Швидко і напевно дізнатися, чи є у вас хвороби серця, можна за допомогою простого і доступного методу - електрокардіограми. 10-хвилинне обстеження покаже, чи все в порядку з одним з найважливіших внутрішніх органів.
КОЛИ ПОТРІБНО РОБИТИ ЕКГ?
Зазвичай, на електрокардіограму направляє кардіолог або терапевт, який вислухав шуми у серці. Обстеження призначається, якщо пацієнт скаржиться на:
- болі в області серця;
- прискорене серцебиття;
- «завмирання» серця;
- задишку навіть після невеликих навантажень;
- підвищений або понижений тиск;
- постійну слабкість;
- втрату свідомості тощо.
Також, ЕКГ призначають при вагітності - у цей період у жінок збільшується обсяг циркуляції крові та зростає навантаження на серце. З тієї ж причини (збільшення навантажень на серцевий м'яз) профілактичне ЕКГ рекомендовано: спортсменам; людям, що страждають від постійного емоційного напруження; пацієнтам з ожирінням, цукровим діабетом, ревматизмом, людям старше 40 років.
ЕКГ В КЛІНІЦІ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ - КИЇВ»
Проведення електрокардіограми зазвичай займає не більше 10 хвилин. В процесі лікар встановлює на тілі пацієнта датчики, які приймають і реєструють електричні імпульси, які надходять від серця.
За їхніми показаннями лікар-кардіолог може визначити регулярність і частоту серцевих скорочень, виявити порушення провідності всередині серця, пошкодження міокарда, отримати інформацію про фізичний стан серця.
Навіть якщо ви вирішили пройти обстеження самостійно, для розшифровки ЕКГ і отримання точної інформації про стан серця, краще звернутися до кардіолога. Адже під час консультації лікар враховує не тільки дані обстеження, а й скарги пацієнта, результати огляду, історію хвороби. Якщо серце здорове, але є скарги, кардіолог порадить потрібного фахівця, адже болі в області серця можуть провокуватися, наприклад, хворобами хребта.
За допомогою кардіограми лікар-кардіолог може встановити наявність таких захворювань серцево-судинної системи:
- аритмія;
- серцева недостатність;
- атеросклероз;
- ішемічна хвороба серця;
- ревматизм тощо.
У деяких випадках ЕКГ може бути недостатньо для постановки точного діагнозу, тоді призначають УЗД серця, яке дозволяє отримати більше інформації. Лікар оцінює розмір серця, товщину його стінок, стан судин та мітрального клапана.
ПІДГОТОВКА ДО ЕКГ
В особливій підготовці до обстеження немає потреби, достатньо не приймати алкоголь, продукти з кофеїном, уникати надмірного фізичного навантаження і стресів. Це необхідно для того, щоб отримані дані були максимально точними. Перед проведенням обстеження потрібно попередити лікаря про прийом медикаментів, якщо ви приймаєте їх регулярно.
Електрокардіограма в клініці «Оксфорд Медікал Київ» - це:
- відсутність черг;
- обстеження в будь-який зручний для вас час;
- кардіограф з поліпшеним алгоритмом інтерпретації;
- доступні ціни.
Переконайтеся в здоров'ї свого серця - записуйтеся на електрокардіограму за телефоном або заповнивши форму на сайті!