(044) 204 40 40
+38 (099) 204 41 41 +38 (096) 204 41 41 Замовити зворотній дзвінок

КТ хребта

КТ хребта

Комп'ютерна томографія хребта - швидкий і достовірний спосіб діагностики захворювань хребта. Крім проведення обстеження всього хребта, можливо КТ його кожного з його відділів:

 • КТ шийного відділу хребта;
 • КТ грудного відділу;
 • КТ поперекового відділу;
 • КТ пепереково-крижового відділу хребта;
 • КТ крижів і куприка.

КТ шийного відділу хребта

Шийний відділ хребта складається з 7 хребців – С1-С7. Вони є найбільш рухомими, але при цьому піддаються найменшому навантаженню. В результаті шийні хребці більш маленькі, а перші 2 мають атипову будову. Перший складається з передньої та задньої дуг, але не має тіла хребця, а другий відрізняється наявністю зубовидних відростків, що забезпечує осьове обертання хребця.

КТ шийного відділу призначають при протрузіях та грижах, травмах, спондильозі, остеохондрозі та інших захворюваннях.

На КТ шийного відділу хребта ціна вказана тут.

КТ грудного відділу

До грудного відділу хребта належать 12 хребців. 10 з них з'єднуються з ребрами та разом з грудиною утворюють грудну клітку. Їх особливістю є наявність 2 ребрових ямок та трохи більша довжина остистих відростків.

КТ грудного відділу проводять при спондильозі, грижах, остеопорозі, травмах тощо.

КТ поперекового відділу

Поперековий відділ хребта складається з 5 хребців. Вони відрізняються великим розміром тіл, оскільки саме на них припадає найбільше навантаження.

КТ поперекового відділу призначають при грижах, травмах, новоутвореннях, спондильозі, спондилоартриті, нестабільності хребців та інших патологіях.

На КТ поперекового відділу ціна вказана тут.

КТ крижового відділу та куприка

У дітей крижовий відділ хребта складається з 5 окремих хребців. У юнацькому віці вони починають зростатися, а у дорослих вже утворюють хрестець.

Куприковий відділ складається з 4 або 5 хребців. Вони є нерухомою частиною хребта.

КТ проводять при підозрі на патологічні процеси у цій області, а також після перенесених травм.

ПОКАЗання ДО КТ ХРЕБТА

Комп'ютерна томографія хребта дає цінну діагностичну інформацію при багатьох захворюваннях, серед яких:

 • протрузії, екструзії і грижі міжхребцевих дисків;
 • підозра на пухлини;
 • оцінка наслідків травм хребта;
 • діагностика вроджених дефектів;
 • підозра на судинні аномалії;
 • оцінка ефективності лікування хвороб хребта.

ПІДГОТОВКА ДО КТ ХРЕБТА

Обстеження може проводитись як без введення контрастної речовини, необхідного для отримання зображень з підвищеною різкістю, так і з нею. Якщо проводитися комп'ютерна томографія хребта без контрасту, то в особливій підготовці немає необхідності - пацієнтові досить зняти з себе всі металеві аксесуари, прилади та прикраси.

Якщо ж КТ хребта проводиться з контрастом, то за 4-6 годин до дослідження потрібно припинити прийом їжі і рідини. Також потрібно повідомити лікаря у разі наявності алергії на йод і морепродукти, тиреотоксикозуцукрового діабету другого типу, хвороб нирок і серцево-судинної системи. У деяких випадках вони можуть бути протипоказанням до проведення обстеження, в інших же - проводяться підготовчі обстеження. Діабетикам вимірюється рівень цукру в крові, пацієнти з нирковими захворюваннями здають аналіз на рівень креатиніну, а «сердечникам» може бути зроблена ЕКГ і виміряно тиск.

ЯК ПРОХОДИТЬ КТ ХРЕБТА

КТ ХРЕБТА в києвіДля проведення КТ спини пацієнт лягає на висувний стіл томографа, який потім засувається в тунель сканера. Якщо КТ проводиться з введенням контрасту, то попередньо в вену пацієнта встановлюється катетер, за допомогою якого автоматичний інжектор подає необхідну кількість контрастної речовини. Завдяки інжектору виключено введення недостатнього або надлишкового кількості контрасту.

Коли стіл томографа засувається, починається обстеження - сканер робить велику кількість знімків в різних проекціях - на їх підставі комп'ютер вибудовує детальну тривимірну модель хребта. Вивчаючи її, лікар перевіряє наявність і характер відхилень від норми.

Лікар під час процедури знаходиться в суміжному приміщенні, спостерігаючи за пацієнтом через спеціальне вікно і спілкуючись з ним за допомогою переговорного пристрою. Пацієнт під час сканування не відчуває ніяких больових відчуттів. При введенні контрастної речовини можлива поява солоноватого або металевого присмаку в роті або легке нездужання, але вони швидко проходять.

