Алергічний дерматит - захворювання шкіри, що виникає з причини гіперчутливої (алергічної) реакції людського організму на певний вид подразника. Діагностується це захворювання за допомогою проведення лікарями-алергологами класичних алергічних проб. Досить часто така хвороба, як алергічний дерматит, пов'язана з місцем роботи. Приміром, алергія на латекс у медичних працівників, на хімічні реактиви, на шерсть тощо. Нерідко причина алергічних дерматитів криється вдома - у побутовій хімії, синтетичному одязі, неякісній косметиці та навіть дитячих іграшках.
Зазвичай алергічний дерматит розвивається досить повільно: алергія виникає після досить тривалого контакту людини з алергеном. Захворювання проявляється на місці і під час контакту з алергеном виникає почервоніння, набряк, з'являються папули та везикули. Якщо контакт з алергеном вчасно не припиняється, алергічний дерматит прогресує і може трансформуватися в екзему - більш важке у лікуванні захворювання.
ПРИЧИНИ АЛЕРГІЧНОГО ДЕРМАТИТУ
По суті, алергічний дерматит є алергічною реакцією уповільненої дії, в якій беруть участь в основному лімфоцити. Алергенами у такому випадку найчастіше стають різноманітні хімічні сполуки - хром, нікель, інсектициди, речовини, що знаходяться в пральних порошках тощо. Значна кількість алергенів міститься у ліках і косметичних засобах: антибактеріальних мазях, фарбах для волос тощо. Алерген, в силу своїх маленьких розмірів, як правило, не викликає алергію сам по собі, оскільки імунні клітини організму не можуть його розпізнати. Але, потрапляючи в кровотік, він з'єднується з великими білками крові. Ці сполуки і відіграють роль алергенів.
СИМПТОМИ
Процес надмірної імунної відповіді, як правило, включається за кілька днів до прояву перших симптомів.
Перші ознаки алергічного дерматиту:
- помітне почервоніння шкіри;
- виражена набряклість;
- сильний свербіж в місці контакту з алергеном;
- виникнення мокнучих ділянок і ранок.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ
При діагностиці захворювання алерголог для початку виключає інші захворювання зі схожою симптоматикою: екзему, токсидермію та інші. Зазвичай діагноз поставити нескладно на підставі даних, отриманих під час розпитування пацієнта та огляду його шкіри. Для остаточного затвердження діагнозу доволі широке застосування сьогодні отримали шкірні алергічні проби. Завдяки даним методикам лікар може уточнити поставлений діагноз, а також визначити конкретні алергени, які спровокували алергічний дерматит.
Лікування даного захворювання виконується за результатами проведеного обстеження. Після того, як алерген визначений, лікар-дерматолог підбирає відповідний ефективний курс лікування. Для боротьби з алергічним дерматитом активно застосовується десенсибілізуюча терапія, а також призначається гіпоалергенна лікувальна дієта.
ЧОМУ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»?
Мета відділення дерматології клініки «Оксфорд Медікал» - надання якісного медичного обслуговування європейського рівня за доступними цінами всім пацієнтам. У нашій клініці для вас працюють лікарі-дерматологи з колосальним досвідом. Відділення дерматології пропонує своїм пацієнтам ефективне комплексне лікування.