Хірургічне лікування геморою

На ранній стадії вилікувати геморой можна консервативними методами, але більшість пацієнтів звертаються до проктолога пізніше. У разі збільшення розміру або кількості вузлів необхідне вже хірургічне лікування. В «Оксфорд Медікал» його проводять за допомогою сучасних малоінвазивних методик:

 • лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями;

 • доплерівської дезартеризації HAL-RAR

 • інфрачервоної фотокоагуляції;

 • лазерної гемороїдопластики;

 • радіочастотної абляції.

Вони дозволяють за одну процедуру (при лігуванні латексними кільцями може знадобитися кілька) усунути гемороїдальні вузли та назавжди забути про проблему. При цьому часто не потрібна навіть шпиталізація.

Гемороїдектомію – радикальне висічення гемороїдальних вузлів за допомогою скальпеля – призначають лише у найскладніших випадках, коли застосування інших методик недоцільне. Така операція потрібна близька 10% пацієнтів.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Показання до хірургічного лікування геморою

Геморой виникає при варикозному розширенні вен гемороїдального сплетіння анального каналу та супроводжується формуванням венозних вузлів. Вони можуть бути всередині прямої кишки або із зовнішнього боку ануса. А при комбінованому геморої з обох боків.

На ранній стадії хвороба майже не проявляється, тому багато пацієнтів не поспішають звертатися до лікаря. Симптоми виникають при збільшенні гемороїдальних вузлів. Як правило, у таких випадках потрібне вже хірургічне лікування. Вибір методики залежить від стадії геморою та інших індивідуальних особливостей пацієнта.

Малоінвазивні методики застосовують при неускладненому геморої 1-3 стадії.

Показаннями до гемороїдектомії є:

 • випадання внутрішніх гемороїдальних вузлів;

 • ущемлення одного або кількох вузлів;

 • розвиток тромбозу вузла;

 • часті кровотечі;

 • поєднання геморою з анальними тріщинами або норицею прямої кишки;

 • недостатня ефективність консервативної терапії або малоінвазивних методик.

Як проходить операція?

Хірургічне лікування геморою у Києві

Малоінвазивне лікування геморою не вимагає госпіталізації та дозволяє вже через 1-2 дні повернутися до роботи та інших звичних справ.

Процедури проводять наступним чином:

 1. Лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями – за допомогою спеціального лігатора на судинну ніжку вузла надягають латексне кільце. Внаслідок здавлювання кровопостачання гемороїдального вузла припиняється. Через 2-3 тижні на його місці утворюється сполучна тканина та відбувається повне загоєння.

 2. Доплерівська дезартеризація HAL-RAR – у просвіт прямої кишки вводять аноскоп із доплер-датчиком. Використовуючи його, проктолог по черзі прошиває артерії, перекриваючи подачу крові до гемороїдальних вузлів. Після цього він виконує мукопексію – підіймає та повертає гемороїдальний вузол у його правильне положення. Через припинення кровопостачання гемороїдальні вузли всихають, а через 1-2 тижні відбувається їхнє повне відторгнення і виведення природним шляхом.

 3. Лазерна гемороїдопластика – спочатку проводять прокол судинної ніжки вузла за допомогою високочастотного інфрачервоного випромінювання. Потім за допомогою лазера виконується дозований термічний вплив на тканини вузла. В результаті частина судинних тканин випаровується – відбувається лазерна вапоризація геморою. Він поступово зменшується та заміщається сполучною тканиною.

 4. Інфрачервона фотокоагуляція – методика схожа на лазерне лікування геморою, тільки в цьому випадку для нагрівання та коагуляції внутрішніх гемороїдальних вузлів використовується інфрачервоне випромінювання.

 5. Радіочастотна абляція – передбачає використання радіохвильової енергії для опромінення та коагуляції гемороїдальних вузлів. За допомогою спеціального апарату проктолог проводить радіохвильове опромінення гемороїдальних вузлів. Це призводить до нагрівання та коагуляції судин, внаслідок чого вузли зменшуються.

Ці процедури не вимагають загального наркозу. Для комфорту пацієнта проводиться місцеве знеболення чи седація (медикаментозний сон).

Що стосується радикальної гемороїдектомії, то вона вимагає госпіталізації пацієнта до стаціонару, проведення передопераційної підготовки, застосування наркозу та дотримання правил реабілітаційного періоду.

В «Оксфорд Медікал» гемороїдектомію проводять за методом Лонго (її ще називають степлерною гемороїдопексією). Сьогодні вона вважається найбільш щадною та ефективною.

