(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

Перший медичний центр «Оксфорд Медікал» в Ірпені Вже працює!

КТ хребта

Комп'ютерна томографія хребта - швидкий і достовірний спосіб діагностики захворювань хребта. Крім проведення обстеження всього хребта, можливо КТ його кожного з його відділів:

  • КТ шийного відділу хребта;
  • КТ грудного відділу;
  • КТ попереково-крижового відділу;
  • КТ крижів і куприка.

ПОКАЗИ ДО КТ ХРЕБТА

Комп'ютерна томографія хребта дає цінну діагностичну інформацію при багатьох захворюваннях, серед яких:

  • протрузії, екструзії і грижі міжхребцевих дисків;
  • підозра на пухлини;
  • оцінка наслідків травм хребта;
  • діагностика вроджених дефектів;
  • підозра на судинні аномалії;
  • оцінка ефективності лікування хвороб хребта.

ПІДГОТОВКА ДО КТ ХРЕБТА

Обстеження може проводитись як без введення контрастної речовини, необхідного для отримання зображень з підвищеною різкістю, так і з нею. Якщо проводитися комп'ютерна томографія хребта без контрасту, то в особливій підготовці немає необхідності - пацієнтові досить зняти з себе всі металеві аксесуари, прилади та прикраси.

 

Якщо ж КТ проводиться з контрастом, то за 4-6 годин до дослідження потрібно припинити прийом їжі і рідини. Також потрібно повідомити лікаря у разі наявності алергії на йод і морепродукти, тиреотоксикозуцукрового діабету другого типу, хвороб нирок і серцево-судинної системи. У деяких випадках вони можуть бути протипоказанням до проведення обстеження, в інших же - проводяться підготовчі обстеження. Діабетикам вимірюється рівень цукру в крові, пацієнти з нирковими захворюваннями здають аналіз на рівень креатиніну, а «сердечникам» може бути зроблена ЕКГ і виміряно тиск.

ЯК ПРОХОДИТЬ КТ ХРЕБТА

Для проведення комп'ютерної томографії пацієнт лягає на висувний стіл томографа, який потім засувається в тунель сканера. Якщо КТ проводиться з введенням контрасту, то попередньо в вену пацієнта встановлюється катетер, за допомогою якого автоматичний інжектор подає необхідну кількість контрастної речовини. Завдяки інжектору виключено введення недостатнього або надлишкового кількості контрасту.

 

Коли стіл томографа засувається, починається обстеження - сканер робить велику кількість знімків в різних проекціях - на їх підставі комп'ютер вибудовує детальну тривимірну модель хребта. Вивчаючи її, лікар перевіряє наявність і характер відхилень від норми.

 

Лікар під час процедури знаходиться в суміжному приміщенні, спостерігаючи за пацієнтом через спеціальне вікно і спілкуючись з ним за допомогою переговорного пристрою. Пацієнт під час сканування не відчуває ніяких больових відчуттів. При введенні контрастної речовини можлива поява солоноватого або металевого присмаку в роті або легке нездужання, але вони швидко проходять.

 

Після проведеного КТ, пацієнту видається диск з матеріалами проведеного дослідження і висновок лікаря-діагноста.

Записатися на комп'ютерну томографію хребта в клініці «Оксфорд Медікал Київ» ви можете, зателефонувавши за номером (044) 204 40 40 або написавши оператору чату на сайті.

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом