Не всі серцеві захворювання можна виявити за допомогою звичайної ЕКГ, тому що перебої в роботі серця часто виявляються тільки при фізичному або емоційному перевантаженні. Добове моніторування дозволяє вивчити роботу серця протягом 24 годин: під впливом навантажень і стресів, під час руху і сну.
Електрична активність серця реєструється за допомогою портативного пристрою - холтера, яке кріпиться на грудній клітці у пацієнта.
КОЛИ НЕОБХІДНО ХОЛТЕРІВСЬКЕ МОНІТОРУВАННЯ?
Добове моніторування рекомендовано при наявності наступних скарг:
- біль або печіння в ділянці серця;
- порушення серцевого ритму;
- задишка, відчуття нестачі повітря;
- постійна слабкість;
- перебої в роботі серця;
- запаморочення;
- непритомність.
Холтер-моніторинг незамінний після перенесеного інфаркту міокарда або перед проведенням операцій на серці. Добове моніторування застосовується для діагностики багатьох серцево-судинних захворювань:
- порушень серцевого ритму;
- порушень провідності серця;
- німої ішемії міокарда;
- ішемічної хвороби серця тощо.
Холтерівське моніторування дозволяє не тільки встановити факт аритмії, а й визначити частоту її виникнення, тривалість і пороговий рівень навантаження, при якій вона виникає.
ЯК ПРОХОДИТЬ ДОБОВЕ МОНІТОРУВАННЯ ЕКГ?
Процедура добового моніторування абсолютно безболісна і не має протипоказань, тому кардіологи рекомендують її як засіб профілактики серцево-судинних захворювань. Холтер-моніторинг не вимагає ніякої попередньої пoдготовки.
Під час холтерівського моніторування від пацієнта не потребується обмеження фізичного навантаження або зміна звичного ритму життя, проте є кілька простих правил, яких потрібно дотримуватися, поки холтер підключений:
- вести докладний щоденник своїх дій, щоб лікар міг оцінити ступінь фізичного та емоційного навантаження і зіставити їх з показаннями холтера;
- не приймати душ або ванну;
- уникати механічних пошкоджень, нагрівання або електричного впливу на апарат;
- стежити, щоб електроди не відклеювалися.
На грудях пацієнта кріпляться електроди, як і під час звичайної ЕКГ. Вони приєднані до холтера, який закріплюється на поясі або на грудях пацієнта, після чого людина повертається до свого повсякденного життя. Через добу апарат знімається, і лікар-кардіолог аналізує отримані дані.
РЕЗУЛЬТАТИ ХОЛТЕР-МОНІТОРИНГУ
Отримані завдяки холтерівському моніторуванню результати аналізуються кардіологом, і дають необхідну інформацію для вірного діагнозу і точної оцінки роботи серця. При необхідності призначаються додаткові обстеження (УЗД серця), здаються аналізи, проводяться консультації суміжних фахівців.
За допомогою холтер-моніторингу контролюється ефективність лікування і, при необхідності, проводиться його корекція. Також апарат може використовуватися для оцінки функціонування встановленого кардіостимулятора.
Записатися на холтерівське моніторування ви можете, зателефонувавши або скориставшись формою на сайті.