Геморой – це проблема, яку не прийнято обговорювати, бо більшість людей, які страждають від нього, не знають про сучасні, швидкі та безболісні способи його лікування.
ПРИЧИНИ ТА СИМПТОМИ ГЕМОРОЮ
Хвороба розвивається, коли під впливом негативних факторів, вени, що проходять у прямій кишці, збільшуються і запалюються, утворюючи болючі вузли. Спровокувати захворювання може безліч причин, але найбільше розвитку цієї хвороби сприяє малорухливий спосіб життя, шкідлива їжа, зловживання алкогольними напоями (перш за все, пивом та вином), фізичні навантаження, розлади травлення тощо.
Звернення до лікаря необхідно, якщо під їх впливом починають проявлятися перші симптоми геморою:
- біль у ділянці анального отвору;
- кровотеча (після дефекації).
Згодом до них приєднується випадання гемороїдальних вузлів. Спочатку це відбувається тільки при запорах або відчутних фізичних навантаженнях, але згодом для цього достатньо навіть кашлю. Якщо спочатку вузли вправляються, то надалі це стає зробити все складніше.
Стадії геморою
Перша стадія – спостерігається незначне збільшення гемороїдальних вузлів, що провокує дискомфорт та періодичні легкі кровотечі після дефекації.
Друга стадія – при напруженні гемороїдальні вузли випадають, але пізніше самостійно вправляються, крім цього пацієнта починають турбувати свербіж і дискомфорт в області анального отвору.
Третя стадія – після випадання гемороїдальні вузли вправляються вручну та утримуються в анальному каналі до наступної дефекації, також частіше виникають рясні кровотечі.
Четверта стадія – гемороїдальні вузли випадають і перестають вправлятися, через що пацієнт постійно відчуває дискомфорт і біль (стає некомфортно сідати, вставати, виконувати активні рухи), також можуть виникати спонтанні кровотечі.
Більшість пацієнтів при появі симптомів геморою намагаються перетерпіти їх в надії, що захворювання пройде само по собі. Однак, рано чи пізно, кваліфікованого лікування потребують всі. Питання лише в тому, з наскільки запущеною та ускладненою формою хвороби пацієнт потрапить до лікаря.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ
Підтвердити факт хвороби може тільки лікар проктолог, який для цього проводить огляд пацієнта. Самостійна діагностика, а тим більше лікування - неможливі.
Симптоми геморою можуть бути схожі з проявами анальної тріщини. Крім того, у самого захворювання існує 4 стадії тяжкості та дві форми - зовнішня і внутрішня. І якщо в існуванні зовнішніх вузлів пацієнт може переконатися самостійно, то для діагностики внутрішніх необхідне обстеження.
Початкові стадії геморою можуть лікуватися медикаментозно, однак більшість пацієнтів потрапляють до лікарів вже з запущеним і ускладненим захворюванням. Кращий спосіб для лікування геморою будь-якої форми та стадії - це застосування лазера.
ЛАЗЕР У ЛІКУВАННІ ГЕМОРОЮ
Застосування лазера для лікування геморою має ряд переваг:
- швидкість – для позбавлення від геморою досить 1 сеансу;
- ефективність – геморой усувається назавжди, без рецидивів (за умови дотримання всіх рекомендацій лікаря);
- безболісність – не потрібен загальний наркоз, досить лише місцевого знеболювання;
- комфорт – пацієнти повертаються додому, в той же день, коли була проведена операція;
- швидке відновлення – можливість повернутися до звичайного життя в максимально стислі терміни.
Для лікування геморою у клініці застосовується німецький лазер Biolitec від світового лідера з виробництва медичної лазерної техніки.
Оперативні методи лікування геморою
Сьогодні більшість хірургів віддають перевагу лазерній гемороїдопластиці. Вона малоінвазивна, дозволяє впливати на обмежену ділянку тканин, може проводитися без загального наркозу та госпіталізації, а також має короткий та легкий реабілітаційний період. При цьому в проктології застосовуються й інші хірургічні методи лікування геморою, а саме:
інфрачервона фотокоагуляція;
радіохвильове видалення гемороїдальних вузлів;
лігування латексними кільцями;
трансанальна резекція по Лонго;
доплерівська дезартеризація методом HAL-RAR.
Який метод буде найефективнішим у пацієнта, проктолог визначає індивідуально за результатами обстежень.
Що входить до процедури лазерного лікування геморою?
Як правило, лікування геморою включає наступні етапи:
Попередня консультація проктолога та обстеження – фахівець дізнається скарги пацієнта, вивчає історію хвороби та проводить діагностику. Як правило, вона включає пальцеве обстеження та аноскопію – ендоскопічний огляд анального каналу.
Підготовка до процедури – за 1-3 дні радять дотримуватись легкої дієти, а безпосередньо перед нею очистити кишківник за допомогою клізми або призначених лікарем проносних препаратів.
Проведення анестезії – при лазерному лікуванні застосовують місцеві анестетики.
Лазерне лікування – хірург видаляє гемороїдальні вузли за допомогою лазера.
Період реабілітації – займає близько 2 тижнів та включає виконання лікарських рекомендацій (місцеве застосування медикаментів, легку дієту, відмову від алкоголю, відвідування лазень тощо).
Як працює лазерний апарат?
В «Оксфорді Медікал» встановлено німецький лазер Biolitec зі світловодом LHP Procedure Kit. Він виробляє радіальний лазерний промінь, який дозволяє впливати безпосередньо на гемороїдальні вузли. Завдяки цьому, а також можливості змінювати потужність лазерного випромінювання та глибину впливу під час процедури не ушкоджуються тканини анального отвору та слизової оболонки прямої кишки. Лікування проходить швидко, безпечно та майже безболісно.
В «Оксфорд Медікал» лазерне видалення геморою виконують висококваліфіковані хірурги-проктологи з багаторічним досвідом.
Для запису на консультацію або отримання додаткової інформації телефонуйте до нашого контакт-центру або залишайте заявку на сайті.