Гінекологія
Гінекологія

Лікування гіперплазії ендометрію

Лікування гіперплазії ендометрія в Києві

Гіперплазія ендометрія - це надмірне розростання слизової оболонки матки, яка складається з клітин ендометрія. Найчастіше вона розвивається при гормональних порушеннях. Захворювання може вражати всю слизову матки або окремі зони. Залежно від поширеності гіперплазії, наявності атипових клітин і віку пацієнтки лікування може бути консервативним (гормональні препарати) або хірургічним.

СИМПТОМИ ГІПЕРПЛАЗІЇ ЕНДОМЕТРІЯ МАТКИ

Гіперплазія ендометрія має виражену симптоматику. При цьому прояви хвороби можуть відрізнятися в залежності від її особливостей.

Основними симптомами є:

 • порушення менструального циклу (нерегулярність, тривалість менструації понад 5-7 днів, рясні виділення);
 • кровотеча у середині менструального циклу;
 • кровотеча в період менопаузи та постменопаузи;
 • тяжкість, ниючий біль внизу живота;
 • біль під час та після статевого контакту.

Через сильну крововтрату також може розвинутися анемія, яка викликає хронічну втому, запаморочення і блідість шкіри.

Якщо хвороба з'явилася при дефіциті прогестерону, у жінки можуть бути загальна слабкість, перепади настрою, депресія, головний біль і збільшення ваги. Якщо спостерігається надлишок естрогенів, можуть бути набряки, високий артеріальний тиск, висока згущенність крові, мастопатія та інші порушення.

ПРИЧИНИ РОЗВИТКУ ГІПЕРПЛАЗІЇ ЕНДОМЕТРІя

Протягом менструального циклу ендометріоїдна тканина проходить етап зростання і відторгнення. Спочатку під впливом естрогену вона збільшується, щоб забезпечити імплантацію плідного яйця і розвиток ембріона. Якщо після овуляції зачаття не відбувається, клітини ендометрія відторгаються, і у жінки починаються менструальні виділення.

У другій половині циклу вироблення естрогену зменшується, а прогестерону, навпаки, збільшується. Порушення гормонального балансу і, як наслідок, менструального циклу може провокувати гіперплазію ендометрія.

Вірогідність захворювання підвищують:

 • гормональні порушення;
 • хвороби ендокринної системи;
 • зміна функцій рецепторів ендометрія, чутливих до гормонів;
 • захворювання імунної системи;
 • порушення обміну речовин;
 • деякі хвороби печінки і жовчного міхура;
 • ожиріння;
 • відсутність вагітності і пологів;
 • переривання вагітності;
 • прийом деяких гормональних препаратів;
 • куріння і вживання алкоголю.

ВИДИ ГІПЕРПЛАЗІЇ ЕНДОМЕТРІЯ

ЛІКУВАННЯ ГІПЕРПЛАЗІЇ ЕНДОМЕТРІЯЗалежно від структури тканин і форми новоутворень виділяють:

 • поліпи - на порожнині матки з'являються окремі осередки надмірно розростання ендометрія;
 • залозисту гіперплазію - зникає пошаровий розподіл ендометрія, з'являється велика кількість нерівномірно розташованих залоз різної форми;
 • залозисто-кістозна - з'являються кістозні утворення;
 • атипову - в ендометрії з'являються атипові клітини.

Також гіперплазію ділять по площі ураження тканин:

 • проста - ендометрій розростається рівномірно по всій поверхні;
 • аденоматозна - нерівномірне потовщення гіпертрофованого ендометрія;
 • поліпоподібна - на ендометрії з'являються кулясті утворення розміром до 1,5 см;
 • вогнищева - на ендометрії формують окремі патологічні зони діаметром до 6 см.

Деякі фахівці відносять аденоматозну гіперплазію до атипової, оскільки на її фоні з'являються клітини, нехарактерні для здорового ендометрія.

ДІАГНОСТИКА ГІПЕРПЛАЗІЇ ЕНДОМЕТРІЯ

Під час першої консультації лікар-гінеколог вивчає скарги пацієнтки та проводить огляд на кріслі. На основі цього він ставить попередній діагноз, для підтвердження якого призначає лабораторні та інструментальні дослідження.