Після проведеного КТ, пацієнту видається диск з матеріалами проведеного дослідження і висновок лікаря-діагноста.

Переваги КТ хребта в «Оксфорд Медікал»

В «Оксфорд Медікал» КТ хребта проводять на апараті експертного класу – Siemens Somatom Go.UP. Апарат забезпечує 64-х зрізове сканування організму з кроком 0,7 мм при мінімальному променевому навантаженні. Опис знімків проводять висококваліфіковані діагности з багаторічним стажем.

Переваги проведення КТ шийного, грудного та поперекового відділів хребта в клініці «Оксфорд Медікал»:

 • новий КТ-апарат;
 • проведення 64-х зрізового сканування;
 • мінімальне променеве навантаження;
 • розшифровка знімків досвідченим діагностом;
 • можливість консультації у лікарів різних спеціальностей;
 • система лояльності для постійних пацієнтів.

Комп'ютерна томографія спини: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

На КТ хребта ціни можуть відрізнятися залежно від того:

 • скільки відділів хребта обстежується;

 • використовується чи ні контрастне посилення.

Дізнатися на КТ поперекового та іншого відділів хребта ціни в «Оксфорд Медікал» можна тут. На КТ з контрастом у Київі - ціна дещо вища у зв'язку з необхідністю застосування спеціального препарату з контрастною речовиною. 

Комп'ютерна томографія спини проводиться на новому високоточному томографі Siemens Somatom Go.UP. За мінімального променевого навантаження він забезпечує 64-зрізове сканування хребта з кроком у 0,7 мм. За його знімками можна діагностувати патологічні зміни та новоутворення розміром від 1 мм.

Поширені запитання:

Що таке КТ хребта?

КТ хребта – це високоточне обстеження, яке дозволяє діагностувати патологічні зміни кісткових тканин, міжхребцевих дисків та навколишніх м'яких тканин, а також виявляти новоутворення розміром від 1 мм. Під час КТ проводиться покрокове рентгенівське сканування хребта. Зі знімків формуються тривимірні зображення, що демонструють тонкі зрізи ділянки, що обстежується.

КТ чи МРТ поперекового відділу хребта: що краще?

КТ ґрунтується на використанні рентгенівського випромінювання, а МРТ – високочастотного електромагнітного поля. КТ забезпечує кращу візуалізацію кісток та внутрішніх органів зі щільною структурою тканин, а МРТ більше підходить для діагностики м'яких тканин, судин та головного мозку. Обстеження мають різні показання та діагностичну цінність. Що краще зробити лікар визначає індивідуально.

Що покаже КТ хребта?

КТ дозволяє оцінити структуру хребта, стан міжхребцевих дисків та суглобів, діаметр та форму хребетного каналу. Допомагає діагностувати аномалії розвитку, дегенеративні захворювання, протрузії та грижі міжхребцевих дисків, новоутворення, травматичні ушкодження та інші захворювання хребта. 

Записатися на комп'ютерну томографію хребта в клініці «Оксфорд Медікал Київ» ви можете, зателефонувавши за номером або написавши оператору чату на сайті.

( Рейтинг: 4.61, голосів: 38 )
послуги Відділення КТ (комп'ютерна томографія)Ціна
КТ одного відділу хребта 1400.00 грн
КТ двох відділів хребта 2000.00 грн
КТ трьох відділів хребта 3000.00 грн
КТ одного відділу хребта (з контрастним посиленням) 2400.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Коломієць Катя 23-02-2024 Дуже задоволена цією клінікою,робила КТ черевної порожнини і гастроскопію дуже вдячна спеціалістам гарне обслуговування . Дякую ще дівчаткам на інформаційній.
Роман 24-10-2022 Дякую за якісне КТ легенів , результати надійшли вже на наступний день. Дуже ввічливий персонал.
Игорь Кириленко 21-02-2021 Был на консультации у Михаила Анатольевича для дополнительного обследования и уточнения лечения в связи с переломом ключицы (лыжная травма).Доктор направил на КТ, после чего предоставил всю необходимую информацию по коррекции лечения (на данный момент рекомендована операция).Ответил на все вопросы, осветил плюсы и минусы, риски. Также, закрыл все вопросы со страховой компанией. Очень корректный, доброжелательный врач. Спасибо!
светлана 27-07-2020 В клинике Оксфорд Медикал делала КТ. Хочу поблагодарить врача -рентгенолога Анну Александровну Баранишину за ее прекрасную работу. Очень внимательная, добросовестная, грамотный врач-рентгенолог. Очень рекомендую. Умничка! У меня были сложности с исследованием по проведению КТ и если бы не Анна Александровна, я просто ушла бы , потеряла бы время, а самое главное пропала бы подготовка ДЛЯ МЕНЯ ОЧЕНЬ СЛОЖНАЯ ! к КТ. Анна Александровна, спасибо большое!. Отослала к Вам 3-х подруг.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up