Суть операції полягає у видаленні кругової ділянки слизової оболонки та підслизових тканин з судинами, що дозволяє підтягнути внутрішні гемороїдальні вузли та перекрити до них надходження крові. Позбавлені живлення, гемороїдальні вузли поступово розсмоктуються.

Переваги хірургічного лікування геморою в «Оксфорді Медікал»

В «Оксфорд Медікал» працює високотехнологічний хірургічний стаціонар. У ньому встановлене обладнання експертного класу, яке дозволяє проводити малоінвазивне лікування геморою за допомогою найсучасніших методик, а також класичні операції.

При зверненні пацієнта до клініки йому спочатку проводять ретельну діагностику. За її результатами проктологи та хірурги підбирають метод лікування, який буде оптимальним саме у цьому випадку.

Перевагами лікування геморою в «Оксфорд Медікал» є:

 • застосування малоінвазивних методик, які не вимагають госпіталізації та проведення наркозу;

 • у складних випадках проведення гемороїдектомії за методом Лонго;

 • високий професіоналізм хірургів-проктологів;

 • сучасне обладнання від кращих європейських та американських виробників (апарати для лазерного та радіохвильового лікування, інфрачервоної фотокоагуляції, доплерівської дезартеризації HAL-RAR та ін.);

 • комфортні одномісні та двомісні палати.

Реабілітаційний період

Реабілітація після малоінвазивного лікування геморою проходить відносно швидко та легко. Після процедури пацієнта одразу відпускають додому.

Протягом кількох днів він може відчувати ниючий біль або дискомфорт в області ануса. Також можлива невелика кровотеча.

Для кращого загоєння тканин та профілактики ускладнень лікар може призначити лікарські препарати.

До повного відновлення важливо:

 • дотримуватися рекомендованої дієти – пити достатньо рідини і їсти продукти багаті на клітковину, щоб запобігти виникненню запору, а також уникати гострих, пряних, копчених, смажених страв тощо.

 • ретельно стежити за гігієною періанальної області;

 • уникати інтенсивних фізичних навантажень та підіймання важких речей, проте помірна активність рекомендується, оскільки сприяє поліпшенню кровообігу та скорішому відновленню.

Після гемороїдектомії реабілітація проходить трохи довше і складніше. Кілька днів пацієнт залишається у клініці, проходить перев'язки та медикаментозне лікування.

Можливі ускладнення геморою

Геморой не тільки викликає біль та інші неприємні симптоми, що знижує якість життя, але й може призводити до тяжких ускладнень. Без своєчасного лікування збільшується ризик:

 • тромбозу гемороїдального вузла;

 • гострого парапроктиту;

 • анальної тріщини;

 • періанального сверблячого дерматиту;

 • постгеморагічної анемії;

 • некрозу слизової оболонки.

Причини геморою та методи профілактики

Розвиток геморою провокують:

 • частий підйом важких предметів;

 • заняття велосипедним спортом, верховою їздою;

 • сидяча робота;

 • хронічні запори;

 • діарея;

 • незбалансоване харчування;

 • ожиріння;

 • зловживання спиртними напоями;

 • підвищений внутрішньочеревний тиск;

 • пологи.

Щоб знизити ризик розвитку захворювання, а також рецидиву рекомендують намагатися уникати надмірних фізичних навантажень та частого підняття тяжкостей, вести активний спосіб життя, правильно харчуватися та ретельно стежити за інтимною гігієною. У разі появи симптомів геморою слід відразу звернутися до проктолога. На ранніх стадіях можливе лікування консервативними методами чи за допомогою малоінвазивних методик.

Видалення геморою: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

Вартість видалення геморою може значно відрізнятися. Вона залежить від стадії та форми захворювання, а також обраної методики. Ознайомитися з ціною хірургічного лікування в «Оксфорд Медікал» можна тут.

Записуйтесь на консультацію до проктолога на зручний для вас час. Лікар проведе огляд, підбере оптимальний метод лікування та точніше зорієнтує щодо вартості.

Відповіді на популярні питання щодо хірургічного лікування геморою

Як виглядає геморой?

Геморой – це венозний вузол, який виникає через варикозне розширення вен. Він виглядає як невелика «гулька». Але, якщо вузол знаходиться з внутрішньої сторони ануса, його самостійно виявити не можна. За появи болю, кровотечі, випадіння вузлів після дефекації чи інших симптомів слід записатися до проктолога. На ранніх стадіях геморой можна вилікувати малоінвазивними методами.

Геморой: чому виникає?

Основними причинами геморою вважаються часте підняття тяжкостей, сидячий спосіб життя, неправильне харчування, ожиріння, хронічні запори та діарея. Також ризик захворювання збільшується у жінок під час вагітності та після пологів та у людей похилого віку.