Перший етап у діагностиці гіперплазії ендометрія – це трансвагінальне УЗД. Його проводять у певні дні менструального циклу. Лікар вивчає структуру та щільність ендометрія, перевіряючи їх відповідність нормі та дню циклу. Дослідження дозволяє виявити відхилення, але не дає можливість відрізнити доброякісне утворення від атипового.

Щоб визначити вид гіперплазії, зокрема наявність атипових клітин, потрібний гістологічний аналіз зразка тканин. Найпростішим способом його одержання вважається пайпель-біопсія. Це малоінвазивна, швидка та безболісна процедура. Гінеколог вводить у порожнину матки спеціальну трубку діаметром до 3 мм і відщипує нею шматочок ендометрія. Аналіз дозволяє підтвердити чи спростувати діагноз, а також виявити атипові клітини.

У деяких випадках може знадобитися додаткова діагностика, наприклад, рентген або КТ органів малого таза, а також гістероскопія з прицільною біопсією. Це ендоскопічна процедура, яка дозволяє оглянути порожнину матки, взяти зразки тканин для аналізу та за необхідності видалити поліпи, змінений ендометрій або інші новоутворення.

Також для загальної діагностики лікар може призначити бактеріологічний аналіз урогенітального мазка та зішкрібка, загальні аналізи крові та сечі, аналізи крові на гормони.

ЛІКУВАННЯ ГІПЕРПЛАЗІЇ ЕНДОМЕТРІЯ В «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»

При гіперплазії застосовують комплексне лікування, яке включає хірургічні та консервативні методи. Акушер-гінеколог розробляє програму лікування з огляду на вік пацієнтки, репродуктивні плани та наявність супутніх захворювань.

Найчастіше спочатку видаляють патологічний шар ендометрія. Роблять це за допомогою гістероскопії – ендоскоп вводять у порожнину матки через піхву. При цьому використовують загальну або місцеву анестезію. Під час операції лікар може провести вишкрібання матки, видалити новоутворення та взяти зразок матеріалів для гістологічного аналізу.

У поодиноких випадках жінкам менопаузального віку з атиповою гіперплазією та іншими захворюваннями можуть рекомендувати видалення матки.

Гормональна терапія, зазвичай, є другим етапом лікування. Жінкам репродуктивного віку призначають препарати для нормалізації оваріально-менструального циклу та гормонального фону, а також для профілактики розростання ендометрія. У період передменопаузи лікар може вважати за доцільніше прискорити менопаузу і порадити відповідні ліки.

При незначному ураженні ендометрія гінеколог може відразу призначити гормональну терапію. Також хірургічне лікування рідко застосовують у дівчаток-підлітків.

Окрему увагу приділяють зняттю симптомів та лікуванню супутніх захворювань, оскільки гіперплазія часто розвивається при ендокринних, аутоімунних та інших патологіях.

Лікування гіперплазії – це багатоетапний процес. Проводити його має висококваліфікований та досвідчений лікар-гінеколог. Саме такі фахівці працюють в «Оксфорді Медікал». Клініка оснащена новим діагностичним та хірургічним обладнанням із країн Європи. Воно дозволяє проводити точну діагностику всіх захворювань та дбайливі малоінвазивні операції.

УСКЛАДНЕННЯ ГІПЕРПЛАЗІЇ ЕНДОМЕТРІЯ МАТКИ

Поширена гіперплазія без правильного та своєчасного лікування може призвести до тяжких наслідків:

 • маткової кровотечі;

 • анемії;

 • порушення менструального циклу;

 • безпліддя;

 • злоякісної пухлини.

Згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, злоякісне переродження відбувається у 30% пацієнток з атиповою гіперплазією та у 5% без атипії. У більшості випадків захворювання успішно лікується хірургічними методами та гормональними препаратами.

ПРОФІЛАКТИКА ГІПЕРПЛАЗІЇ ЕНДОМЕТРІЯ

Розвиток гіперплазії пов'язаний з іншими захворюваннями, гормональними та імунними порушеннями. Тому для її профілактики потрібно підтримувати здоров'я не лише репродуктивних органів, а й усього організму.

