Геморой - це проктологічне захворювання, при якому відбувається розширення вен гемороїдального сплетіння та утворення вузлів. При розвитку хвороби, пацієнта починають турбувати кровотечі з анального отвору та больові відчуття при дефекації. Згодом ці симптоми посилюються, відбувається випадіння гемороїдальних вузлів. Геморой не проходить самостійно і вимагає обов'язкового лікування у фахівця-проктолога.
Покази до степлерної гемороідопексіі
Метод Лонго є новим для вітчизняної медицини, але в європейській практиці він успішно впроваджується з 1993 року, коли був розроблений професором Антоніо Лонго (Відень, Австрія).
Операція зазвичай призначається проктологами пацієнтам з третьою чи четвертою стадією геморою, також вона ефективна при круговому випадінні вузлів. Важливо зауважити, що метод застосовується тільки при внутрішньому геморої.
Операція Лонго: особливості методу
Метою втручання є видалення кругової ділянки слизової оболонки та підслизових тканин з судинами, що дозволяє підтягнути гемороїдальні вузли та перекрити до них надходження крові. Гемороїдальні вузли, позбавлені живлення, поступово розсмоктуються.
Доступ до зони операції отримують за допомогою одноразового стерильного аноскопа, а саме втручання проводиться спеціальним апаратом, який здійснює висічення і зшивання слизової оболонки. За рахунок цього гемороїдальні вузли зміщуються, фіксуючись в нормальному положенні. Перекриття кровопостачання забезпечує їх подальше поступове зменшення і зникнення.
Переваги методу Лонго
Степлерна гемороідопексія є малотравматичною операцією, тривалість якої, як й період відновлення, є мінімальними. Втручання проходить у зоні слизової оболонки прямої кишки, позбавленої больових рецепторів, на відстані 4-5 сантиметрів від анального отвору.
Завдяки цьому значно зменшується вираженість больового синдрому після операції, прискорюється загоєння і зникає необхідність у щоденній специфічній обробці рани (нанесенні мазей, носінні прокладки, що вбирає кров), яку потрібно проводити пацієнтам після звичайної хірургічної операції з видалення вузлів.
Саме втручання займає менше ніж годину, період відновлення триває кілька днів, після чого пацієнт може повертати до повсякденного життя. Тривалість післяопераційного періоду може залежати від індивідуальних особливостей організму пацієнта, але зазвичай він становить не більше 4 або 5 днів і проходить безболісно або з мінімальним дискомфортом. Важливим фактором успішного відновлення є ретельне дотримання всіх рекомендацій лікаря, що стосуються харчування та режиму фізичної активності.
Операція Лонго проводиться комплектом одноразових інструментів в умовах операційної, що дозволяє виключити інфікування пацієнта.