп'ютерна томографія голови?

Комп'ютерна томографія голови - дослідження, що дозволяє діагностувати захворювання і пошкодження головного мозку, придаткових пазух носа, орбіт, щелепно-лицевої ділянки, зубів і кісток черепа. Застосування контрасту при КТ голови дозволяє оцінити кровопостачання головного мозку, виявити пухлини, запалення і пошкодження нервів.

ПОКАЗАННЯ ДО КТ ГОЛОВИ

Найчастіше пацієнтам призначається не комп'ютерна томографія голови, а обстеження конкретної області: головного мозку, носових пазух, орбіт, скроневих кісток та ін. Основним показанням саме до КТ голови є пошук причин головного болю. Дане дослідження також може призначатися у разі:

 • запаморочення;
 • помутніння або втрата свідомості;
 • паралічу;
 • оніміння частин тіла;
 • підозри на аневризми;
 • кровотеч в голові;
 • діагностики ушкоджень слуховий кісточки і слухового нерва.

Комп'ютерна томографія придаткових пазух носа, орбіт і лицьового черепа зазвичай призначається у випадках:

 • погіршення зору;
 • отоларінгологічних захворювань (гайморити, фронтити та ін.);
 • тріщин і переломів кісток лицевого черепа внаслідок травм;
 • в рамках планування і підготовки до проведення хірургічного втручання.

ПІДГОТОВКА ДО ПРОВЕДЕННЯ КТ ГОЛОВИ

Якщо мова йде просто про КТ голови або однієї з її анатомічних областей, то проведення попередньої підготовки не потрібнe. Пацієнту досить зняти з тіла аксесуари з металу: шпильки, брошки, ланцюжки, окуляри, слухові апарати тощо.

Якщо проводиться комп'ютерна томографія з контрастом (необхідна, наприклад, для оцінки кровотоку в головному мозку), то попередньо пацієнту може знадобитися замір тиску, електрокардіограма, вимірювання рівня глюкози. При наявності алергічних реакцій на йод, молюсків або компоненти контрастної речовини, потрібне застосування спеціальних препаратів.

Також після КТ з контрастом рекомендується пити більше рідини, щоб прискорити виведення препарату з організму після обстеження.

ЯК ПРОХОДИТЬ КТ ГОЛОВИ

КТ голови

Пацієнт, з якого зняті всі металеві аксесуари, розташовується на спеціальному столі томографа, а його голова фіксується в нерухомому положенні. Після цього стіл в'їжджає в центр тунелю, в якому по колу рухається сканер - починається безпосередньо обстеження.

Під час комп'ютерної томографії пацієнт не відчуває жодних неприємних відчуттів, при необхідності спілкуючись з лікарем через спеціальне переговорний пристрій. Лікар, який проводить дослідження, в цей момент знаходиться в суміжному приміщенні, спостерігаючи за ходом дослідження через спеціальне вікно. Все що потрібно від пацієнта в ході дослідження - знаходиться в нерухомому стані, так як будь-який рух може привезти до розмиття одержуваної картинки.

Якщо проводиться КТ з контрастом, то контрастне речовина вводиться в вену під контролем автоматичного інжектора, завдяки чому виключається введення недостатнього або надмірного введення контрастної речовини.

Після проведення томографії голови, лікарем-діагностом формується висновок, який видається пацієнту на руки разом з диском з результатами КТ.

Протипоказання до КТ голови

КТ голови може бути протипоказане при:

 • нирковій недостатності;
 • печінковій недостатності;
 • декомпенсованому цукровому діабеті;
 • алергії на йод або інші компоненти контрастної речовини;
 • наявності в організмі металевих імплантів;
 • гострих захворюваннях.

Ці протипоказання стосуються переважно застосування контрастної речовини. При наявності будь-яких захворювань фахівець в індивідуальному порядку вирішує, чи можна проводити дослідження.

Переваги КТ голови у клініці «Оксфорд Медікал»

В «Оксфорд Медікал» КТ голові проводять на апараті експертного класу – Siemens Somatom Go.UP. Апарат забезпечує 64-х зрізове сканування організму з кроком 0,7 мм при мінімальному променевому навантаженні. Опис знімків проводять висококваліфіковані діагности з багаторічним стажем.

Переваги проведення КТ головного мозку в клініці «Оксфорд Медікал»:

 • новий КТ-апарат;
 • проведення 64-х зрізового сканування;
 • мінімальне променеве навантаження;
 • розшифровка знімків досвідченим діагностом;
 • можливість консультації у лікарів різних спеціальностей;
 • система лояльності для постійних пацієнтів.

КТ голови: ціни в «Оксфорд Медікал»

КТ голови проводять із контрастом і без. З огляду на це ціни на обстеження можуть відрізнятися. На компьютерну томографію з контрастом ціна вища, оскільки необхідне внутрішньовенне введення препарату з контрастною речовиною. Це складніша процедура, але за деяких захворюваннь є єдиним інформативним методом діагностики. Ціна КТ голови без контраста нижча. Дізнатися на комп'ютерну томографію голови ціни в «Оксфорд Медікал» можна тут.

Обстеження проводиться на новому томографі експертного класу Siemens Somatom Go.UP., який за мінімального променевого навантаження забезпечує 64-зрізове сканування голови з кроком у 0,7 мм. За його знімками можна діагностувати новоутворення та інші патологічні зміни розміром від 1 мм.