Щоб знизити ймовірність хвороби, рекомендують підтримувати в нормі гормональний фон, своєчасно лікувати захворювання сечостатевої системи, регулярно відвідувати гінеколога та проходити профілактичні огляди. Діагностика хвороби на ранній стадії дозволяє застосовувати простіші методи лікування та не допустити розвитку ускладнень.

При своєчасному зверненні до лікаря гіперплазія ендометрія успішно лікується. Терапія дозволяє позбутися неприємних симптомів, знизити ризик ускладнень та зберегти дітородну функцію.

Для запису на консультацію до акушера-гінеколога телефонуйте до нашого контакт-центру або пишіть у чат.

( Рейтинг: 5.00, голосів: 2 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар гінеколог I категорії: Кушнір Тетяна Федорівна
Кушнір Тетяна Федорівна Лікар гінеколог I категорії

інформація про лікаря

Вересень 2004 р. – червень 2010 р. - ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», перший медичний факультет, лікувальна справа. Отримала диплом лікаря.

Вересень 2010 р. – червень 2013 р. - інтернатура при ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України»

Додаткова освіта:

Березень 2019 р.— червень 2019 р. - Спеціалізація з УЗД. Отримала звання лікаря-спеціаліста, за спеціальністю лікар ультразвукової діагностики. Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, м. Київ.

показати повний текст
Лікар гінеколог вищої категорії: Рудагіна Наталія Петрівна
Рудагіна Наталія Петрівна Лікар гінеколог вищої категорії
Лікар гінеколог вищої категорії: Рудагіна Наталія Петрівна
Рудагіна Наталія ПетрівнаЛікар гінеколог вищої категорії

вул. Глибочицька, 40X;

вул. Михайла Гришка, 1;

інформація про лікаря

1993-1999гг. - Київський НМУ ім. О.О.Богомольця, факультет-лікувальна справа.

1999-2001рр. - інтернатура за спеціальністю: акушерство і гінекологія.

13.01-13.04.2004г. - Підвищення кваліфікації. Цикл «Онкогінекологія».

21.04.-23.05.05г. - ПАЦ на другу кваліфікаційну категорію за спеціальністю онкогінекологія.

29.06.05г. - Присвоєно друга кваліфікаційна категорія за фахом онкогінекологія.

28.08.07. по 29.09.07. - Підвищення кваліфікації: Цикл «Акушерство і гінекологія».

З 02.12. по 30.12.2011р. - Підвищення кваліфікації: ТУ «УЗД в акушерстві та гінекології».

14.05.-2.06.2012г. - ПАЦ на другу кваліфікаційну категорію за спеціальністю акушерство і гінекологія.

02.06.2012г. - Присвоєно друга кваліфікаційна категорія за фахом акушерство і гінекологія.

2014р. - Підвищення кваліфікації ТУ "Актуальні питання в акушерстві і гінекології".

2014р. - ПАЦ з акушерства і гінекології на базі УВМА м.Києва, де була екзамінірована на першу кваліфікаційну категорію по акушерству та гінекології.

2018 р - 2019 роки - «Спеціалізація по УЗД».

2019 - ПАЦ на вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю акушерство і гінекологія. Присвоєно вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю акушерство і гінекологія.

показати повний текст
Лікар акушер-гінеколог: Чередніченко Катерина Романівна
Чередніченко Катерина Романівна Лікар акушер-гінеколог
Лікар акушер-гінеколог: Чередніченко Катерина Романівна
Чередніченко Катерина РоманівнаЛікар акушер-гінеколог

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта:


1. В 2013 році вступила до Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, який закінчила в 2019 році і отримала повну вищу медичну освіту за спеціальністю «Лікувальна справа» та здобула кваліфікацію лікаря.

2. З 2019 року по 2022 рік проходила інтернатуру на базі кафедри акушерства, гінекології та репродуктології НУОЗ України імені П. Л. Шупика за фахом акушерство та гінекологія, клінічною та науковою базою якої є Київський міський центр репродуктивної та перинатальної медицини. Також проходила стажування на базі Київського міського клінічного онкологічного центру.


