(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Яку анестезію використовують в стоматології?

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є керівництвом до самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання слід звернутися до лікаря. 

Більшість людей боїться стоматологів через неприємні спогади: колись давно людина відвідувала стоматологічний кабінет та їй було боляче. Але методи знеболювання поліпшуються щороку. Сучасна анестезія робить будь-яку стоматологічну процедуру комфортною: людина не відчуває болю та просто чекає завершення сеансу.

Знеболювання потрібно для більшості процедур – видалення зубів, лікування карієсу, протезування та нарощування. Далі розберемо, які види анестезії використовують в сучасній стоматології.

Види анестезії в стоматології

Стоматологи використовують 2 основних види знеболювання: загальне та місцеве. Ось чим вони відрізняються:

  1. Загальна анестезія. Можна розділити на два види: наркоз та медикаментозний сон (седація). Загальний наркоз в стоматології використовують рідко: це дорого, небезпечно та незавжди виправдано. Найчастіше пацієнтів занурюють в медикаментозний сон. Для цього використовуються безпечні ненаркотичні препарати, які не викликають звикання, швидко виводяться з організму та не приносять шкоди.

  2. Місцева анестезія. Знеболюючі засоби наносять на поверхню слизової або доставляють прямо до нерву. Ці методики використовуються як в стаціонарі, так і в амбулаторних умовах.

Методи місцевої анестезії

Місцеве знеболення дозволяє повністю виключити больові відчуття. Однак пацієнт може відчувати дотики, тиск та вібрацію..

В стоматології використовують 4 типи місцевого знеболення:

  1. Аплікаційна анестезія. Вона передбачає використання знеболюючого крему або гелю, який наносять на ясна. Цю методику використовують, коли потрібно видалити поверхневі утворення на яснах, а також як початковий етап більш серйозних способів знеболювання.

  2. Інфільтраційна. Лікар ін’єкційно вводить препарат у м'які тканини навколо зуба. Він проникає вглиб та блокує передачу больових імпульсів по нерву. Саме таку анестезію використовують в стоматологій найчастіше. 

  3. Провідникова. Препарат також вводять ін’єкційно, але ближче до самого нерва. Це посилюю анестезуючий ефект та його тривалість. Таку анестезію використовують при складних операціях на зубах та щелепах.

  4. Стовбурова анестезія. Анестетик підводять до основи черепа, де він блокує гілки трійчастого нерва, який відповідає за больові відчуття в щелепах та зубах. Використовують таку анестезію рідко. 

Можливі ускладнення та протипоказання

Анестезія протипоказана пацієнтам з алергією на знеболюючі засоби. Якщо до цього вам ставало погано від новокаїну, лідокаїну або інших ліків, обов'язково повідомте стоматолога. Процедуру не скасують – для вас просто підберуть анестетик в індивідуальному порядку.

До основних ускладнень під час виконання анестезії належать:

  • відлам голки;

  • пошкодження нерва;

  • прокол судини та виникнення гематоми;

  • занос інфекції;

  • алергічні реакції;

  • порушення роботи лицьового нерва.

Знеболювання для вагітних та дітей

Більшість анестетиків включають до складу судинозвужувальні засоби. Вони можуть нашкодити плоду: судини плаценти звужуються, що блокує надходження поживних речовин всередину. Щоб уникнути цього ефекту, стоматологи використовують препарати групи артикаїну – він дає потужний знеболюючий ефект та мінімальний судинозвужувальний ефект.

Дитяча анестезія також має свої особливості. Якщо дорослий може витримати кілька хвилин дискомфорту, то дитина терпіти не буде. Тому стоматологи ретельно підбирають дозування та спосіб введення анестетика при лікуванні дітей.

Джерела: 

Longdom

Nature Research 

US National Library of Medicine


( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up