Поширені запитання:

Що таке КТ голови?

КТ голови – це високоточне обстеження, яке дозволяє діагностувати патологічні зміни та новоутворення розміром від 1 мм. Під час КТ проводиться покрокове рентгенівське сканування голови. Знімки передаються на комп'ютер, де формуються тривимірні чорно-білі зображення, що демонструють тонкі зрізи ділянки, що обстежується.

Що таке томографія голови?

Томографією голови часто називають два різні обстеження: комп'ютерну томографію та магнітно-резонансну томографію голови. Вони мають різні покази та діагностичну цінність. КТ ґрунтується на використанні рентгенівського випромінювання, а МРТ – високочастотного електромагнітного поля. Яке обстеження буде більш інформативним, залежить від показань та визначається лікарем індивідуально.

Комп'ютерна томографія голови: що показує?

У багатьох пацієнтів виникає питання про КТ голови: що показує це обстеження? Воно забезпечує візуалізацію головного мозку, придаткових пазух носа, орбіт, щелепно-лицьової ділянки, зубів та кісток черепа. У разі використання контрастної речовини також дозволяє оцінити кровопостачання головного мозку, виявити новоутворення, осередки запалення та ушкодження нервів. 

Де можна зробити КТ голови?

У Києві зробити КТ голови з контрастом і без можна у медичному центрі «Оксфорд Медікал». Обстеження проводиться протягом дня по буднях і вихідних. Встановлений томограф Siemens Somatom Go.UP. забезпечує 64-зрізове сканування голови з кроком у 0,7 мм. При цьому променеве навантаження на організм є мінімальним у порівнянні з більш старими апаратами. Також у клініці проводять СКТ, ціни на яке відповідають звичайному КТ. 

Як роблять КТ голови?

Для проведення КТ пацієнт лягає на висувну кушетку томографа, і спеціаліст фіксує голову в нерухомому положенні. Кушетка заїжджає у тунель сканера, де протягом 1-2 хвилин робиться низка знімків. Останні передаються на комп'ютер, де формуються тривимірні чорно-білі зображення, що демонструють тонкі зрізи ділянки, що досліджується. Фахівець описує їх та видає пацієнту висновок.

Скільки робиться КТ голови?

КТ голови – це швидка та безболісна процедура. Безпосередньо сканування триває близько 1-2 хвилин. У цей час пацієнт лежить на кушетці усередині сканера. Загалом прийом займає до 15 хвилин. Комп'ютерна томографія голови у Києві в медичному центері "Оксфорд Медікал" проводиться на новому апараті, який забезпечує високу якість візуалізації при мінімальному променевому навантаженні.

Скільки коштує КТ голови?

Вартість КТ голови залежить від використання контрастної речовини. КТ із контрастом коштує дорожче, оскільки вимагає застосування спеціального препарату. Його вводять пацієнту внутрішньовенно. КТ без контрасту є більш простою процедурою, і тому має нижчу ціну. Ознайомитись з вартістю КТ в «Оксфорд Медікал» можна тут.

Записатися на КТ в клініці «Оксфорд Медікал» ви можете, зателефонувавши або зв'язавшись з оператором чату на сайті.

( Рейтинг: 4.53, голосів: 30 )
послуги Відділення КТ (комп'ютерна томографія)Ціна
КТ головного мозку 1500.00 грн
КТ головного мозку (з контрастним посиленням) 3400.00 грн
КТ головного мозку, м'яких тканин шиї, органів грудної порожнини (з контрастним посиленням) 4200.00 грн
КТ головного мозку, м'яких тканин шиї, органів грудної порожнини, черевної порожнини, органів малого тазу (з контрастним посиленням) 6000.00 грн
КТ ангіографія судин головного мозку 3400.00 грн
КТ ангіографія судин шиї та голови 3900.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Коломієць Катя 23-02-2024 Дуже задоволена цією клінікою,робила КТ черевної порожнини і гастроскопію дуже вдячна спеціалістам гарне обслуговування . Дякую ще дівчаткам на інформаційній.
Роман 24-10-2022 Дякую за якісне КТ легенів , результати надійшли вже на наступний день. Дуже ввічливий персонал.
Игорь Кириленко 21-02-2021 Был на консультации у Михаила Анатольевича для дополнительного обследования и уточнения лечения в связи с переломом ключицы (лыжная травма).Доктор направил на КТ, после чего предоставил всю необходимую информацию по коррекции лечения (на данный момент рекомендована операция).Ответил на все вопросы, осветил плюсы и минусы, риски. Также, закрыл все вопросы со страховой компанией. Очень корректный, доброжелательный врач. Спасибо!
светлана 27-07-2020 В клинике Оксфорд Медикал делала КТ. Хочу поблагодарить врача -рентгенолога Анну Александровну Баранишину за ее прекрасную работу. Очень внимательная, добросовестная, грамотный врач-рентгенолог. Очень рекомендую. Умничка! У меня были сложности с исследованием по проведению КТ и если бы не Анна Александровна, я просто ушла бы , потеряла бы время, а самое главное пропала бы подготовка ДЛЯ МЕНЯ ОЧЕНЬ СЛОЖНАЯ ! к КТ. Анна Александровна, спасибо большое!. Отослала к Вам 3-х подруг.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up