Як лікувати геморой?

Спосіб лікування геморою залежить від форми та стадії захворювання. Застосовують як консервативну терапію, так і малоінвазивні та хірургічні методи. До малоінвазивних відносять лігування латексними кільцями, доплерівську дезартеризацію HAL-RAR, інфрачервону фотокоагуляцію, а також лазерну та радіохвильову абляцію. Процедури не вимагають госпіталізації та дозволяють за 1 сеанс позбутися проблеми.

Для запису на консультацію до лікаря в «Оксфорд Медікал» у Києві телефонуйте до нашого контакт-центру або залишайте заявку на сайті.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 5.00, голосів: 2 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар проктолог 1 категорії, хірург вищої категорії: Кравченко Ольга Валеріївна
Кравченко Ольга Валеріївна Лікар проктолог 1 категорії, хірург вищої категорії
Лікар проктолог 1 категорії, хірург вищої категорії: Кравченко Ольга Валеріївна
Кравченко Ольга ВалеріївнаЛікар проктолог 1 категорії, хірург вищої категорії Відео-візитка

вул. Глибочицька, 40X;

інформація про лікаря

2001 р. – закінчила Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця;

2001 – 2003 р.р. – інтернатура на базі Київської медичної академії післядипломної освіти ім. Шупика, спеціальність – загальна хірургія;

2003 – 2005 р.р. – клінічна ординатура на базі Київської медичної академії ім. Шупика;

2005 р.- до цього часу хірург, госпіталь Державної прикордонної служби України, відділення загальної хірургії;

2010 р. – лікар-проктолог клініки «Оксфорд Медікал».