Участь у наукових конференціях:


1. Center of surgical innovation. Базовий курс з гістероскопії (2022)

2. Medvoice. Школа ендокринної гінекології (2022)

3. Школа кольпоскопії онкогінеколога Наталії Лигирди. Цервікальна патологія та неоплазія. Інфекції, що передаються статевим шляхом. (2022)

4. Medvoice. Школа хронічного тазового болю у жінок. (2023)


Напрямки:


1. Профілактика, діагностика та лікування захворювань органів малого тазу.

2. Лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом.

3. Порушення менструального циклу.

4. Діагностика, лікування та профілактика патології шийки матки.

5. Діагностика, лікування гіперпластичних процесів ендометрія.

6. Підбір оптимального методу контрацепції.

7. Оперативні втручання: лапароскопія, гістероскопія, вакуум-аспірація порожнини матки.

показати повний текст
Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД: Довбиш Ірина Валеріївна
Довбиш Ірина Валеріївна Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД
Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД: Довбиш Ірина Валеріївна
Довбиш Ірина ВалеріївнаЛікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД

інформація про лікаря

Освіта:

2004 р. – Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця за спеціальністю "Лікувальна справа".

2006 р. – інтернатура на базі Національного університету охорони здоров'я ім. П.Л. Шупика при першому пологовому будинку м. Києва за спеціальністю «Акушерство та гінекологія» (лікар акушер-гінеколог).

показати повний текст
послуги Відділення ГінекологіяЦіна
Консультація лікаря гінеколога 890.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Марія 04-07-2024 Неймовірно приємний лікар, дуже уважний, спокійний, все чітко і зрозуміло пояснює!!!!! Моя щира рекомендація!!!!

відділення: Гінекологія

Марія 30-06-2024 До Ірини Валеріївна потрапила вперше і випадково.Але лікар приємно здивувала .Спокійна ,врівноважена ,задавала питання і відповідала на всі мої.Огляд пройшов і прекрасній атмосфері і лікування було підібрано з мінімумом ЛС.Дуже важливо що на візиті не відчуваєш дискомфорту ,а навпаки царить дружня атмосфера і підтримка пацієнта.Нарешті я знайшла свого лікаря!

відділення: Гінекологія

Іванна 10-06-2024 Дуже дякую Оксані Василівні за вирішення мого питання. Її підтримка та допомога були для мене надзвичайно важливими. Заспокоїла мене і надала необхідну допомогу.

відділення: Гінекологія

Анастасія 10-06-2024 Альона Вʼячеславівна-приклад, яким має бути справжній лікар! Уважна, чуйна, привітна, людяна, обстеження проходить максимально комфортно! Лікування призначається по суті, нічого зайвого, на всі питання лікар надає відповіді, нарешті я знайшла свого гінеколога!

відділення: Гінекологія

Олександра 04-06-2024 Хочу подякувати лікарю Мановицькій О.В. Чудовий лікар, обслуговуюсь вже декілька років унеї, допомогла вилікувати ерозію шийки матки та початкову стадію дисплазії. На даний момент я вже мама чудової донечки, вагітність також вела Оксана Вікторівна, пройшло все чудово. Тому дуже вдячна їй особисто) Дівчата та майбутні матусі, звертайтесь до даного лікаря, вона дійсно професіонал.

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Виктория, г. Киев

  відділення: Гінекологія

 • Пац. г. Киев

  відділення: Гінекологія

 • Пациентка, город Киев

  відділення: Гінекологія

 • Пациентка гинекологического отделения, г. Киев

  відділення: Гінекологія

 • Людмила, г. Киев

  відділення: Гінекологія

 • Виктория, г. Киев

  відділення: Гінекологія

 • Пац. г. Киев

  відділення: Гінекологія

 • Пациентка, город Киев

  відділення: Гінекологія

 • Пациентка гинекологического отделения, г. Киев

  відділення: Гінекологія

 • Людмила, г. Киев

  відділення: Гінекологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up