показати повний текст
послуги Відділення ПроктологіяЦіна
Консультація проктолога 890.00 грн
Консультація провідного спеціаліста 1030.00 грн
Лазерна абляція хронічного парапроктиту 19745.00 грн
Екстрена допомога при гострому аноректальному больовому синдромі з перебуванням в денному стаціонарі 7900.00 грн
Реконструктивна операція при ректальних норицях 21000.00 грн
Лазерна абляція гемороїдальних вузлів I категорії складності 18500.00 грн
Лазерна абляція гемороїдальних вузлів IІ категорії складності 22300.00 грн
Лазерна абляція гемороїдальних вузлів IІІ категорії складності 28950.00 грн
Лазерна коагуляція хронічної анальної тріщини I категорії складності 15480.00 грн
Лазерна коагуляція хронічної анальної тріщини II категорії складності 17900.00 грн
Лазерна коагуляція хронічної анальної тріщини III категорії складності 22000.00 грн
Лазерна коагуляція зовнішніх гемороїдальних вузлів I категорії складності 15750.00 грн
Лазерна коагуляція зовнішніх гемороїдальних вузлів II категорії складності 20200.00 грн
Лазерна коагуляція зовнішніх гемороїдальних вузлів III категорії складності 24440.00 грн
Лазерна коагуляція кісти куприка 1 категорії складності 15246.00 грн
Лазерна коагуляція кісти куприка (рецидив) 23950.00 грн
Видалення новоутворень перианальної зони (папілом, бородавок і тд.) за 1 шт. 280.00 грн
Підготовка до ректального обстеження клізмою 290.00 грн
Лікування хронічної анальної тріщини (сургітрон) 13500.00 грн
Медикаментозне лікування гострої проктологічної патології 3500.00 грн
Видалення доброякісних новоутворень підвищеної складності (анальна бахромка) 5700.00 грн
Ректороманоскопія 500.00 грн
Аноскопія 350.00 грн
Видалення зовнішнього гемороїдального вузла IІІ категорії складності 6300.00 грн
Видалення тромбу гемороїдального вузла IІ категорії складності 4500.00 грн
Видалення тромбу гемороїдального вузла IІІ категорії складності 5300.00 грн
Видалення анального поліпу I категорії складності 3100.00 грн
Видалення анального поліпу IІ категорії складності 4200.00 грн
Видалення анального поліпу IІІ категорії складності 5300.00 грн
Видалення зовнішнього гемороїдального вузла І категорії складності 4500.00 грн
Видалення зовнішнього гемороїдального вузла IІ категорії складності 5300.00 грн
Видалення тромбу гемороїдального вузла I категорії складності 3800.00 грн
Розкриття та дренування підшкірно-підслизового парапроктиту 5700.00 грн
Розкриття та дренування інтрасфінктерного парапроктиту 7700.00 грн
Розкриття та дренування ішиоректального абсцесу 12000.00 грн
Накладання лігатури з методою дренування парапроктиту 4500.00 грн
Відкрита операція при хронічному парапроктиті (операція Габріеля) 18000.00 грн
Параректальна місцево-анестезуюча, гормональна блокада 3300.00 грн
Ліквідація явищ копростазу 9700.00 грн
Коагуляція гіпертрофованої анальної залози (папілліт) 3000.00 грн
Видалення стороннього тіла з анального каналу 5200.00 грн
HAL-RAR 1 категорії складності 14500.00 грн
HAL-RAR 2 категорії складності 17150.00 грн
HAL-RAR 3 категорії складності 25950.00 грн
HAL-RAR 4 категорії складності 38000.00 грн
Лікування хронічного геморою малоінвазивним методом, лікування одного вузла 1 ст. складності 5900.00 грн
Лікування хронічного геморою малоінвазивним методом, лікування одного вузла 2 ст. складності 6800.00 грн
Операційне лікування геморою по методу Лонго 23800.00 грн
Розкриття та дренування нагноєної кісти куприка 5000.00 грн
Додаткові послуги в проктології
Медикаментозний супровід при оперативному лікуванні проктологічної патології з використанням hal-rar 10000.00 грн
Медикаментозний супровід при оперативному лікуванні проктологічної патології з використанням файберу 10000.00 грн
Місцева анестезія в проктології 1 зона 1500.00 грн
Місцева анестезія в проктології обширна 2500.00 грн
Оперативне лікування складних анальних тріщин (двох) 14300.00 грн
Лазерна коагуляція кісти куприка 2 категорії складності 18000.00 грн
Оперативне лікування складних анальних тріщин (двох) зі стенозом 17300.00 грн
Лазерна абляція хронічного парапроктиту ІІ категорії складності 24345.00 грн
Лазерна абляція хронічного парапроктиту ІІІ категорії складності 28945.00 грн
Лікування геморою THD (трансанальна гемороїдальна дезартеризація) 40000.00 грн
Видалення калових каменів 3200.00 грн
Встановлення ВАК систем 3500.00 грн
Використання ВАК системи для рани (1доба) 1200.00 грн
Оперативне лікування складних анальних тріщин зі спазмом сфінктера 15700.00 грн
Оперативне лікування комбінованого геморою біозварювальним методом 29000.00 грн
Хірургічне лікування кісти куприка 25000.00 грн
Зупинка ректальної кровотечі (стан після гемороїдектомії) 10000.00 грн
Хірургічне видалення ректоцелє 15500.00 грн
Оперативне лікування комбінованого геморою біозварювальним методом,з 2 ступеня підвищеної складності 35000.00 грн
Після операційна тампонада анального каналу губкою spongostan 750.00 грн
Оперативне лікування комбінованого геморою біозварювальним методом.(АКЦІЯ) 22400.00 грн
Реконструктивна операція на промежині 19000.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Наталя 20-03-2024 Неймовірно уважна, приємна, професійна лікарка. Візит до неї пройшов легко і навіть не помітно))) Тому, якщо йти до проктолога то тільки до неї!!!

відділення: Проктологія

Альона 01-03-2024 Лікар професіонал своєї справи! Попавши до Галини Володимирівни на прийом в тяжкому стані , лікар мене обстежила і сказала що потрібна операція. Заспокоїла , все пояснила, і зробила операцію. Галині Володимирівні я дуже вдячна! Я забула про болі які були вже нестримними. Зараз відчуваю себе дуже гарно.Дякую за допомогу!

відділення: Проктологія

Владимир 16-12-2023 Щиро вдячний Сергію Миколайовичу за детальну консультацию і успішно проведену операцію (22.11.2023) та моральну підтримку під час неї. У лікаря легка рука - загоїлось все швидко і без проблем. Лікаря рекомендую!

відділення: Проктологія

Наталія Дарвіш 07-12-2023 Галина Володимирівна - професіонал своєї справи, досвідчена лікарка , дуже відповідальна, розуміє з півслова. Пройшла лікування з почуттям довіри і захищеності. Бажаю здоров’я і успіхів! Дякую за допомогу!Рекомендуватиму завжди!

відділення: Проктологія

Тетяна 30-11-2023 Ольга Валеріївна - чудовий лікар! Швидке, ефективне лікування, докладно пояснила всі поради стосовно відновлення і подальшої профілактики.

відділення: Проктологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Пациент, Киев

  відділення: Проктологія

 • Людмила

  відділення: Проктологія

 • Ксения, г. Киев

  відділення: Проктологія

 • Пациент, Киев

  відділення: Проктологія

 • Людмила

  відділення: Проктологія

 • Ксения, г. Киев

  відділення: Проктологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up